Fotograf Boyut Küçültme Hk.

nosewer

Yeni üye
22 Tem 2014
18
0
bende bir foto var boyutu küçük onu biraz büyütüp netleştirmek lazım gözünüzü sevim biri yardım etsin bana

Moderatör tarafında düzenlendi:

Quinones

Yaşayan Forum Efsanesi
8 Eki 2008
13,570
1
Photoshop'ta üstteki menüden ''Image'' tıklayıp ''Image Size'' seçeneğine geldiğinde fotoğrafın boyutu istediğin gibi ayarlayabilirsin. Daha sonra fotoğrafı keskinleştirmek için ''Filter'' seçeneğine girip ''Sharpen'' tıklıyorsun ve yanda açılan menü de sharpen a tıkladığında en basitinden keskinleştirme işlemi gerçekleşmiş oluyor. Smart Sharpen dersen de akıllı keskinleştirme moduna geçiyorsun. Otomatik işlem uygulanıyor.

nosewer

Yeni üye
22 Tem 2014
18
0
güzel abicim ben shoptan anlamıyorum bilmiyorum ondan dedim bide o programları indirmek baya zamanımı alır netim aşırı derecede düşük hızı ondan söledim sana

Black Mamba

Kıdemli Üye
22 Eyl 2012
2,056
0
İstanbul
optik büyütme aygıtları ile resim tekrar işlenmdiği sürece hiç bir program piksel bazlı bir resmi çözünürlüğünü bozmadan büyütemez. (photoshop, flash, zart zurt dahil)

Bulduğun resim eğer piksel bazlı resim değil de vektör bazlı resim ise o zaman istersen aya kadar uzat hiç bir bozulma olmaz...

alternatif yöntem olarak piksel bazlı resmi vektör bazlı resme dönüştürmek gibi bir olanağın var ama resmin içeriğine göre resmin bozulması ve alakasız bir resme dönüşmesi olası..

Vector Magic | Precision Bitmap To Vector Conversion Online adresinden istersen pisel bazlı resmi vector bazlı resme dönüştürüp işleyebilirsin. (yukarıda yazdığım gibi sonuç kötü olabilir)

piksel bazlı resim ile vektör bazlı resimleri birbiri ile karıştırmayınız...

bulduğun resimlerin çözünürlüğü düşükse büyüttüğün zaman bozulur.yapman gereken daha yüksek çözünürlükteki resimlerden bulman en 1024 veya 900 civarında resimler bulman gerekiyor ancak bu şekilde görüntüde en az bozulma olur.

basit bi yöntem önereyim size yinede işe yararsa amenna.Office 2007 kullanıyorsan word sayfasının içine at tümünü sec büyült daha sonra jpeg olarak kaydet +kırpma elle boyut verebilirsin resimde herhangi bi kalite düşmesi söz konusu olmayabilir belki

Quinones

Yaşayan Forum Efsanesi
8 Eki 2008
13,570
1
Hangi programlardan bahsediyorsun? Sen PShop üzerinden soruyu sormadın mı bana? Kullanmayı bilmiyorsan en basitinden photoscape yazılımın kur oradan direkt yaparsın bu işlemleri.

nosewer

Yeni üye
22 Tem 2014
18
0
hangi shop programı güzel bilmiyorum netten denedim bir siteden bide bende picassa var onda denedim büyütüyorum görüntü baya kötü oluyor kullanabileceğim güzel bir program sölersen makbule geçer bir bu foto için kullanacam bide bir yerde hd lileştirmeyi duydum onuda yöntemini sölersen sevinirim yani bu fotoyu yapması biraz zor sanırsam iyi bilen biri yardım etmeli

Quinones

Yaşayan Forum Efsanesi
8 Eki 2008
13,570
1
Bir önceki mesajımı dikkatli okuduysan öneriyi görmüş olman gerekirdi. Onun yanında PhotoZoom Classic i deneyebilirsin. Son sorunu tekrarla anlayamadım.

nosewer

Yeni üye
22 Tem 2014
18
0
black mamba abi sana resmi yollasam bana sölermisin olurmu olmazmı diye

türünü

fotoyu hd görüntü yapmak varmış biliyorsan bir kısa anlatırsan sevinirim

nosewer

Yeni üye
22 Tem 2014
18
0
konuşmalara fransız kalıyorum şuanda :D

black mamba abi sana ziyaretçi msj ı attım bir bakarsan çok sevinirim

DeneyimsizDenek

Özel Üye
20 Şub 2011
11,756
90
34
Gökyüzü
Paint ile dahi yapabilirsin aslında :) Resme sağ tıkla düzenle de.Daha sonra sağ alttan tut resmi en köşeden.Sol üste doğru çıkar.İşe yarar.Ama düzgün ölçekli olmayabilir.O da senin göz nizamına kalmış :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.