Hackerlarda Zorunlu Olan 15 Yasa Çerçevesi

adjusty

Yeni üye
28 Tem 2013
35
0
Öncelikle İyigünler sevgili THT.org/net'in sevgili üyeleri

Bir çok kez bir insanın aklına takılan konuyu bir önceki yazımda işlemiştim ama en son "Hacker Olduktan sonra" diye bir başlığı atıp kısa ve genel bilgi olan yazı içeriğimize göre bu konu girişi ise tamamen o başlık üzerinden ilerleyecektir.

Şimdi Girş Olarak bu konuyu açmak gerekirse bu konunun içeriği şu Başarılı olarak süreçleri geçip orta derecede bir hackersanız, (Ahi Teşkilatına dönmek gerekirse bu seviye kalfalık olarak ela alınmaktadır.) vermeniz gereken ve vermemeniz gereken maddeler var bu konu hem gizlilik hem de Operasyon Güvenliği açısından %41 işe yarayacak bilgi sisteminde yer almaktadır.Ve bu bilgiyi Painting ve Crackers Adlı kitabımdan bazı alntılar yapabilirim. Diğer tüm bilgiler geçmişimde kullandığım ve öğrendiğim şeylere göre anlatarak siz değerli kardeşlerimize bu konuyu anlatmaya çalışacağım.

Vemeniz Gerkenler :

- Birisi size şapkanızı sorduğu anda cevap vermek zorundasınız.Mantık Yönünden Her hacker gizlidir soran kişi Adminin de olabilir.

- Size Dış saldırı yaparken birisi size milletinizi öğrenmek için sorular sorarsa cevap vermekle yükümlüsünüz. (Siyahlar için geçerli)

- Tek cevap da verilmez soru da sorulmak zorunludur.Kimlik bilgisini edinmek Sosyal Mühendisliğin (işleyeceğim) yarısıdır.

- Saldırı anında dopping (işleyeceğim) yapılmaz bunun için dopping olup olmadığını öğrenmemiz gerekir. (Red Hack veya Anonymouse için demiyorum.)

- Saldırı sonrasında kazanan taraf kullandıklarını söylemeli dir. (En azından :RpS_smile: )

Arkadaşlar Dilimin döndüğü şekliyle böyle eğer bir hata veya bir eksik varsa geribildirim olarak aşağıya yazın

Ve işte geldik 10 maddelik verilmemesi gerekenlere

- İP adresi
- Kimlik şahıs bilgisi
- (Saldırı anında) kullanılan programlar veya teknikler.
- Adres
- Kapı numarası :RpS_thumbsup: (Şaka şaka)
- GPS sinyali 8 Yıldır hiç bulamadığım yöntem olan Phone Hack konusuna ait dir.

Verilmemesi dedik ama yapılmaması gereknler de var

- Küfür etmek
- Alay etmek
- Saldırı koşulu dışında orantısız Zor duruma düşürmek. (Her hacker saldırısında rakibine %1 bile olsa kurtulma payı verir.)
- Yine saldırı koşulları içinde selamlaşmak :RpS_thumbsup: (Saldırı Anında dikkat dağıtılabilir ama sistemleri de sohbet programı gibi de kullanılmaz)
- Taciz de bulunmak (cinsel içerikli gönderi mesaj gibi)

adjusty

Yeni üye
28 Tem 2013
35
0
Bir yanlışım varsa söyleyin elimden geldiğince Siyah/Beyaz/Kırmızı/Gri Hackerlar için uygun geçerli Etik maddeler eklemeye çalıştım.Her türlü saldırı da olsa Saygı Erdemliktir.

GhostLeader

Katılımcı Üye
30 Tem 2013
325
0
KKTC
Öncelikle verdiğiniz bilgiler için size ve THT üyelerine teşekkür ediyorum.
Bu sitede ve Hackerlık konusunda yeniyim. Hackerlık hakkında her şeyi öğrenmek istiyorum. Fakat bu konu ile çok zamandır ilgilenmeme rağmen çok az şey öğrendim. Bana yardımcı olursanız sevinirim. (Yardımcı olacağınızdan şüphem yok.) Teşekkürler.

blazer87

Katılımcı Üye
31 Ocak 2013
943
0
İstanbul
acemi olduğun için bişey olmaz ama lütfen konuları doğru yerlere açalım burası MERHABA SELAM gibi konuların açıldığı bi bölge :) hoşgeldin

adjusty

Yeni üye
28 Tem 2013
35
0
Şimdi arkadaşlar konumuz THT ye giriş değil mi adamlar kayıt olduğunda ilk olaraak buraya bakarlar bende unun için benden yardım alabilirler manasında buraya açtım kesinlikle art niyetim yoktu.Bilgilendirme amaçlı

adjusty

Yeni üye
28 Tem 2013
35
0
Arkadaşım Ben size GBT yi mi verin diyorum ben 2 cevap olarak "Bir yanlışım varsa söyleyin" dedim.Ama yine de yorumunuz için teşekkürler gözlerinize ve parmaklarınıza sağlık.Eğer ki kötü veya yanlış bir şey dediysem ve küfrü lisan kaçtıysa ağzımdan özür diler ve hackerlıktan ayrılırım.Eğer bir yanlış anlaşılma varsa çıksın konu da karşıma desin ki Adjusty kardeşim,hocam siz bir yanlış kelime veya yanlış birşey kullandınız derse durumu düzeltirim.Yani arkadaşlar anlatmaya çalıştığım şu eğer bir yanlışını görüyorsanız arkadaşınızın onu sessizce uyarmak sizin bir dost,arkadaş olarak görevinizdir.Haşa ben size insanlık dersi vermiyorum genel insan kimyasında bulunması gereken birşey zaten.Lütfen hassas olalım.Lütfen Profil Sayfamdaki ankete girin ve gönlünüzden koptuğu şekilde seçim yapın.

Saygılarımla Adjusty.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.