Hangi dili neden seçtin ? coderlar gelsin

bloodby

Katılımcı Üye
19 Tem 2014
307
0
Merhabalar THT Ailesi .
Hangi programlama dilini neden seçtiniz ?

Ben başlıyım :

Ben python u seçtim çünkü sqlmap gibi pentester uygulamaları ( özellikle linuxta ) python dili çok kullanılması , diğer dillere göre daha rahat öğrenilmesi ve her platform da çalışması bence python u diğer dillerin 1 - 2 adım önüne koyuyor . ( tam bir hacker dili :RpS_thumbup: )

Sıra sizde

Nigella

Üye
24 Ocak 2016
152
0
#!/usr/bin/
Ruby çünkü diğer tüm dillere göre programcıların en iyi dostu.Ve gerekli tüm şeyler içerisinde mevcut, gereksizler ise yok.İllaki gereksiz bir şey istiyorsak ekleyebiliriz de.

Python çünkü diğer tüm dillerden daha çok kullanım alanı var (benim konum ile ilgili).Öğrenmesi kolay, çok hızlı, çok pratik.

C# çünkü diğer dillere göre özellikleri daha fazla , kodlama süresi uzun olsa ve hataları pek anlaşılmasa da grafiksel arayüzü bu eksileri kapatıyor.

Geri kalanlarını yazmaya üşendim..

cor-vo

Yaşayan Forum Efsanesi
23 Tem 2013
7,984
1
122
C# öğrendim çünkü, basitti, istediğim her şeyi rahat ve pratik şekilde gerçekleştirebiliyordum.
Python öğrendim çünkü, basitti, Linux kullandığım için karşıma en çok çıkan programlama dillerinden biriydi. Windows kullanmıyorum artık.
VB.NET öğrendim çünkü, bilmeden öğrendim aslında, C# öğrenirken VB'de öğrenmiş oldum. :)
PHP ve Javascript öğrendim çünkü, web programlamaya olağanüstü bir merakım vardı bir zamanlar, localhost ile uğraşmayı seviyordum. Sonra bunu da attım.
C++ öğrendim çünkü, bilmiyorum ama ilk öğrenmeye başladığım dil buydu, hala bırakamıyorum, severim C++'ı. :)

Linux kullanıyorum, genelde en çok önüme çıkan diller PHP ve Python. Belki olursa, Ruby'ye de göz atmak isterim. :)

Nigella

Üye
24 Ocak 2016
152
0
#!/usr/bin/
C# öğrendim çünkü, basitti, istediğim her şeyi rahat ve pratik şekilde gerçekleştirebiliyordum.
Python öğrendim çünkü, basitti, Linux kullandığım için karşıma en çok çıkan programlama dillerinden biriydi. Windows kullanmıyorum artık.
VB.NET öğrendim çünkü, bilmeden öğrendim aslında, C# öğrenirken VB'de öğrenmiş oldum. :)
PHP ve Javascript öğrendim çünkü, web programlamaya olağanüstü bir merakım vardı bir zamanlar, localhost ile uğraşmayı seviyordum. Sonra bunu da attım.
C++ öğrendim çünkü, bilmiyorum ama ilk öğrenmeye başladığım dil buydu, hala bırakamıyorum, severim C++'ı. :)

Linux kullanıyorum, genelde en çok önüme çıkan diller PHP ve Python. Belki olursa, Ruby'ye de göz atmak isterim. :)
Tavsiye ederim.

ironx1

Katılımcı Üye
31 Eki 2015
493
0
Ben pythona yeni başladım nedeni ise ilk kez programlama öğrenecek olmam kaynak çok iyi en temel konular işliyor mesela direk pythona başlamıyor cmd komutları hakknda bilgiler veriyor bu sadece python da işime yaramayacak diğer diller de de işime yarayacak.

MRDreAmsTR

Kıdemli Üye
25 Ara 2015
2,466
2
Türkiye
C# Grafiksel Teması Yeterli.
VB.NET Ögrenimi kolay fakat İçerik az
Python web de yeterli kaynak bulunamıyor
en iyisi c++,c++ nesne yönelimli bir dildir.Kaynak da bol tavsiye ederim :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.