Güvenlik Kodu Kırma

The Clash

Katılımcı Üye
8 Ocak 2013
338
0
İzmir
S.a. Dün GM Discovery telefonumun şarj girişi bozuldu tamire vereceğim. Çekmecede de X3-00 telefon buldum onu kullanıcam telefon gelene kadar. Bu işin hikaye kısmı gelelim sadede.

Telefonda güvenlik kodu var ve açılmadığı sürece telefonu kullanamıyorum. İlk açılışta direk güvenlik kodunu soruyor (pin kodum yok). Bu kodu nasıl kırabilirim? Telefoncular nasıl yapıyor? Yapılabilecek bir şey bu ve telefoncuya para vermek istemiyorum :)

'Marksman

Kadim Üye
8 Ocak 2013
5,400
1
2
Dostum Telefonuna Hard Format atabilirsin. Discovery de bilmiyorum fakat google da arat muhtemelen home tuşu+ses açma tulu ile telefonunu sifirlayabilirsin :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.