Galiba anakartım yandı ! bakarmısınız arkadaşlar acil !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Berkhan07

Üye
3 Eyl 2009
196
0
Öncelikle herkeze iyi akşamlar, direk konuya geçeyim arkadaşlar bu akşam yaklaşık 1 saat öncesine kadar pc de takılyordum herzamanki gibi daha sonra ekran kartının fanından zırrrrrrrr sesi gelmeye başladı biyere sürtüyor diye bilgisayarı kapattım daha sonra ekran kartını söktüm fanını bi güzel temizledim sonra tekrar taktım bu sefer taktıktan 3 - 4 saniye sonra cızırırt diye bir ses geldi sonra ince bir duman çıkmaya başladı ince ve kısa bir duman lastik yanığı gibi sonra hemen kapattım pc ekran kartını tekrar hemen söktüm ekran kartını elime aldığımda acayip sıcaktı soğuduktan sonra tekrar takım bu sefer pc den bib sesi gelmeye başladı bib sesi aynı şöyle : biiiiiiibrirt aynı böyle önce uzun sonra 1 kısa :( bibseslerini araştırdım anakart ile alakalı bir sorun oldugundan bahsedilmiş... Arkadaşlar acil olarak yardımlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum.

DreaMHunteR

Kıdemli Üye
27 Ağu 2009
3,131
0
Eskişehir
hımm öncelikle geçmiş olsun..ekran kartınızı pc den öküp bilgisayarınızı ekran kartsız deneyiniz.aynı uyarı geliyor mu bir bakın..alternatif olarak anakartınız onboard ekran kartına sahip mi ? eğer sahipse monütörünüzü onboard vga çıkışınıza bağlayın öyle deneyin..

Berkhan07

Üye
3 Eyl 2009
196
0
hımm öncelikle geçmiş olsun..ekran kartınızı pc den öküp bilgisayarınızı ekran kartsız deneyiniz.aynı uyarı geliyor mu bir bakın..alternatif olarak anakartınız onboard ekran kartına sahip mi ? eğer sahipse monütörünüzü onboard vga çıkışınıza bağlayın öyle deneyin..

Saolasın dostum...

1. Denedim aynı bib sesini alıyorum.
2. Anakartım onboard ekran kartına sahip değil.

DreaMHunteR

Kıdemli Üye
27 Ağu 2009
3,131
0
Eskişehir
bu durumda üzgünüm ama anakartınızın vga yongası gitmiş olabilir :/ .. yinede alternatif olarak eğer çift ram kullanıyorsan teker teker farklı slotlara takarak deneyin.dikkat edin ram ın slota tam oturduğundan emin olun bide o yanmasın..

djcapkin

Özel Üye
18 Ağu 2008
8,219
57
Türkiye
anakart yanmış arkadaşım, pekte emin değilim çünki ana kart yanınca nette gezebilirmisin işte orasını bilmiyorum.

Anakart Yandiğinda Hiç Bir İşlem Yapamaz ;)
Sistemin Onboard ise ekran kartını çikartip onboardan çaliştirmayi dene eğer çalişiyorsa sorun yok demektir Çalişmiyorsa Dediğin Gibi Ana kart yanmiştir Teknik Servisi Gönderip Onartabilrisin pek tavsiye etmem eskisi gibi randuman vermez eğer onboard değil ise de bi ekran kartı bulup dene diyicem ama buda riskli olabilir ana kartta bir voltaj bozukluğu varsa bu kartıda yakabilirsin ;) Teknik Servisler Bakım Ücreti Almiyor Yakınında varsa hiç bulaşmadan ***ürmeni Tavsiye Ederim ;)

Berkhan07

Üye
3 Eyl 2009
196
0
Arkadaslar telefondan giriyorum siteye pcden degil :))

djcapkin sistemim onboard degil farkli bir ekran karti denedim bu sefer pc acilirken 2. ekran geliyorya hani format atarken bir tusa basin diyor o ekran geliyor altta ingilizce bi yazi yaziyor oyle kaliyor eve gidince hatayi yazacagim + teknis servisler ucret almiyor ise gturebilirim...

Berkhan07

Üye
3 Eyl 2009
196
0
Kablosi cikmis harddiskin :D simdi 512 mblik ekran karti ile bi sure idare edecegim anakartta sorun yok ona cok sevindim peki arkadaslar ekran kartim yanmis dimi ozaman? ayrica tanan ekean kartimi.tamir ettirme sansim var mi? son olarak suan kullandigim ekran karti fanli degil parelel demirler var 15 dk. icinde bu demirler baya isindi bu normal mi?

Son düzenleme:

DreaMHunteR

Kıdemli Üye
27 Ağu 2009
3,131
0
Eskişehir
Kablosi cikmis harddiskin :D simdi 512 mblik ekran karti ile bi sure idare edecegim anakartta sorun yok ona cok sevindim peki arkadaslar ekran kartim yanmis dimi ozaman? ayrica tanan ekean kartimi.tamir ettirme sansim var mi? son olarak suan kullandigim ekran karti fanli degil parelel demirler var 15 dk. icinde bu demirler baya isindi bu normal mi?

sevindim senin adına.. ekran kartının gözle görünen komponentlerinde ( kondansötor,diyot,direnç) fiziksel arızalar varsa onları değiştirerek bi ihtimal tamir edebilirsin..ama biraz elektronik bilgin olması lazım..eğer sorun gpu daysa eğer ekran kartın çok profesyonel bir fiyatsa GPU BGA socket değiştiren bir firmaya verirsin tamir edebilirler..eğer ekran kartın ucuz standart kartlardansa hiç uğraşma yeni bir ekran kartı tak..ısı problemi normal..

Berkhan07

Üye
3 Eyl 2009
196
0

sevindim senin adına.. ekran kartının gözle görünen komponentlerinde ( kondansötor,diyot,direnç) fiziksel arızalar varsa onları değiştirerek bi ihtimal tamir edebilirsin..ama biraz elektronik bilgin olması lazım..eğer sorun gpu daysa eğer ekran kartın çok profesyonel bir fiyatsa GPU BGA socket değiştiren bir firmaya verirsin tamir edebilirler..eğer ekran kartın ucuz standart kartlardansa hiç uğraşma yeni bir ekran kartı tak..ısı problemi normal..

1gb 128 bit 1 sene oldu vatanpcden almıstım 80 yada 120 tl olmasi lazim dostum.

Guardian1228

Katılımcı Üye
7 Ocak 2012
347
0
PC CİTY
Biiiib sesinin gelmesi ekran kartının gittiğini belirtir bilgisayarı açtığında klawye tuşlarına rasgele bi bas tekrar gelirse bip ekran kartı değişecek demektr

Berkhan07

Üye
3 Eyl 2009
196
0
Yardımlarnz icin tesekurler.arkadaslar eski ekran kartinin driverini yukledim simdi pcede sorun yok ekran kartini servise voturmeyi dusunuyorum...
?
Yardimlariniz icin tesekurler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.