Format Sonrası Bilgisayar Cevap Vermiyor

sydbarret

Üye
24 May 2012
177
0
Selam dostlar.

Windows 8 kullanıyordum. Bugün 7'e geri dönüş yapmak istedim.Normal CD den kurulum yaptım.

Daha sonra Kurulum vs. oldu ancak kurulum tamamlanıyor işlemi 1 saat sürdü ve hâlâ kurulum tamamlanıyor işlemi devam ediyordu. Şüphelendim en fazla 30 dk sürerdi normalde. Reset çektim ( belliki büyük hata yaptım) tekrar başlatınca kurulum başlıyor dedikten sonra hata mesaj kutusu çıkıyor. Bilinmeyen bir nedenle yükleme işlemi sırasında bilgisayar yeniden başlatıldı tamam a basın ardından yeniden başlatıldıktan sonra kurulum devam edecek hata mesaj içeriği bu.Yeniden başlıyor aynı şeyler.

Boot olarak CD ROM seçiyorum dvd takılı olmasına rağmen boot dosyası istiyor.Ne yapmalıyım?Harici HDD'mde 8.1 mevcut onuda boot kabul etmiyor.

Üstadlarımdan yardım bekliyorum...

Lütfen rica ediyorum CD bozuk gibi laf olsun torba dolsun mesajlar atmazsak çok mutlu olurum :)

maymaa2

Uzman üye
19 Tem 2013
1,532
0
Dostum Başıma Gelmez deme benim başıma geldi yükledi yükledi 25 dk kala öyle kaldı devam etmedi cd yi iyice temizledim sorunsuz kuruldu olmaz deme

maymaa2

Uzman üye
19 Tem 2013
1,532
0
dostum cd yi temizle tekrar tak cd yi görür belki görürse disk biçimlendirmeden kuracağın diski biçimlendir ve o diske kur sorun olacağını sanmam

sydbarret

Üye
24 May 2012
177
0
Diski temizledim.Aynı sonuç.

Ben cd yi taktım. Kurulacak yer olarak c yi seçtim. Çok cahilim mahzur görün.Bios tan cd rom seçiyorum okumuyor.Şuan ki sıkıntı bu.Çoğu forumda okudum cd çiziği ile alakalı olmadığını gördüm.

Harici HDD mdeki 8.1 iso sunu nasıl okutabilirim?

Son düzenleme:

sydbarret

Üye
24 May 2012
177
0
CD ROM ilk sırada zaten. Harici HDD mi de ilk sıraya koydum ondaki iso yuda okumadı.Diskin bozuk olma ihtimali 0. Sapasağlam.

Bir sıkıntı var am****eşke tam bir cevap gelseydi...

Ölürümde bilgisayarcıya ***ürmem :D 30 lirayı kendime harcarım. Ben bu işi halledeceğime inanıyorum.

Önerilerinizi hâlâ bekliyorum dostlar...

sydbarret

Üye
24 May 2012
177
0
Tamamdır arkadaşlar. Farklı ve hafif "çizikli" windows7 yüklü disk ile boot ettim yükledim.

Aklım neredeyse artık çoğu dosyayı c de tutuyordum. Hepsi gitti :( Artık kotayı yakacaz bu ay.

Muhterem zatlar,hepinize yardımlarınız için şükranlarımı sunuyorum.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.