Hangi Dil ?? < :( >

Dynxx

Katılımcı Üye
22 Ara 2013
288
0
Tht
Arkadaşlar Programlamaya Başlamak İstiyorum Hangi Dİl veya dilleri ogrenmem gerekiyor hangisiyle başlamam gerekiyor acaba :RpS_drool: iyi forumlar

Rèd-Kiit .

Özel Üye
29 Tem 2012
13,539
36
Realtek.exe
Java ve python dillerini tavsiye ederim. Özellikle python yeni başlamak için biçilmiş kaftandır.Çok anlaşılır bir sözdizimi var. Kodu yazıp direkt çalıştırıyorsun, ne derleme var ne bişey.

Zeref

Uzman üye
13 Nis 2014
1,960
3
fy
MemQ arkadaşıma katılıyorum python her işini görecek başlangıç için iyidir.Yalnız bir programcının öğrenmesi gereken dillerden ziyade programlama bilgisidir.Temel Kavramlar çok iyi öğrenilmelidr.Veri tipleri pointer vs gibi kavram çok iyi öğrenilmeli Programlama dilinden çok algoritma kurma becersii ve problem çözme yeteneği önemlidir bana sorarsan ilk önce bunları bir programlama dili üzerinde öğren derim sana (Pythonda söylediklerimi öğrenmen daha kolay olur) Dilden daha önemli olan programlama mantığıdır. Onun dışında tüm dillerin syntaxı zaten bir birine benzer.Frameworkleride unutmamak lazım Bazı Frameworkleride öğrenmen lazım tabi bu daha soraki bir iş ben başlangıç içiin pythonu öneryorum ileri için eğer windows yazılımı gelişttirecekseniz c# yok ben her alanda çalışacağım mbil olsun internet olsun o zaman da java kesinlikle hiç bir dilin fanatikliğini yapma unutmakşi tüm dillerin yazılımcının işini kolaylaştırmak için vardır windows yazılımını sırf c# karşısın diye tutupta c++ da yazmak gibi hataya düşme işini en iyi hangi dil görüyorsa onu kullan derim ben

selam ve dua ile.

Dynxx

Katılımcı Üye
22 Ara 2013
288
0
Tht
Web Programlamayı sonraya bıraktım dostum şimdi bilgisiyar programlamayı demek istedim

phyton java vb c++ c# hangisi acaba ?

Zeref

Uzman üye
13 Nis 2014
1,960
3
fy

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.