Google AdSense Yardım

Köstebek-02

Yaşayan Forum Efsanesi
6 May 2008
15,580
45
Köstebek
Google adsense de tıklama başı maliyeti(tbm) adsense yayıncıları için ne kadar önemli olduğunu söylememe gerek yok.Google reklamlarını yüksek maliyet ile yayınlamak istiyorsanız açtıgınız sitede içeriğin kaliteli olmasına ve yüksek maliyetli anahtar kelimelerin bulunmasına dikkat etmelisiniz. Yüksek maliyetli reklam yayınlayacağım diye de siteyi çöplüğe çevirmemelisiniz. Çünkü hedef kitlenizin bu kelimelere göre ziyaret ettiğini ve buna göre gelir elde ettiğinizi unutmayınız.Tıklama başı maliyeti Türkiye'De çok yüksek değildir. Bunun nedeni ise Türkiye'de ki adwords kullanıcılarını birbirleri ile rekabet içerisine girmemesi olabilir. Eğer ingilizce içerikli bir bloğunuz var ise TBM'niz çok yüksek değerlere ulaşabilir. Benim ingilizce içerikli bir bloğum var ise bu blog sayesinde daha fazla adsense geliri elde edebilirim. Bizzat denenmiştir. Yani türkçe içerik ile google adsense gelirlerinizi artırmanız çok zor. İngilizce içerikli bir sitede Tbm min 0,3 iken türkçe içerikli sitelerde bu maliyet 0.05 lere hatta 0.01 lere kadar düşebiliyor. Bu ne demek oluyor sizin onlardan en az 5-6 kat daha fazla çalışmanız gerekiyor...

Alıntıdır babacan Allaha emanet ol

KNIGHT44

Üye
7 Ara 2009
52
0
29
MALATYA
Google adsense de tıklama başı maliyeti(tbm) adsense yayıncıları için ne kadar önemli olduğunu söylememe gerek yok.Google reklamlarını yüksek maliyet ile yayınlamak istiyorsanız açtıgınız sitede içeriğin kaliteli olmasına ve yüksek maliyetli anahtar kelimelerin bulunmasına dikkat etmelisiniz. Yüksek maliyetli reklam yayınlayacağım diye de siteyi çöplüğe çevirmemelisiniz. Çünkü hedef kitlenizin bu kelimelere göre ziyaret ettiğini ve buna göre gelir elde ettiğinizi unutmayınız.Tıklama başı maliyeti Türkiye'De çok yüksek değildir. Bunun nedeni ise Türkiye'de ki adwords kullanıcılarını birbirleri ile rekabet içerisine girmemesi olabilir. Eğer ingilizce içerikli bir bloğunuz var ise TBM'niz çok yüksek değerlere ulaşabilir. Benim ingilizce içerikli bir bloğum var ise bu blog sayesinde daha fazla adsense geliri elde edebilirim. Bizzat denenmiştir. Yani türkçe içerik ile google adsense gelirlerinizi artırmanız çok zor. İngilizce içerikli bir sitede Tbm min 0,3 iken türkçe içerikli sitelerde bu maliyet 0.05 lere hatta 0.01 lere kadar düşebiliyor. Bu ne demek oluyor sizin onlardan en az 5-6 kat daha fazla çalışmanız gerekiyor...

Alıntıdır babacan Allaha emanet ol

yorumlarınız için tşk ederim ama benim benim sitem yok ben youtube den para kazanıyorum. Ama gelirim aşırı derecede düştü. Tbm 0.01 oldu. İnternette biraz araştırdım çöp sitelerden reklam ağlarından felan bahsediyo ama anlayabileceğim hiç bişi yok bilen birisi yardım etsin lütfen :):):)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.