Güvenilir ve gizlilik odaklı tarayıcılar hangileri?

SinyorProfesorS

Kıdemli Üye
3 Nis 2020
2,265
288
Londra
Merhaba,

Chromium : Önerebilirim açık kaynak geliştirimi, Google ile entegre ve entegre olmayan versiyonları bulunmakta, Ama google ile entegre edersiniz telemetir, metadata verilerini google a göndermekte ve chrome dan bir farkı kalmamakta o yüzden entegre etmeden kullanmanızı tavsiye ederim.

Opera : Kesinlikle kullanmanı tavsiye etmem veri paylaşımını google ve facebook üzerinden tamamını aktararak yapıyor, Oyuncu browserıyız diye kendini tanıtan bir platform

Brave : İlk başta güzel kullanımdaydı privacy ağırlıklı olarak kullanılmaktaydı. Kendi söylediğine göre bilgi toplaması ve data tutmadığını söylüyor kullanılabilir

Firefox : Birçok dağıtım içerisinde zaten kurulu olarak gelen kesinle kullanmanı tavsiye edebileceğim ve birçok işine yarıycak eklentiyi bünyesinde bulunduran bir tarayıcı tavsiye ederim.

Vivaldi : Kendim kullanmadım ama birçok arkadaşımın bana önerdiğini ve kullandığını duydum.

Tor Browser : Anlatmaya gerek yok zaten kendini belli ediyor :)

İyi forumlar...

Mr.ZODIAC

Yeni üye
30 Eki 2022
15
12
Merhaba dostum arkadaşlar duckduckgo söylemiş ama bir browser değil arama motorudur brave kullanabilir çeşitli ağ şifreleme araçları kullanabilirsiniz.

G R A P U

Yeni üye
27 Eki 2022
37
11
Merhaba,

Chromium : Önerebilirim açık kaynak geliştirimi, Google ile entegre ve entegre olmayan versiyonları bulunmakta, Ama google ile entegre edersiniz telemetir, metadata verilerini google a göndermekte ve chrome dan bir farkı kalmamakta o yüzden entegre etmeden kullanmanızı tavsiye ederim.

Opera : Kesinlikle kullanmanı tavsiye etmem veri paylaşımını google ve facebook üzerinden tamamını aktararak yapıyor, Oyuncu browserıyız diye kendini tanıtan bir platform

Brave : İlk başta güzel kullanımdaydı privacy ağırlıklı olarak kullanılmaktaydı. Kendi söylediğine göre bilgi toplaması ve data tutmadığını söylüyor kullanılabilir

Firefox : Birçok dağıtım içerisinde zaten kurulu olarak gelen kesinle kullanmanı tavsiye edebileceğim ve birçok işine yarıycak eklentiyi bünyesinde bulunduran bir tarayıcı tavsiye ederim.

Vivaldi : Kendim kullanmadım ama birçok arkadaşımın bana önerdiğini ve kullandığını duydum.

Tor Browser : Anlatmaya gerek yok zaten kendini belli ediyor :)

İyi forumlar...

Firefox, tor browser, brave diğerlerini hiç deneme derim
Neden hocam yıllarca Opera kullandım yani bana Opera'yı önerdiler bende yıllardır kullanıyorum.

SinyorProfesorS

Kıdemli Üye
3 Nis 2020
2,265
288
Londra
Neden hocam yıllarca Opera kullandım yani bana Opera'yı önerdiler bende yıllardır kullanıyorum.
Mesajımda da belirttim program kendisi söylüyor zaten verilerinizi başka uygulamalara satıyoruz diyor açıkça ama bende kullandım herhangi bir sorun yaşamadım ama bir sorun yaşamaman adına önermedim ki zaten güvenlik faktöründen bahsetmişsin bende ona göre bir önerme yaptım yoksa normal bir tarayıcı olarak kullanabilirsin dediğim gibi bende kullandım.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.