Görünmez USB

Patrick Jane

Uzman üye
1 May 2019
1,499
3
Cehennem
usb belleğe windows 10 boot ettim iyi güzel.
ama bilgisayarı yeniden başlatıp boot menüden usbi seçiyorum sanki seçmemişim gibi tekrar dual bootum açılıyor.

hayalet18

Kıdemli Üye
3 Şub 2015
2,327
2
ERMENISTAN
Patrick Jane

security boot kapat, biosun kısa yol tuşları vardır, örnegin f2 diyelım bios acar direk, f12 diyelim dırek boot lıste gosterir, yanı boot lıste dedıgım takılı olan aygıtları suruculerı gosterır, 1ıncı flash bellek ornegın 2ıncı ssd yada hdd, 3uncu dvd ryter 4uncu ag kartı gıbı

Patrick Jane

Uzman üye
1 May 2019
1,499
3
Cehennem
@Patrick Jane

security boot kapat, biosun kısa yol tuşları vardır, örnegin f2 diyelım bios acar direk, f12 diyelim dırek boot lıste gosterir, yanı boot lıste dedıgım takılı olan aygıtları suruculerı gosterır, 1ıncı flash bellek ornegın 2ıncı ssd yada hdd, 3uncu dvd ryter 4uncu ag kartı gıbı

hayalet13
hocam ben f2 ile boot menüyü açıyorum.
başka birşey bilmiyorum :D
f2 e basıyorum bios açılıyor galiba :D
ondan sonra boot diye button var ona basıyorum işte hdd , usb felan gösteriyor ordanda neyle çalıştırcaksam basıyorum çalıştırıyorum.

hayalet18

Kıdemli Üye
3 Şub 2015
2,327
2
ERMENISTAN
Patrick Jane

boot işlemediği taktirde dediğim gibi mbr boot yapman lazım yada uefi , başka turlu acmaz bıosun
rufusla wındows kurulu bır cıhazla yapman lazım mbr legacy yapman lazım yada uefi ındırıp rufusla boot yapman lazım ozaman calısır , bıraz sıkıntılı bende ugrasmıstım gecen dell leptop geldı aynı sorun olduydu, 3 kere boot yapmak zorunda kaldım 3uncuyu kabul ettı
Windows 10 - Tüm Sürümler Tek DVD Türkçe (MSDN) - 20H1
Windows 10 - 64 Bit Tüm Sürümler AIO (Uefi Uyumlu) Türkçe - 20H1
esd olmayan ve uefı olan dene

Patrick Jane

Uzman üye
1 May 2019
1,499
3
Cehennem
@Patrick Jane

boot işlemediği taktirde dediğim gibi mbr boot yapman lazım yada uefi , başka turlu acmaz bıosun
rufusla wındows kurulu bır cıhazla yapman lazım mbr legacy yapman lazım yada uefi ındırıp rufusla boot yapman lazım ozaman calısır , bıraz sıkıntılı bende ugrasmıstım gecen dell leptop geldı aynı sorun olduydu, 3 kere boot yapmak zorunda kaldım 3uncuyu kabul ettı
Windows 10 - Tüm Sürümler Tek DVD Türkçe (MSDN) - 20H1
Windows 10 - 64 Bit Tüm Sürümler AIO (Uefi Uyumlu) Türkçe - 20H1
esd olmayan ve uefı olan dene

hocam yaparım rufus ile boot onda sıkıntı yokta,
benim usb bozuk yani 5mb mi ne gösteriyordu , normalde 8 gb dı ama bazı biçimlendirmeler 5mb göstertiyor bazı biçimlendirmeler 8gb göstertiyor yani her writerı kullanamıyorum.
rufusda 5mb yapıyor usbi.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.