format ıçın

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Darkness DeviL

Yaşayan Forum Efsanesi
8 Ağu 2009
11,543
13
Turan 🇹🇷
tamam senın verdığın lınklerı ındırıyorum.ama partlar parça parça.inş partlarda sorun çıkmas.ındırınce masaüstünde dosya oluşturup direk ıso ıle cdyemı yazdıracam ?cd ye sığarmı?format bıttıkten sonra yapacağım başka işlem varmı

ınternet baglantında kesılmeler olmadıgı surece partlarda sorun cıkmaz kardeş.Partların 3'ünüde indirdikten sonra Birinci part'a gel mouse ile sağ tuş yap ''Buraya çıkart'' de Sana Tahmını olarak 633 mb lık bır iso dosyası cıkartacak o iso Dosyasınıda Nero ile Cd ye çek tamamdır.
Ondan Sonra Formatını atabılırsın bılgısayarına.Format işlemi bittikten sonra Driver Genius Professional Programını kurarsın bu program sana bılgısayarındakı Driverları internetten bulup indirir zaten

Son düzenleme:

Ahmet Enes

Katılımcı Üye
14 Kas 2010
523
0
633 mb olduğuna göre bendekı 700 mb cd ye sığar.pekı format atmam ıçın nerden komutları takıp edeblırım.daha önce hıç atmadım.format bıttıkten sonra herhangı bışe yüklüyecekmıyum

Darkness DeviL

Yaşayan Forum Efsanesi
8 Ağu 2009
11,543
13
Turan 🇹🇷
633 mb olduğuna göre bendekı 700 mb cd ye sığar.pekı format atmam ıçın nerden komutları takıp edeblırım.daha önce hıç atmadım.format bıttıkten sonra herhangı bışe yüklüyecekmıyum

Burdakı vıdeo da detaylı olarak anlatmıs kardesım burdakı vıdeo ya bır bak anlamdın bırsey oldugunda burdan sor cevaplarım ben

https://tik.lat/dLlK3

Format attıktan sonra gereklı drıverlarını yuklemen lazım onlarıda format attıktan sonra hallederız kardesım

Darkness DeviL

Yaşayan Forum Efsanesi
8 Ağu 2009
11,543
13
Turan 🇹🇷
nero ıle cd yazdım.pc nın cdromona taktım.power tuşu ıle açtım.yıne aynı ekran çıktı.neden

kardes bılgısayarın power tusuna bastıgında delete tusu ile Bios ayarlarına gır. orada ''Advanced Bios Features'' adında bır secenek olur klavyenden yon tusları ile o secenegın uzerıne gel ve enter tusuna bas.Sonra acılan sayfada ''First Boot Device'' yazısı var onun uzerıne gel ve ordan cd room'u seç.''Second boot Device'' yazanıda ''Hard Dısc'' yap.Sonra ''F10'' tusuna bas ve ayarları kaydet daha sonra bılgısayarı kapat gerı ac

Ahmet Enes

Katılımcı Üye
14 Kas 2010
523
0
kardeş benım bıosta ütste seceneklerde:
maın,advanced,power,boot,tools exıt seceneklerı var
advanced seceneklerı:jumperfree configuratıon,
usb config...
cpu config...

chıps. config..
.onboard devıces config
pcıpnp

boot secenklerı ıse:

boot devıce prıorıty
boot settıngs config..
securıty

bunlar var.yanı yazdığın secenkelrı göremedım

Darkness DeviL

Yaşayan Forum Efsanesi
8 Ağu 2009
11,543
13
Turan 🇹🇷
Kardes boot settings config'E gır orada 1. 2. 3 dıye belırtmesı lazım. eger 1. 2. 3. dıye belırtılen yerler varsa bırıncıyı cd room 2.yı hard dısc yap ayarları f10 tusu ıle kaydet pc yı yenıden baslat

Ahmet Enes

Katılımcı Üye
14 Kas 2010
523
0
boot settıngs configde:
quıck boot
full screen logo
addon rom dısplay mode
bootup num lock
ps /2 mouse support
wait for f1 ıf error
ınterrupt 19 capture
bnlar var.karşılarındakı secenkelrde enabled,auto,force bıos ,dısabled,on şeklınde secılı

Ahmet Enes

Katılımcı Üye
14 Kas 2010
523
0
boot device prioty seceneğınde
1 st boot devıce
2 nd boot devıce
3 rd boot devıce ve karşılarında secenkler var.yoksa buaradanmı bahsedıyorsun

Darkness DeviL

Yaşayan Forum Efsanesi
8 Ağu 2009
11,543
13
Turan 🇹🇷
Tamam kardes aradıgımızı bulduk sonunda cok sukur :) sımdı kardes 1 st boot devıce olana gel onu cd room yap.2 nd boot devıce de Hard dısc yap bılgısayarı ayarları f10 ıle kaydet ve pc yı yenıden baslat

Ahmet Enes

Katılımcı Üye
14 Kas 2010
523
0
kaydetmeden önce yazayım bı eksığı varsa söle
1st bot cdroom
2st bot hdd
3st boot removable dv
böle olcak dımı.f 10 kaydettıne emınmıısn
pc yı ancak kasadan power tuuna basarak açıp kapatoyorum

Ahmet Enes

Katılımcı Üye
14 Kas 2010
523
0
tamam oldu formata başladım çok şükür:) bakalım sonu ne olcak
ne kadar sürer bu format.sakın bi yere kaybolma:)
süreklı entere bastım.b ıyanlışlık yapmadım dımı

Son düzenleme:

Ahmet Enes

Katılımcı Üye
14 Kas 2010
523
0
secenklere bakmadan ıkı defa entere bastım.bı hata yapmışmıyım acaba?
şuan kur bıçımlendırılıyor
yalnız kasanın ıçersınden bozulmadan öncekı bozuk motor sesı gıbı kısa sürelığıne ses gelıyor.sankı bışey çalışmaya çalışıyorda çalışamıyıor.tik tik ses gelıyor.daha önce yıne olmuştu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.