Harddisk Sorunu

DEATH OF WAR

Katılımcı Üye
23 May 2013
509
1
system32.exe
500 GB harddisk var harici kutuyla kullanıyodum fakat bugün taktım 2 dk sonra pc gördü sonra içine bişey atıyım dedim dosya yüklemesi yarıdayken harddisk kendini kapattı 1 dk sonra tekrar açıldı biçimlendiriyim dedim yine kapandı açıldı

bu sorunun çözümünü bilen var mı arkadaşlar :RpS_confused:

arkadaşlar 2 harddiskimde aynı durumda lütfen bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olsun laptoba direk takınca görüyor diskleri ama üzerinde işlem yapamıyorum harddisk hemen kendini resetliyor ve bazen geliyo bazen hiç gelmiyo

Son düzenleme:

Rebii

Üye
7 Eki 2009
120
0
33
5 Dakikaya Her yerde
laptop mu kullanıyorsunuz masaüstü mü ? güç problemi olabilir farklı bir usb girişine takıp deneyin ya da kablosunu değiştirmeyi eğer yeniden aynısını yapacak olursa eğer masaustu kullanıyorsanız harici yuvasından hdd'yi söküp ide-sata kablosu ile direkt olarak anakarta bağlamayı deneyin

DEATH OF WAR

Katılımcı Üye
23 May 2013
509
1
system32.exe
laptop mu kullanıyorsunuz masaüstü mü ? güç problemi olabilir farklı bir usb girişine takıp deneyin ya da kablosunu değiştirmeyi eğer yeniden aynısını yapacak olursa eğer masaustu kullanıyorsanız harici yuvasından hdd'yi söküp ide-sata kablosu ile direkt olarak anakarta bağlamayı deneyin

2,5 inç laptop harddiski harici kutuyla kullanıyorum laptoba direk taktım ama yine aynı sorunu verdi güç problemi veya girişlerde hiçbir hata yok

Lederheld

Katılımcı Üye
14 Şub 2016
922
4
HDD hakkında bilgim yok fakat power da sorun olabilir kısa devre falan yapmışta olabilir bir kontrol et bağlantıları falan kabloyu değiştir

VITALLION

Özel Üye
12 Nis 2013
10,988
30
26
Merhaba,

Muhtemelen anakarttaki girişlerde problem mevcut. Eğer ki harddisklerinizin sağlam olduğundan eminseniz. Farklı bir sistemde takıp işlem yapmayı deneyin.

İyi forumlar...

mrschwartz

Katılımcı Üye
9 Eyl 2015
676
5
TÜRK
Dostum çözümler söyleniyor biraz inkarci yaklaşıyorsun gibi ne geldi şimdi ilk olarak taktdiginda ekstra olan işlev görmüyordu sanırım şimdi ise 2 Side işlem görmüyor benim buradan çıkardığım anakart girişlerinde problem var yada yeterli güç gelmediği için HDD ler kendini kapatıyor. Bir nevi sigorta atması gibi ..

DEATH OF WAR

Katılımcı Üye
23 May 2013
509
1
system32.exe
Dostum çözümler söyleniyor biraz inkarci yaklaşıyorsun gibi ne geldi şimdi ilk olarak taktdiginda ekstra olan işlev görmüyordu sanırım şimdi ise 2 Side işlem görmüyor benim buradan çıkardığım anakart girişlerinde problem var yada yeterli güç gelmediği için HDD ler kendini kapatıyor. Bir nevi sigorta atması gibi ..

hocam çözümler söyleniyor ama hepsini denedim olmadı konuyu biraz yanlış anlamışsınız bu bahsi geçen harddiskler 2'5 inç laptop harddiski harici olarak kullanıyordum ama işte bu sorun ortaya çıktı 3 farklı laptop üzerinde denedim harddiskleri bios üzerinde kaç gb olduğu felan gözüküyor ama üzerinde hiç bir işlem yapamıyorum işlem yapmak istediğim zaman harddiskten bir dıt sesi geliyor ve harddisk kendini resetliyor

requler

Yeni üye
16 Tem 2009
8
0
dostum kolay gelsin taşınabilir hdd'nin kutusu vidalı ise vidaları söküp hdd nazikçe kutudan çıkart ve herhangi bir bilgisayar kasasının anakartından 2. sata çıkışı olarak takıp powersup' ından voltajını verip bilgisayarı açınca okuyor ise kesinti yapacak mı onu kontrol et bilgisayara hd tune programını indirip hdd test et bad sector varsa o yüzden kesiyor olabilir eğer hdd de bad sector yoksa internet üzerinden sata to usb kablosundan al ve harici kutuyu eski haline getirebilirsin. (arıza kabloda olabilir.) bana soracak olursan hdd de bad sector vardır. ses çıkartıyor mu çıt çıt çıt diye tık tık tık diye de çıkartabilir :///

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.