Windows harddisk veriler nasıl koplayanır

eskehacettepe

Katılımcı Üye
16 Şub 2019
915
5
selamün aleyküm ben yeni harddisk aldım ona eski harddiskteki bütün verileri taşımak istiyorum yeni harddiskten format atmak istiyorum proğram setup vss yedekelemek istiyorum proğramların setupu otomatik kurmasını istiyorum teamdan anlatacak birisi varmı kafam çok karışık yeni harddiki sıfır aldım

ICHIDH

Uzman üye
25 Eyl 2013
1,531
3
Erzurum
selamün aleyküm ben yeni harddisk aldım ona eski harddiskteki bütün verileri taşımak istiyorum yeni harddiskten format atmak istiyorum proğram setup vss yedekelemek istiyorum proğramların setupu otomatik kurmasını istiyorum teamdan anlatacak birisi varmı kafam çok karışık yeni harddiki sıfır aldım

Sorununu anlayamadım biraz açıklama şansın var mıdır, program setuplarından kastettiğin donanım sürücüleriyse, formattan sonra driver pack adlı uygulamayı formattan sonra yüklerseniz otomatik olarak bütün driver ları otomatik yükleyecektir.

Skarter

Uzman üye
9 Tem 2015
1,676
1
Uganda
Anladığım kadarıyla yeni bir hardisk aldın ve verileri kopyalamak istiyorsun bunun için fazlasıyla program var ve setup kurmak istiyorsan extenden sürümleri indirmen senin için faydalı olur setup 'a bile gerek kalmaz, bu video sana yardımcı olacaktır iyi forumlar.

[ame="https://www.youtube.com/watch?v=O3VK_Tihz2U"]https://www.youtube.com/watch?v=O3VK_Tihz2U[/ame]

Son düzenleme:

Memati'

Basın&Medya Direktörü
7 Nis 2020
2,291
3,529
Merhaba ,
-EaseUS Disk Copy
-Minitool Partition Wizard
-AOMEI Backupper
-Macrium Reflect

Gibi disk klonlama programlarını kullanabilirsiniz.

'Halaskâr

Kıdemli Moderatör
4 Ara 2020
1,223
1,112
Midgard
Ben size Acronis True İmage (Etkinleştirilmiş - ya da crackli) programının Full Back Up (İmage Mirroring / Cloning) ya da Windows 10 la beraber bütün programları yedekleme yöntemiyle yedeklemeyi önereceğim..

1- Full Back Up (İmage Mirroring / Cloning) yönteminde kaynak diskin bir imajı, hedef diskin boyutunu geçmemek kaydıyla clone lanır.. Örneğin: 100 gb lık bir diski, 200 gb lık bir diske clone lasanız bile, hedef diskteki imajın boyutu 100gb ı geçemeyecektir. Bundan dolayı hedef diskte boyut kaybı yaşayabilirsiniz. ..:( Ancak bu diskten bilgisayarı çalıştırma olasılığınız yüksektir...

2- İkinci yöntemde sadece Windows 10 ve çalışan bütün programlar yedeklenir ama bu sefer de bilgisayarı (programlarla birlikte) çalıştırma olasılığı düşer...

Ben bayağı önce iki yöntemi de denemiştim.. 1. yöntem de bilgisayar çalışmasına rağmen, 2. yöntemde aynı başarıya ulaşamadım.. Ama aradan çok zaman geçti ve bu arada program oldukça ileri versiyonlara güncellendi..

Saygılarımla,
Kaptan Swing

bandicam-2021-05-01-04-55-19-201.jpg

bandicam-2021-05-01-04-55-43-287.jpg

bandicam-2021-05-01-04-56-14-072.jpg

bandicam-2021-05-01-04-57-21-692.jpg

bandicam-2021-05-01-04-56-56-395.jpg

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.