Hacker Olmak İstiyorum Ne Yapacağım? #3HiLaLL

3HiLaLL

Uzman üye
8 Ocak 2017
1,962
0
Öncelikle Bir Sisteme Sızmak İçin Kendi Araçlarınızı Yazmalısınız.
Hedef Sistemin Dilin'den Anlamalısınız. Kesinlikle Programlama Diline Hakim Olmalısınız.
İnternet Üzerin'de
Sürekli Hazır Tools'ları (Araçları) Exploitleri Tüketiyoruz. Eğer Kendi Programı'mı Yapacağım diyorsanız.

Programlama Dili Öğrenmeniz Şarttır.
Peki Ben Ne Yapmalıyım Diyorsanız.
Sizlere Hangi Programlama Dillerini Öğrenmeniz Gerektiği Konusu Hakkında
Daha Doğrusu Hacker Olmak İstiyorum Diyenler İçin

Aşşağıda Belirttiklerimi Kesinlikle Öğrenmelisiniz.
Zaten Bazı Gerekli Bilgileri Öğrendikten Sonra Bu tür Soruları Arama Gereği Duymayacaksınız.
Yolunuzu Kendiniz Belirleyeceksiniz.

HTML

bir programlama dili olarak tanımlanamaz.
Zira HTML kodlarıyla kendi başına çalışan bir program yazılamaz.
Ancak bu dili yorumlayabilen programlar aracılığıyla çalışabilen programlar yazılabilir.
Programlama dili denilememesinin nedeni tam olarak budur.​

PHP

Hypertext Preprocessor, internet için üretilmiş, sunucu taraflı, çok geniş kullanımlı,
genel amaçlı, HTML içerisine gömülebilen betik ve programlama dilidir

JavaScript

yaygın olarak web tarayıcılarında kullanılmakta olan dinamik bir programlama dilidir.​

C#

Microsoft'un geliştirmiş olduğu yeni nesil programlama dilidir.
Yine Microsoft tarafından geliştirilmiş .NET Teknolojisi için geliştirilmiş dillerden biridir.
Eğer Çok İyi Bilirseniz Kendi oyunlarını yazabilirsin. Kendi web browserını yazabilirsin. Ağ sistemleri yazabilirsin
Chat sistemleri yazabilirsin Yapay-Zeka sistemleri yazabilirsin.
Robot programlayabilirsin. Veritabanı yazılımları yazabilirsin. Grafik-çizim programları yazabilirsin​

C ve C++

Exploit’leri Yazmak veya Anlamak, Shell Kodları ve Rootkitler İçin C ve C++
işletim sistemi C ile veya C tabanlı bir dil olan C++ ile yazılmış.
örnekleri anlamak, hem de işletim sistemlerini daha iyi kavrayabilmek için bu iki dil, öğrenilmeli.​

Assembly

Eski Bir Dil Olsa'da Shell Kodlarını Anlamak İstiyorsanız. Meraklıların Görmesi Gereken Bir Dil.

Python

Linux, Windows, Mac OS her işletim sisteminde desteklenen bir dil.
Ağ Programlamada Kullanılıyor. Exploit yazılması için birebir'dir.

Ruby

Hacker'lar İçin Önemli Bir Dil. M€TASPLOİT , FRAMEWORK Ruby İle Yazılmıştır.

Bash

Sistem İçinde Ufak Otomasyonlar Yazmak İçin Kullanışlı Olacaktır Sizin İçin

Penetrasyon Testi (Penetration Testing)

Kısaca Pentest diyebilirsiniz. Penetrasyon testi; firmaların bilişim sistemlerini oluşturan ağ altyapılarını, donanım, yazılım ve uygulamalara kötü niyetli birinin (hackerın) saldırmasını öngören yöntemler kullanılarak yapılan saldırı ve müdahaleler ile güvenlik açıklarının tespit edilip bu açıklarla sisteme sızılmaya çalışılmasının simüle edilmesi ve tüm bu işlemlerin raporlanmasıdır. Test sırasında uzmanlar tıpkı bir saldırgan gibi hareket eder ve sistemin tüm açıklarını, riskleri ve erişilebilirliği ortaya çıkarırlar. Çok farklı yöntemler ve değişkenler söz konusu olduğundan uzmanlar tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Ağ teknolojileri
Programlama dilleri
Veritabanları yönetimi
İşletim sistemleri (Linux ve Windows vb.)​

Son düzenleme:

EndLoss12

Katılımcı Üye
15 Mar 2018
519
51
Hackte programlama dili kadar donanımı, işletim sistemlerini de iyi bilmek gerekiyor, elinize sağlık

Kılıçla alınan vatan parayla satılmaz.

II. Abdülhamit

Doctor Memotaz

Uzman üye
14 Mar 2017
1,335
32
setxkbmap tr
Teşekkür Ederim'de 3HiLaLL Kaç Oldu Seni Görüyorum

Asıl Silahşörler Uyuyorda Ondan,

Öncelikle Bir Sisteme Sızmak İçin Kendi Araçlarınızı Yazmalısınız.
Hedef Sistemin Dilin'den Anlamalısınız. Kesinlikle Programlama Diline Hakim Olmalısınız.
Eğer Siz Ne Öneriyorsunuz Derseniz Ben ilk Eğitime C# ile Başladım.
Geçtiğimiz Günlerde'de Python'a Başladım. Neden Çünkü İnternet Üzerin'de

Sürekli Hazır Tools'ları (Araçları) Exploitleri Tüketiyoruz. Eğer Kendi Programı'mı Yapacağım diyorsanız.
Programlama Dili Öğrenmeniz Şarttır.
Peki Ben Ne Yapmalıyım Diyorsanız.

Bana Göre ilk Python'u Öğrenirseniz Diğer Bazı Dilleri Öğrenmeniz Daha Kolay Olacaktır.
Bir Programlama Dili Öğrenmek İstiyorsunuz Durumunuz Yok Eğitim Almıyorsanız
TurkHackTeam.org'da Her Konu İçin Her Kategori'de Gerekli Tüm Konular Eğitim Setleri Mevcuttur.
Sizlere Hangi Programlama Dillerini Öğrenmeniz Gerektiği Konusu Hakkında
Daha Doğrusu Hacker Olmak İstiyorum Diyenler İçin

Aşşağıda Belirttiklerimi Kesinlikle Öğrenmelisiniz. Dediğim Gibi Bir Dili Öğrenmeniz
Temelini En Kötü Bilmeniz Diğer Bir Programlama Dilini Öğrenmeniz Konusun'da Çok Daha Kolay Olacaktır.
Zaten Bazı Gerekli Bilgileri Öğrendikten Sonra Bu tür Soruları Arama Gereği Duymayacaksınız.
Yolunuzu Kendiniz Belirleyeceksiniz.

HTML

bir programlama dili olarak tanımlanamaz.
Zira HTML kodlarıyla kendi başına çalışan bir program yazılamaz.
Ancak bu dili yorumlayabilen programlar aracılığıyla çalışabilen programlar yazılabilir.
Programlama dili denilememesinin nedeni tam olarak budur.​

PHP

Hypertext Preprocessor, internet için üretilmiş, sunucu taraflı, çok geniş kullanımlı,
genel amaçlı, HTML içerisine gömülebilen betik ve programlama dilidir

JavaScript

yaygın olarak web tarayıcılarında kullanılmakta olan dinamik bir programlama dilidir.​

C#

Microsoft'un geliştirmiş olduğu yeni nesil programlama dilidir.
Yine Microsoft tarafından geliştirilmiş .NET Teknolojisi için geliştirilmiş dillerden biridir.
Eğer Çok İyi Bilirseniz Kendi oyunlarını yazabilirsin. Kendi web browserını yazabilirsin. Ağ sistemleri yazabilirsin
Chat sistemleri yazabilirsin Yapay-Zeka sistemleri yazabilirsin.
Robot programlayabilirsin. Veritabanı yazılımları yazabilirsin. Grafik-çizim programları yazabilirsin​

C ve C++

Exploit’leri Yazmak veya Anlamak, Shell Kodları ve Rootkitler İçin C ve C++
işletim sistemi C ile veya C tabanlı bir dil olan C++ ile yazılmış.
örnekleri anlamak, hem de işletim sistemlerini daha iyi kavrayabilmek için bu iki dil, öğrenilmeli.​

Assembly

Eski Bir Dil Olsa'da Shell Kodlarını Anlamak İstiyorsanız. Meraklıların Görmesi Gereken Bir Dil.

Python

Linux, Windows, Mac OS her işletim sisteminde desteklenen bir dil.
Ağ Programlamada Kullanılıyor. Exploit yazılması için birebir'dir.

Ruby

Hacker'lar İçin Önemli Bir Dil. M€TASPLOİT , FRAMEWORK Ruby İle Yazılmıştır.

Bash

Sistem İçinde Ufak Otomasyonlar Yazmak İçin Kullanışlı Olacaktır Sizin İçin

Penetrasyon Testi (Penetration Testing)

Kısaca Pentest diyebilirsiniz. Penetrasyon testi; firmaların bilişim sistemlerini oluşturan ağ altyapılarını, donanım, yazılım ve uygulamalara kötü niyetli birinin (hackerın) saldırmasını öngören yöntemler kullanılarak yapılan saldırı ve müdahaleler ile güvenlik açıklarının tespit edilip bu açıklarla sisteme sızılmaya çalışılmasının simüle edilmesi ve tüm bu işlemlerin raporlanmasıdır. Test sırasında uzmanlar tıpkı bir saldırgan gibi hareket eder ve sistemin tüm açıklarını, riskleri ve erişilebilirliği ortaya çıkarırlar. Çok farklı yöntemler ve değişkenler söz konusu olduğundan uzmanlar tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Bu Daha Çok Yazılımcı Nasıl Olunur Konusu Olmuş, Eline Sağlık.

puqe16

Katılımcı Üye
8 Eyl 2016
995
1
Nereye
okullardan sonra baslamayı dsunuyorum epey zamanımı alıcak inşallah ilerde iyi şeyler başarırız

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.