Format Hatası Hk.

k64

Katılımcı Üye
28 Nis 2012
923
0
glasgow
Dielim ki HD kablolarını çıkartıp girdik bios a nasıl sıfırlama yapacam kardeşim birde HD ye hic torent oyun vb program falan atmadim bir tek dun teamwiewer i attım o kadar
hdd yi cikart biosu sifirla [HD kablolarını çıkartıp girdik bios a ] girme biosa ] hdd yi cikart daha sonra anakarttaki pili cikart tak sonra pc yi calistir ama hdd yi takma bios taki hdd ayarini ide yap tarihi degistir olay bitti SIMDI KAPAT PC YI VE HDD YI TAK PC YI CALISTIR bios ekrani gelecektir F12 ye bas cd romu ac ve win 7 cd sini koy ve karsindaki pencerede cd rom u sec [cd den boot yapacaksin ]ve enter yap win 7 basladiginda repaire gir ve devam et

k64

Katılımcı Üye
28 Nis 2012
923
0
glasgow
daha sonrada hdd yi tak ve pc yi ac biosu gorunce F12 YE birkac defa bas ve win 7 cd sini tak f12 ye basinca boot menu cikar karsina ve cd romu sec mause calismaz klavyeden yapacaksin cd rom u sec ve enter
simdi pc cd den boot yapacak

KiNg DJ

Katılımcı Üye
21 Eki 2012
588
1
29
KONYA
O resimdeki more kısmının aşağısında HDD1 MBR partition 1-4 e kadar sonra. HDD2 1-4 e kadar bu şekilde gidiyor onlarin altında more var onlarda ise boot windows XP ntdlr from hard drive var
Boot windows vista/7 BOOTMGR from hard drive var
Ve reboot var

k64

Katılımcı Üye
28 Nis 2012
923
0
glasgow
O resimdeki more kısmının aşağısında HDD1 MBR partition 1-4 e kadar sonra. HDD2 1-4 e kadar bu şekilde gidiyor onlarin altında more var onlarda ise boot windows XP ntdlr from hard drive var
Boot windows vista/7 BOOTMGR from hard drive var
Ve reboot var

en azindan boot manager i goruyorsun istedigin birini boot yapabilirsin bu iyi yapacagin sey format atar gibi repaire gireceksin sanirim boot manager giriste sorun cikartiyor ondan oluyor win 7 cd yi tak ve repaire [tamire ] git ve devam et
veya xp ye girip bilgisyayrim>ozellikler>advance sistem [sol tarafta 4 uncu secenek >advance altta
startup ve recovery var ona tiklayip windows baslama siralamasini degistir bir de oyle dene bakalim win 7 yi uste getir bir daha baslat pcyi eger bir siralama yok ise anlasilan boot menager yok onu halletmenin yoluda giris tamiri [repair ] win 7 cd sini tak baslat pcyi

Son düzenleme:

KiNg DJ

Katılımcı Üye
21 Eki 2012
588
1
29
KONYA
Kardeşim bilgisayar ozellikle falan demissin ama PC yi acamiyorum HD kabloları sökük iken CD den boot manager i acabiliyorum fotosunu attım özelliklerini falan yazdım oraya

KiNg DJ

Katılımcı Üye
21 Eki 2012
588
1
29
KONYA
Hardisk seçtim kardeşim ilk formatim değilde hardisk kabloları takılı iken bios a gidemiyoruz iste mesele orda

Sadece bios a kabloları çıkartıp girebiliyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:

k64

Katılımcı Üye
28 Nis 2012
923
0
glasgow
Hardisk seçtim kardeşim ilk formatim değilde hardisk kabloları takılı iken bios a gidemiyoruz iste mesele orda

Sadece bios a kabloları çıkartıp girebiliyorum
Demekki formati atan kimse atmadan once , biostaki advance bolumunde ki ayari degistirmis sanirim ama yinede kafama yatmadi hdd i takili iken biosa girer cunku biosla hhd nin alakasi yok ilk acilista Ha belkide hdd cok yukleniyor power a ondan hdd calismiyor yada bir yerde sorun var
kafama yatmadi olmaz boyle bi sey bir bilene goster arkadasim ya da ben COP COP 2011 e sormani tavsiye ederim

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.