Forumumuzun Bir Hack Forumu Olduğunu Hatırlatacak Birkaç Öneri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

musileno

Kadim Üye
20 Tem 2007
5,774
3
Herkese merhabalar son birkaç gündür ziyaretçi mesajlarında bir durumu gündeme getirdim, beni çok yanlış anlayanlar, hakaret boyutuna gidenler oldu. Yanlış anlaşılmamak uğruna önerimi tam olarak açıklıyorum:

Biliyorsunuz ki biz bir hack forumuyuz. Elbette öyle katı kurallarımız yok, hacking dışı şeyler de yapılıyor. Yalnız son 1-2 senedir bu durum aşırıya kaçtı. Özellikle şu yaz aylarında geyik ve off topic kategorisine açılan konuların durumu ortadadır. Gelip şikayet eden bir sürü üye görüyoruz.

Gövde eskisi kadar güncel değil, toplu operasyonlar uzun süredir yapılmıyor. Şimdi lütfen kimse buna hayır demesin, kendimize dönüp samimi bir self eleştiri yaptığımızda eskiye göre büyük bir düşüşte olduğumuzu görebiliriz.

Yıllardır tanıtım ve globalleşmeye önem vermemiz gerektiğini üzerine basa basa söylüyorum. Lakin biraz kıpırdanma olsa güzel olacak. Bakın, nerde "Ayt medyatiktir" desem direk onlara çamur atanlar çıkıyor. Tamam, onlar yalayıcı bir oluşum biraz onun da etkisi var ama, sonuçta faaliyetlerini paşa paşa yapıyorlar.

E biz ne yapıyoruz? Yalaka olmadan, hiçbir kesime yaranmadan gayet de medyatik olabiliriz. Önemli olan topluma hitap edecek faaliyetlerde bulunmamızdır. Biz hala geçmişle ermenistan operasyonuna takıldık kaldık. Lütfen bu konuda da forumumuz üyelerinden ve özellikle saldırı timlerinden gereken hassasiyeti bekliyorum.

Forumumuzdaki bu hack dışı konuların azaltılması adına bazı kategorilerin kaldırılması ve bu kategorilerin offtopic ile birleştirilmesini gündeme getirmiştim. İsimleri aşağıda link olarak vereceğim.

Gelelim asıl mevzuya, neden islam kategorisi de bu listeye dahil?

Mevzu islam kategorisini kaldıralım, ben ateistim, bunları görmek bana batıyor değil. Herkes o açıdan yaklaşıyor malesef. Benim asıl demek istediğim şu, genel içerik bölümündeki çoğu kategori çok az veya sadece post kasılmak kullanılıyor. Bu kategorilerde azalmaya gidilip off-topic'te açılımı sağlanırsa forumumuz için daha yararlı olur. Neden mi? Ben de elhamdülillah müslümanım ama forumumuz gün geçtikçe hacking alanından uzaklaşıyor, geyik kategorisinde geyiği bile uçurmuş konular, komik-resim-video kategorilerinde post kirliliği gibi olaylar sitemiz için sıkıntıdır.

Tekrar tekrar söylüyorum biz hack forumuyuz. E haliyle içimizden özgün içerik üretecek belki de hiç üretmeyecek kimse olmadığı için konular internetten copy paste olacak. E aramak isteyenin zaten bulabileceği şeyler olacak bunlar.

Benim en başta dediğim gibi, sanki islami paylaşımlar yasak olsun diye öneri sunmuşum gibi linç etmeye çalışıyorsunuz beni. Yok işte sen istedin diye kapatacak değiliz diyenler, kimsin sen türk değilsinler, siz hep aynısınızcılar gerek zm gerek pm yolu ile taciz ediyorlar beni.

Arkadaşlar, ben ne islam'a karşıyım ne de düşmanıyım. Olay tamamen farklı lütfen yorum yaparken buna göre davranın. Türkiye islam ülkesidir öyle kalacak gibi fırlama yorumlarda bulunursanız bu konuyu boşuna açmışım demektir.

İşte bahsettiğim kategoriler:

Komik Resimler-Yazılar-Animasyonlar - Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform...

Şarkı-Türkü Sözleri - Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform...

Yerli ve Yabancı Diziler - Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform...

Komik Videolar - Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform...

Cep Telefonları - Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform...

Flash Oyunlar - Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform...

Fıkralar-Atasözleri-Sms Sözleri - Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform...

İslam ve İnsan - Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform...

Son olarak, ne yazarsam yazayım islam kategorisinin kapatılması hakkında çoğunluk önyargıyla yaklaşacak, beni anlamayacak tam olarak biliyorum. Ama gelin en azından hacking'e eskisi gibi önem verilmesinde hemfikir olalım, bunu her yerde dile getirelim, taleplerde bulunalım ve bir bilinç oluşturalım. İsteğim budur.

İyi forumlar..

VinLaden

Kıdemli Üye
13 Eki 2015
2,835
2
Oxymoron
İslam konusu daha öncede dile getirildi ama karşı taraftan olduğu için, yönetim üyeleri bile kovar gibi yorumlar yaptı. Acaba İslam'a önem vermeyen bir siteymiş gibi gözükmeyelim diye mi bu konuların önüne geçilmiyor? Çünkü son zamanlarda bu iş cidden çığırından çıktı ve yönetimin bu konuda bir eylemi yok.

Eğlence kısmında haklısın, hele 1-2 hafta önce onu bunu nasıl öldürürsün, nasıl ceset temizlenir bilmem ne tarzı konular çoğalmıştı. Benim de çok faydali konular açtığım söylenemez fakat cılkını çıkartan çok insan var.

Ayrıca bu sene içerisinde üye olan insanların yardım merkezinde konu açıp cevap verenlere ters davranması var. Bu konu nasıl çözülecek? Adama yardım etmeye çalışanlara hakaret ediyor yüzsüzlük falan değil bu

Son düzenleme:

llJackSparrowll

Uzman üye
21 Eki 2014
1,537
2
Karayipler
eğer böyle bir hareket yapılacaksa bölümlerin çoğunun silinmesi gerekir hack dışında olanların lol bölümü bile açılmış. (benim görüşüm)
çünki senin asıl amacın islam bölümünü kaldırtmak diğerlerinide alet ediyorsun amacına ;)

musileno

Kadim Üye
20 Tem 2007
5,774
3
eğer böyle bir hareket yapılacaksa bölümlerin çoğunun silinmesi gerekir hack dışında olanların lol bölümü bile açılmış. (benim görüşüm)
çünki senin asıl amacın islam bölümünü kaldırtmak diğerlerinide alet ediyorsun amacına ;)

İşte lütfen böyle iddialarda, kaba bir üslupla yaklaşmayın. Cidden, beni yanlış anlıyorsunuz veya yanlış anlamak istiyorsunuz. Şu an ben de tansiyonu yükseltevilirim ama hiç lüzum yok, burada olay çok farklı.

Evet gereksiz bir sürü bölüm var, onlar için de tek ortak kategori açılıp kaldırılsa iyi olur elbette ama bir sürü kategoriyi pat diye kaldırmak radikal bir karar olurdu..

Hacky038

Katılımcı Üye
5 Mar 2016
301
0
Dünya
Bence böyle konular kapatılmalı. Yöneticiler En iyisini yapar Bizlere söz düşmez.
Bu Tür konuların kapatılmasını isteme sebeblerim :
1 - Forumu Bölme / Grublaşma yapıyor
2- "Haklı" yazarak post kasma konusu gibi bişey oluyor

musileno

Kadim Üye
20 Tem 2007
5,774
3
Bence böyle konular kapatılmalı. Yöneticiler En iyisini yapar Bizlere söz düşmez.
2- "Haklı" yazarak post kasmalarına yardım ediyorlar :D

Forumu forum yapan şeylerin en başında üye gelir bunu unutma.

ANTROPİ

Adanmış Üye
6 Nis 2016
6,263
148
93
root@kali:~#
İslam konusu hariç diğerlerinin kapatılmasını bende destekliyorum umarız bu konuyu yöneticilerimiz görür ve gereğini yapar..

'Taipan

Kıdemli Üye
30 Haz 2015
3,847
73

konuyu farklı yönlere çekmeyelim adam açıklamış zaten.

2- "Haklı" yazarak post kasma konusu gibi bişey oluyor
Adam haklı ama. Bu konular en çok geyikde post kasanları üzüyor.

musileno

Kadim Üye
20 Tem 2007
5,774
3
Ama Yöneticiler Böyle Uygun görmüş Yapacak Bişey yok Bu Tür konuları acarak Gruplaşma yapmayada gerek yok

Dostum ben bu forumda vakit geçirmek, hoş olsun diye takılmıyorum. Ben bu forumun dünya çapında bilinir olmasını istiyorum. Yıllardır da bunun için öneriler, çalışmalar yapıyorum. Belki de burdaki çoğu üyeden daha fazla önem veriyorum şuan. Bu forum sadece yöneticilerin değil bunu unutma. Hepimizin forumu. Biz turk hack team'iz. Evet belki çok klişe bir laf olacak ama yöneticiler sürekli değişir, baki kalan tht'dir..

Friedlich

Uzman üye
31 Tem 2016
1,520
2
Hiçlik
Bütün bu yazdığın şeylere Tümüyle katılıyorum En çok da İslamiyet konusuna.
Elhamdülillah müslümanım ama içimizde Ateist'de var,hıristiyan da,müslüman da.Madem biz bir aileyiz,bütün aile üyelerine eşit davranılıp eşit olanaklar sağlanmalı,Hıristiyan,Müslüman,Ateist,Yahudi olarak ayrılmamalı.
Ya "İslamiyet" kategorisi kaldırılmalı ya da İsmi değiştirilip "DİNLER" kategorisi kurulup bütün dinler hakkında bilgi paylaşılmalı.

Son düzenleme:

D4R3

Yeni üye
16 Tem 2016
10
0
Söylediklerine 100% katılıyorum.Haklısın , gereksiz yere çok konu açılıyor bunlara bende karşıyım.Sitenin amaç ve doğrultuları belli herkes ona göre paylaşım yaparsa daha iyi olur bence.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.