gsb.local ağı nedir

frankurt

Yeni üye
27 Mar 2022
34
14
değerli türkhackteam mensubları gsb.local ağı nı kurmak için hangi protokollerden faydalanılıyor

frankurt

Yeni üye
27 Mar 2022
34
14
.local uzantısı bir yerel bir domain name dır yani workspace :)
sen ne yapacaksın tam açar mısın?
soru net değerli dostum eğer bi seyler yapılacaksada önce o sistemi olusturan kaynaklara bakılmalı,elimdeki ekipmanlarla nasıl bi icat yapacağıma bakarım,bu yüzden bilmem gereken seyler bu ekipmanların isimleri yani sadece domain nama uzantısı demek ,bi ürkçe hocasının aynı işlevdeki sözcükleri ahenk katarak söylemesinden farksızdır ,sadece bi workspace çalışması demek ,domain ip adresine karışılık gelen bi isim bunu herkes biir , local yerel demek,ama gel görki aynı sözcükleri sayıklayıp duruyoruz ,eğer bildiğin seyler bunlarsa bunu bile yapman beni mutlu etti yardımcı olmaya çalıştığın için teşekürler ,ama eğer dahasını biliyosan tam oarak nasıl işlediği nasıl protokller kullanıldığı gibi bana malzeme sunarsan benede,bilirsin icatlar çok yönlüdür, istediğine göre sekillendirirsin ,benim için bu mucitlik kısmı önemli, malzeme verilsinde gerisi
keyifli tarafı. : )

N S

Uzman üye
19 Haz 2013
1,140
209
Kardesim sen icehead hocamun ne dedigini anlamamis kelimelere takilmissin ne istedigini bilmiyorsun kendini anlatamiyorsun ne icadi mucidi ? Edison mu olacaksın ? Gsb ne gsb.local domain degilse nedir ag kurmak demissin ne yapacaksin nas ni kuracaksin web server mi yapacaksin ? protokol diyorsun ne olabilir tamami ipv4 http ?

Sorduğun soru hic açık değil, random atmışsın da yanıt arıyorsun sanki

frankurt

Yeni üye
27 Mar 2022
34
14
Sorduğun soru hic açık değil, random atmışsın da yanıt arıyorsun
birisi sana wifi nedir dediğinde sadece bir ağa bağlanmamızı sağlayan bişeymi dersin,yoksa bunların ne olduğu neler yapılacağı, yoksa wep,wpa wpa2 güvenliki ve aynı zamanda wpa 2 nin şifre kırılma şeklinin wpa dan farklı olarak şifrede yer alan karakterlerle kırıldığını anlatıp ve diğer konular hakkında da açıklama yapıp,bu sekildemi sunarsın eğer ilkindekini seçersen bakkal ahmet amcadan farksızsındır,diğeri ise gerçekten anlatabildiğin için almışsındır,bana ihtimalleri sıralıyosun ,ve bunlardan birisini seçmemi bekliyosun web servermı ipv4 http mi ,kardeşim sen şakamısın,eğer bi gün bi okulda ders aldıysan bilmen gerekli öğretmeninin fizik,matematikte, bunları bi diyagram seklinde alt dallara ayırır ,senbi fizikçiye bi konnuda bilgi istersen öncellikle alt dallarını görmen gerekir,baktın optik konusunu biliyosun tamam soru yok, baktın elektrik konusunu bilmiyosun hah iste tamam dersin bunu sorabilirim,bilme istiyorum ve anlamadım bu konuda yardım isteyebilirim dersin bu noktada.işte buda tıpkı , benim sana soracagım soru gibi,web serveri nasıl yapabilirim,veya anlamadığım bi protokol olur işte bunu nasıl yapabilirim derim,yaptığın şey http mi web server mı sıralamak asıl yapılması gereken buydu ve bunu bi anlamda doğru olanı yaptın ,simdi ben ipv4 b iliyorum http yi biliyorum ozaman soracağım soru web serveri nasıl yapbabilirim işte bu noktdada yardımcı olunabilir,ama ben soruyu sana soramazdım web server ,http,ipv4 bunları sen sıralamayana kadar, anlaşılmasıgereken asıl nokta bu,ben bunun hangi dallardan oluştuğunu bilmesem bi fizikçiye gitip tarih sorusu sormak gibi amacından kopuk bi yol izlerdim,işlevi olmayan bilgiyi ne yapayım,gsb.local in detayına hakim değilim hangisine yönelik ne yapmalıyım web server mı olusturayım https üzerinden zaafiyetmi,işte bu listeden sonra belli başlı bişeyler yapılabilirim bunlarda benim malzemelerim iste bunları kullanarak bi seyler tasarlarım,yapacağım atack web serveri içinde barındıracaği https ikullanağıipv4 protokolü wpa 2 den oluşan bisey olacak ,bunu böyle örnek verdi m çnkü mesleğimgereği buna yatkınız icat demeye ,ben mühendisim ve biz böyle tasarlarız mekanik sistemleri bi rüzgar tribününü elimizdeki malzemeler ne deyip başlarız,buradaki durum ise daha geniş ben burda enerji için bişey istemeyebilirim ,onun yerinebi araba veya baska bisey yapabilirim,ama öncellikle malzeme nedir ben araba parçlarınadan rüzgar tribün belki yaparım ama verimsiz olur,uygun olmaz ,herkesinbi problemeyaklaşım seki vardır mühendis olarak icat edegim ,sey için malzemeleri kullnamayı ve bunların bi arada oluşturacağı sistemi anlamak.durum bu,hocaa arka çıkman gurur verici ,senin gibi bi öğrencisi olduğu için şanslı,ve hocana alaycı yaklasmadım,bunlar gerçeklerdi siz bu yazılanları duygu yüklü zihninizle eleştirip tepki gösterirken ,doğruları göremiyorsunuz,ama sorun diğil beni anlamanız gerekmiyor,bana hak vermenize ihtiyacım yok ,insan ancak görmek istediği gerçekleri görebiliyor sonuçta,her neyse size kendi doğrularınızla mutluklar dilerim, zaman ayırdığınız yinede teskurederim size : )

N S

Uzman üye
19 Haz 2013
1,140
209
Babacim kisa ve oz niye konusamiyorsun ? Gsb nedir gençlik ve saglik bakanligi mi sen bana onun cevabini ver ben sana qnsiklopedi gibi konusacagim merak etme ben de muhendisim :)

frankurt

Yeni üye
27 Mar 2022
34
14
Babacim kisa ve oz niye konusamiyorsun ? Gsb nedir gençlik ve saglik bakanligi mi sen bana onun cevabini ver ben sana qnsiklopedi gibi konusacagim merak etme ben de muhendisim :)
:) azönce açıklayamıyosun kendini dedin ve söylediklerimi yanlış anladınız,simdi ikimizde birbirimizianladıysak konuya geçelim, evet gsb gençlik ve spor bakanlığının kullandığı bi wifi ve kendilerinin oluturduğu bi gsb.local uzantılıbi wifi var ve ben bu wifi yı göremiyorum acaba bi vpn benzeri biseymi var yada sitedelerdeki gibi .local anlamı bisitedenmialdılar bu servisi,yani bu ağgizli ve ben bunu gözlemlemek istyorum ve tabikide sızma vb seylerde nasıl olabieceğinide öğrenmek

Kruvazör

Ar-Ge Ekibi Lideri
28 Mar 2020
1,759
2,610
Liman
değerli türkhackteam mensubları gsb.local ağı nı kurmak için hangi protokollerden faydalanılıyor
bir önceki sayfada yazdıklarınızdan ayıklayabildiğim kadarıyla
ağın size gizli olduğunu söylediniz sanırım.
bu dediğiniz sistem bir İntranet "iç ağ" olabilir mi?

iç ağlar genellikle;
TCP/IP (Transmission Control Protocol/Internet Protocol – Gönderim Kontrol İletişim Kuralı/İnternet İletişim Kuralı) tabanlıdır ve firewall (güvenlik duvarı) ile korunur.

yani sanırım firewall haricinde normal internet ile birebir aynı

Bu firewall yetkisiz kullanıcıların girmesini engellemek için vardır bypass etmek için erişimi olan bir cihaza sızabilirsiniz ya da sisteme bağlı olarak erişim bilgilerini farklı yöntemler ile alabilirsiniz.

kullanılan protokol örnekleri ise:
HTTP FTP, UDP, SMTP vb...

frankurt

Yeni üye
27 Mar 2022
34
14
bir önceki sayfada yazdıklarınızdan ayıklayabildiğim kadarıyla
ağın size gizli olduğunu söylediniz sanırım.
bu dediğiniz sistem bir İntranet "iç ağ" olabilir mi?

iç ağlar genellikle;
TCP/IP (Transmission Control Protocol/Internet Protocol – Gönderim Kontrol İletişim Kuralı/İnternet İletişim Kuralı) tabanlıdır ve firewall (güvenlik duvarı) ile korunur.

yani sanırım firewall haricinde normal internet ile birebir aynı

Bu firewall yetkisiz kullanıcıların girmesini engellemek için vardır bypass etmek için erişimi olan bir cihaza sızabilirsiniz ya da sisteme bağlı olarak erişim bilgilerini farklı yöntemler ile alabilirsiniz.

kullanılan protokol örnekleri ise:
HTTP FTP, UDP, SMTP vb...
çok teşekürler bi çaylaka göre iyisin;)

frankurt

Yeni üye
27 Mar 2022
34
14
Kardesim sen icehead hocamun ne dedigini anlamamis kelimelere takilmissin ne istedigini bilmiyorsun kendini anlatamiyorsun ne icadi mucidi ? Edison mu olacaksın ? Gsb ne gsb.local domain degilse nedir ag kurmak demissin ne yapacaksin nas ni kuracaksin web server mi yapacaksin ? protokol diyorsun ne olabilir tamami ipv4 http ?

Sorduğun soru hic açık değil, random atmışsın da yanıt arıyorsun sanki
donkişot bu gün patronun seni neye inandırdı,mimarlıkmı:cry:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.