Formattan sonra yaşadığım sorunlar

polatpasa

Üye
23 Eyl 2013
56
0
Adıyaman
Pc ye 4 gün önce format attırdım windows başlatılıyor ekranında önceden 15-20 saniyede geçerken şimdi 2-3 dk bekliyorum ve bugün de pc 15-20 dk sonra kendi kendine kapanıyor.Yardımcı olursanız sevinirim.

ozgur0479

Katılımcı Üye
20 Kas 2010
793
0
ısınma problemi olabilir ve bilgisayarın bellibir sürede kapandıgını diecem ama olamaz veada bak şöyle yap güvnli modda çalıştır ve o şekilde kullan kapanacakmı kapanmassa demek oluyorki donanımlarda bir sorun var yada drıverleri uyumsuzdur

Köstebek-02

Yaşayan Forum Efsanesi
6 May 2008
15,580
45
Köstebek
Pc ye 4 gün önce format attırdım windows başlatılıyor ekranında önceden 15-20 saniyede geçerken şimdi 2-3 dk bekliyorum ve bugün de pc 15-20 dk sonra kendi kendine kapanıyor.Yardımcı olursanız sevinirim.

babacanım:) önce driverlerini güncelle sonra Windows güncellemelerini yükle birde öyle dene yine aynı sorun devam ederse başlangıç proğramlarının sayısını düşür yine aynı devam ederse o zaman format DVD sinde hasarlı olduğundan yada çizik olduğundan pc yavaş çalışır babacan:)

doruk123456789

Katılımcı Üye
19 May 2013
517
0
babacanım:) önce driverlerini güncelle sonra Windows güncellemelerini yükle birde öyle dene yine aynı sorun devam ederse başlangıç proğramlarının sayısını düşür yine aynı devam ederse o zaman format DVD sinde hasarlı olduğundan yada çizik olduğundan pc yavaş çalışır babacan:)

format cd si çizik olunca performansın etkilendğini şimdi öğrendim teşekürlerr

Köstebek-02

Yaşayan Forum Efsanesi
6 May 2008
15,580
45
Köstebek
ozamn napacaz format cd sini pamuklara saralım :)

babacanım cd ve DVD leri kesinlikle orta kıssımda bulunan delikten parmak ile takıp kendi koruma kaplarında muafaza etmeliyiz silmek istediğimizde de ince kadife yada ipek ile bunlar yok ise annelerimizin eşarplarını kullanarak da ozlarını ala biliriz babacanım pamuk cd ve DVD lerde ince tüy veya kıl bırakarak cd ve DVD lerin çizilmesini sağlar:)

doruk123456789

Katılımcı Üye
19 May 2013
517
0
babacanım cd ve DVD leri kesinlikle orta kıssımda bulunan delikten parmak ile takıp kendi koruma kaplarında muafaza etmeliyiz silmek istediğimizde de ince kadife yada ipek ile bunlar yok ise annelerimizin eşarplarını kullanarak da ozlarını ala biliriz babacanım pamuk cd ve DVD lerde ince tüy veya kıl bırakarak cd ve DVD lerin çizilmesini sağlar:)

tamda çözümünü bulmuşum yani :) :)

-SiPaHi-

Yaşayan Forum Efsanesi
6 Ocak 2012
12,775
1
İstanbul
Yavaşlıklar genellikle harddisk lerden kaynaklanıyor eğer eskiyse dosya kırıntıları vs. sistemi yavaşlatır;bunun için hard format ( fabrika ayarlarına geri döndürme ) yaparak hızlandırabilirsiniz.. uzun süren bir işlem olabilir ama kesinlikle faydasını görürsünüz .. 500 gb 6 saat 250 gb 3-4 saat aralığında yapabilirsiniz..

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.