Format Atmadan Tüm Virüslerden Kurtulmak

facker70

Katılımcı Üye
18 Nis 2010
487
0
Karaman
Her bilgisayar kullanıcısının ortak problemidir. Artık anladınız ki sistem yorulmaya başladı. Takılıyor. Performansını kaybediyor. Herkes bu durumda direk format atma yoluna gidiyor. ancak ben formatı çözüm yolu olarak değil kaçış yolu olarak görüyorum. Bildiğim en sağlam virüs temizleme yolu Combofix. Ancak o da ilk günki rahatlıgına sistemi kavuşturmuyor. Yaptığım araştırmalarda Rescue disk kullananları gördüm. Denemedim. her neyse.
Siz virüs bulaşınca format mı atıyorsunuz?
bildiğiniz En etkili yöntem nedir?
Rescue Diskler işe yarıyor mu?
Gerçekten antivirüs programları işe yarıyor mu ?
yoksa
Sisteme daha fazla mı yükleniyor?

hepinizin bir fikri vardır.

mertcan2518

Katılımcı Üye
26 Haz 2015
338
0
Malatya
Hepiniz illaki dosyalarım.exe ye karşılaşmıştır bence en son yöntem format atmak format pc yi yavaşlatır güçlü bir sisteminiz yoksa çoğu kişi yaşadı avira,eset,hitman pro ile silebilirsiniz

facker70

Katılımcı Üye
18 Nis 2010
487
0
Karaman
Combofix den bahsedilmiş. Ancak windows 10 destekli değil. Güvenli modda Eset ile Taramak Mantıklı denebilir. Peki Rescue Disk kullananınız oldu mu? Combofix Güvenli modda çalışır mı?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.