Haber Sitesi Yapma

osmanoge01

Yeni üye
15 Eki 2014
19
0
adana
Öncelikle Cumanız Mübarek olsun iyi günler dilerim, bir sorum olacaktı cevap verirseniz sevinirim. Haber sitesi yapmak istiyorum da acaba yabancı sitelerin haberlerini türkçe çeviri yapsam adsense kabul eder mi?

'Marksman

Kadim Üye
8 Ocak 2013
5,400
2
Öncelikle Cumanız Mübarek olsun iyi günler dilerim, bir sorum olacaktı cevap verirseniz sevinirim. Haber sitesi yapmak istiyorum da acaba yabancı sitelerin haberlerini türkçe çeviri yapsam adsense kabul eder mi?

Sorun çikacagini sanmiyorum türkçeye çevirip bakmayacaktir :) Fakat resimleri filan alirken indir kendin upload et onları kontrol ediyor çünkü

Respawn Csx

Katılımcı Üye
24 Haz 2012
350
0
127.0.0.1
Google translate falan değilde kendiniz çevirirseniz tabiki kabul eder ki zaten haber sitelerinin %90 ı birbirinden alıp içinden kelimeleri değiştirerek paylaşıyor sizde direk bi türkçe haberi alıp paraphrase edersiniz yazının özgünlüğünü smallseotools plagiarism checker'la kontrol et %100 oluncaya kadar özgünleştir yazıyı öyle öyle paylaş. masrafsız olması için şöyle bi öneri yapabilirim, network solutions'dan 1 liraya domain(internette araştırın), kaliteli olsun tam olsun dersen alyastr den bi türkiye lokasyon 60 liralık paketi al, wordpress üstüne bir haber teması kur, makaleleri dediğim gibi paylaşmaya başla. sitede açtığın haber kategorilerinin hepsinin açıklamasını da uzunca yaz. sitenin seo çalışması için siteyi ilk açtığın ilk günlerde buradan sitene backlink al Backlink Maker (siteni yaz tamam de işlem tamamlanana kadar bekle) sonra profil backlink almaya başla ve pinterest, delicious sitelerine imleme yap ve pr'si yüksek sitelerden link almaya devam et bu kullandığım kavramları bilmiyosan googleda aratarak geniş bilgi sahibi olarabilirsin ama bi günde abanma her gün 5 tane mesela öyle öyle yükselirsin sitenin alexa sını yükseltmek için alexa toolbar kur sitene ve sitene alexa widgeti ekle birde paravan blog olayı var onu o olayıda araştırıp siteni kurduktan 1 hafta sonra falan yapmaya başlayabilirsin paravan bloglarda dikkat etmen gereken olaysa her yayınladığın makalede link çıkışı yapma bi makale paylaş bir sonrakinde sitenin linkini ekle şimdiden kolay gelsin dostum sorularını bu başlık altında sorabilirsin bilgim yettiğince yardımcı olurum

osmanoge01

Yeni üye
15 Eki 2014
19
0
adana
Google translate falan değilde kendiniz çevirirseniz tabiki kabul eder ki zaten haber sitelerinin %90 ı birbirinden alıp içinden kelimeleri değiştirerek paylaşıyor sizde direk bi türkçe haberi alıp paraphrase edersiniz yazının özgünlüğünü smallseotools plagiarism checker'la kontrol et %100 oluncaya kadar özgünleştir yazıyı öyle öyle paylaş. masrafsız olması için şöyle bi öneri yapabilirim, network solutions'dan 1 liraya domain(internette araştırın), kaliteli olsun tam olsun dersen alyastr den bi türkiye lokasyon 60 liralık paketi al, wordpress üstüne bir haber teması kur, makaleleri dediğim gibi paylaşmaya başla. sitede açtığın haber kategorilerinin hepsinin açıklamasını da uzunca yaz. sitenin seo çalışması için siteyi ilk açtığın ilk günlerde buradan sitene backlink al Backlink Maker (siteni yaz tamam de işlem tamamlanana kadar bekle) sonra profil backlink almaya başla ve pinterest, delicious sitelerine imleme yap ve pr'si yüksek sitelerden link almaya devam et bu kullandığım kavramları bilmiyosan googleda aratarak geniş bilgi sahibi olarabilirsin ama bi günde abanma her gün 5 tane mesela öyle öyle yükselirsin sitenin alexa sını yükseltmek için alexa toolbar kur sitene ve sitene alexa widgeti ekle birde paravan blog olayı var onu o olayıda araştırıp siteni kurduktan 1 hafta sonra falan yapmaya başlayabilirsin paravan bloglarda dikkat etmen gereken olaysa her yayınladığın makalede link çıkışı yapma bi makale paylaş bir sonrakinde sitenin linkini ekle şimdiden kolay gelsin dostum sorularını bu başlık altında sorabilirsin bilgim yettiğince yardımcı olurum

Verdiğin bilgi için teşekkür ederim kardeşim ama Google translate çevirisi yaparak haber yapmim mi?

'Marksman

Kadim Üye
8 Ocak 2013
5,400
2

Verdiginiz siteleri kullanmasini tavsiye etmem o siteler genelde google tarafindan tespit ediliyor ve kullananları google banliyor riske gerek yok bence el emegi ile daha kolay olur seo kullanabilirsiniz tabi fakat bu siteleri tavsiye etmem :)

Translate den çevirmeleri kontrol edicegini sanmiyorum fakat zaten siz haberleri translate den direk koyarsanız cümle bozuklukları vs dolu olucaktir. Onları düzeltirseniz zaten translte den kontrol etse bile farkli olarak görücektir.

Respawn Csx

Katılımcı Üye
24 Haz 2012
350
0
127.0.0.1
Verdiginiz siteleri kullanmasini tavsiye etmem o siteler genelde google tarafindan tespit ediliyor ve kullananları google banliyor riske gerek yok bence el emegi ile daha kolay olur seo kullanabilirsiniz tabi fakat bu siteleri tavsiye etmem :)

Translate den çevirmeleri kontrol edicegini sanmiyorum fakat zaten siz haberleri translate den direk koyarsanız cümle bozuklukları vs dolu olucaktir. Onları düzeltirseniz zaten translte den kontrol etse bile farkli olarak görücektir.

Ordan aldığı linkler whois backlink ve zararlı olduğunu şimdiye dek görmedim index hızını arttıyor pinterest'i kesinlikle kullanmalısın ve translateden çevirdiğin yazı saçma sapan bi şekilde olucak işin gerçeği yani sonuçta sen bu siteyi insanların hizmetine açıyosun o siteye giren bidaha girmez returning visitor 0 olur açık ve net

osmanoge01

Yeni üye
15 Eki 2014
19
0
adana
Arkadaşlar benim bu işler hakkında pek bir bilgim daha önce buraya öyle bir konu açtım bir kaç kişi siteni reklam yapma dedi sitemin bilgileri bunlar

Google PageRank : 0
Google Indexi :1.540
Google Görsel Indexi : 134
Google Backlink : 0
Alexa Dünya Sırası : 0
Alexa Ülke Sırası : 0
Alexa Backlink : 0
Yandex Indexi : 796
Dmoz Kaydı : yok
Domain Yaşı : 0 yıl 3 ay
Site Lokasyonucy Güney Kıbrıs Rum Kesimi

Site adresimde sporlike.info

Black-Deity

Uzman üye
28 Şub 2013
1,120
0
[ THT ]
Arkadaşlar benim bu işler hakkında pek bir bilgim daha önce buraya öyle bir konu açtım bir kaç kişi siteni reklam yapma dedi sitemin bilgileri bunlar

Google PageRank : 0
Google Indexi :1.540
Google Görsel Indexi : 134
Google Backlink : 0
Alexa Dünya Sırası : 0
Alexa Ülke Sırası : 0
Alexa Backlink : 0
Yandex Indexi : 796
Dmoz Kaydı : yok
Domain Yaşı : 0 yıl 3 ay
Site Lokasyonucy Güney Kıbrıs Rum Kesimi

Site adresimde sporlike.info

kardeşim şuanda zaten sitenin değerleri düşük site biraz unlensin bence ondan sonra yap :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.