Google TTS (TextToSpeech Api) Sorun :/.

efe2002ozyay2002

Uzman üye
19 Eki 2012
1,044
0
nereye
Python ile tts işlemi yapacktım kendime saat yapıyodum.
Fakat adamın nasıl yaptığına baktım da , bende olmuyor.
Bir şeyi sese çevirmek istediği zaman siteden verileri çekiyor bu kısım tamam.
Sonra bunu bir değişkene atıyor bu da tamam.
Sonra yaptığı işlem ise google ile bir link oluşturup tts apisini kullanıyor.
Link şöyle : hhtps://translate.google.com/translate_tts?tl=en$q=Buraya sese çevirmek istediğimiz yazı gelecek.

Yani örneğin;
hhtps://translate.google.com/translate_tts?tl=en$q=Hello

Yazar isek bize mp3 uzantılı hello diyen bir abla olması gerek fakat olmuyor.

Aranızda bulan varsa veya önceden deneyen varsa bildirebilir mi?
Çünkü gayet iyi bir proje..

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Python o zaman çok kötü bir dil.. Hazır kütüphane göremedim..

C# olsaydı mesela, iki satır kod. Projene System.Speech'i referans olarak ekliyorsun, sonra;

Kod:
System.Speech.Synthesis.SpeechSynthesizer synth = new System.Speech.Synthesis.SpeechSynthesizer();
synth.Speak("Here you are...");

.. dersin biter.

efe2002ozyay2002

Uzman üye
19 Eki 2012
1,044
0
nereye
Python o zaman çok kötü bir dil.. Hazır kütüphane göremedim..

C# olsaydı mesela, iki satır kod. Projene System.Speech'i referans olarak ekliyorsun, sonra;

Kod:
System.Speech.Synthesis.SpeechSynthesizer synth = new System.Speech.Synthesis.SpeechSynthesizer();
synth.Speak("Here you are...");

.. dersin biter.

Raspberry Pi'ın içinde C# her ne kadar düzgün ve hızlı çalışır sence :/.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.