google chromede sertifka hatası lütfen yardım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

pudinumut

Üye
26 Haz 2012
77
0
kıreşhir
Sitenin güvenlik sertifikası zayıf bir imza algoritması kullanılarak imzalanmış!

facebook ve çoğu sitede böyle oluyor (tarih derseniz düzgün) (yeniden kur derseniz kaç bininci yeniden kuruşum) ... :confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused:

Leaderrda

Uzman üye
5 Kas 2011
1,850
0
Arkadaşlar güvenlik sertifikası sorununuz varsa yapacağınız şey şu , (chrome için) Seçenekler>Gelişmiş Seçenekler> Burada sayfası aşağı kaydırın ve -sertifikaları yönet-
düğmesini bulun ve basın. >Gelişmiş'e tıklayın>Verme biçimini Base64 le kodlanmış yapın ve tarih saat ayarlarınıda düzenleyin.Bu kadar.... ben denedim bi sorun olmadı.

Leaderrda

Uzman üye
5 Kas 2011
1,850
0
KARDEŞİM BİRDE BUNU BULDUM

Sitenin güvenlik sertifikasına güvenilmiyor uyarısını Facebook, Twitter, turkiye.gov.tr, bankalar, üniversite otomasyonları vs gibi sitelerde sertifika sorunları yaşanıyor. Çözüm önerileri çok ama kesin çözüm yok diyorsanız bakın kesin çözüm.

• Öncelikle tarih ve saat ayarlarınızı doğru yapın. İnternetten güncelemeyi yapın. Eğer güncellemiyorsa servislerden yazdırma biriktiricisini açın. windows+r yapıp arama çubuğuna services.msc yazarak servislere ulaşabilirsiniz. eğer güncelleme sunucunuz yoksa time.windows.com time.nist.gov ntp1.mku.edu.tr bunları deneyebilirsiniz. sorun çözülmediyse diğer adım,
    İnternet Explorer kullanmıyorsanız ve kaldırmışsanız tekrar kurun. Kaldırmamşsanız bir üst sürümünü kurun ve deneyin.(bu sorun chorme’da demeyin sorun chorme’u etkiliyor zaten )
    Denetim masasından program ekle ve kaldıra girip windows bileşenlerini ekle/kaldır seçeneğinden

Kök Sertifikalarını Güncelleştir seçeneğini işaretleyip Kurulum Cd sini takarak ileri tuşuyla güncelleştirin.
    Denetim masasından internet seçeneklerine girin. Yukarda fotoğrafta da goruldugu gibi
    butonundan durumu siliyoruz.
    Sonra “gelişmiş” sekmesinden
    SSL 3.0 Kullan
    TLS 1.0 Kullan
    Yerel XMLHTTP desteğini etkinleştir kutucuklarını işaretliyoruz.
    Google Chorme’u açıp ayarlar dan seçeneklere giriyoruz. Oradan gelişmiş seçenekleri soldan seçiyoruz. Gizlilik bölümünden

Kimlik avı ve kötü amaçlı yazılımlara karşı korumayı etkinleştir” kutucuğunu işareteliyoruz.
    HTTPS/SSL bölümünden

Sunucu sertifikası iptali için kontrol et” kutucuğunu işaretliyoruz. Ve sorun Çözülüyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.