Harddiskinizi Parçalamaya Mecbur Değilsiniz //oldnco

oldnco

Uzman üye
30 Eyl 2017
1,532
5
Merhaba TURKHACKTEAM ailesi

Sizlere bu konumda sildiğiniz verileri tamamen yok edebileceğiniz bir program olan R-Wipe Clean Programını kurmayı ve kullanmayı anlatacağım.

Bildiğiniz gibi bazı dosyaların geri getirme(recovery, forensic) programları ile kurtarılması mümkün. Fakat bu programda programın seçeneklerinde ( ilerde ayrıntılı anlatacağım ) 3-7-35 kere silme

modu mevcut. Her format sonrası yüklenecek basit ve etkili bir programdır. Boyut küçük olduğu için sisteminizi yormayacaktır.

Diyelim ki 16 GB'lık bir disk var. İçine 1GB'lık dosya koydunuz. Diske yazıldı. Sonra bunu diskten silmek istediniz. Denildiği gibi silinmeyecek, gizli kalacak. Peki şu soru sorulmuş, o zaman ben sınırsız

veri depolarım... Zamanında öğrendiğimde ilk sorduğum soru buydu, mantık hatası var demiştim. Bunun üstüne hocam açıklamasını ilerletti. Siz o diskte, sildiğiniz dosyaların yazılı olduğu alana

yeni bir dosya kaydetmek istediğinizde tamamen silecektir. Artık mevcut disk bölümünde yeni dosyalar yazılmıştır ve eskisi tamamen silinmiştir.

Öncelikle vermiş olduğum linkten programı indirin. İsterseniz kendi sitesinden 29 $ ödeyerek satın alabilirsiniz.

APM7O5.png

Full Sürüm-Media Fire

b8aRHC.png

Virüs Total (0/60)

fHLNWJ.png

1- İndirdiğiniz dosyayı klasöre çıkartın.3 tane klasör gelecektir. Sırasıyla klasörlere girerek kurulumu yapacağız.

IUHvif.jpg

THSe2J.png

2-İlk klasörü açarak setup dosyasına tıklıyoruz

YYCej8.jpg

THSe2J.png

3-Next butonuna basarak ilerliyoruz

2pSX29.jpg

THSe2J.png

4-Kullanıcı anlaşmasını okuyup onayladıktan sonra devam edin.

17TIZ2.jpg

THSe2J.png

5-Kurulum yerini gösterin

26Ckzu.jpg

THSe2J.png

6-Başlat menüsünde oluşturacağı yeri değiştirmeden next diyoruz.

8zL6xy.jpg

THSe2J.png

7-Tüm kullanıcılar için yüklenmesini istiyorsak devam ediyoruz.

8VVZlO.jpg

THSe2J.png

8-İnstall Diyerek kurulumu başlatıyoruz.

Cx2cUv.jpg

THSe2J.png

9-Finish diyerek kurulumu tamamlıyoruz

TNbvsD.jpg

THSe2J.png

10-Masaüstüne gelen programın kısayoluna sağ tıklayarak klasör konumu aç diyoruz.

HYbpyM.jpg

THSe2J.png

11-Crack klasöründeki dosyaları kopyalayıp program dosyasına yapıştırıyoruz.

wLEqtQ.jpg

THSe2J.png

yXoyTh.jpg

THSe2J.png

12-Programımızı başlatıyoruz.Karşımıza bu ekran geliyor.Register diyerek 3 klasördeki seriali giriyoruz.

IPj9lD.jpg

THSe2J.png

1oUHPL.jpg

THSe2J.png

13-Programımız açıldı.Sol menüde kullandığınız uygulamaların geçici dosyalarını ayrı ayrı sileceğiniz bölümler var. İstediğiniz programa tıklayarak temizlik yapabilirsiniz.

TkEpVt.jpg

THSe2J.png

14-Bu seçenekte de bulunan diske tıklayıp wipe now yaparak diski temizleyebilirsiniz

okmDh1.jpg

THSe2J.png

15-Şimdi masaüstünde bulunan 35 kere silmek istediğim dosyaya sağ tıklıyorum. Açılan menüden Delete And Wipe ' a tıklıyorum.

a9BJxK.jpg

THSe2J.png

16-Peter Gutmann 35 kere silme modunu seçip dosyamı YOKEDİYORUM.

0ySZCN.jpg

THSe2J.png

38RAUf.png

Programı neden ayrıntılı kurulumuna kadar anlatıyorsun diyen bir arkadaşımız oldu. Detaylı anlatmamın sebebi foruma sadece üyeler değil misafirlerde giriş yapmakta. Onların soru sorma şansı

oldukça düşük olduğu için en basitten alarak anlatıyorum. Umarım sıkıcı olmamıştır.Okuduğunuz için teşekkür ederim

Son düzenleme:

hacksvdm55

Üye
10 Ara 2017
146
0
TÜRKİYE
Elinize emeginize saglik anlatimda super
Bir sorum olacak nacizane
Denendimi hocam alintimi
Bunu soruyorum 5 harddisc var atmadim denicem

Rospovà

Kıdemli Üye
15 May 2016
3,975
2
Tekirdağ
Bilişim suclarında yakalanmak üzere ilken son anda yakalanmamamızı sağlayan şeydir bu :)

Gutman method kısaca 35 Kere format atmak :)

oldnco

Uzman üye
30 Eyl 2017
1,532
5
Elinize sağlık. Gayet başarılı bir konu olmuş.

Eline sağlık güzel makale :)

Bilişim suclarında yakalanmak üzere ilken son anda yakalanmamamızı sağlayan şeydir bu :)

Gutman method kısaca 35 Kere format atmak :)

Değerli yorumlarınız için teşekkürler.

Elinize emeginize saglik anlatimda super
Bir sorum olacak nacizane
Denendimi hocam alintimi
Bunu soruyorum 5 harddisc var atmadim denicem

İnternette araştırabilirsiniz etkili bir yöntemdir. Konu özgündür. Video anlatımı ve görseller tamamen bana aittir.

'Execution

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
3,227
29
Ellerine emeklerine sağlık old. Gayet güzel ve yararlı paylaşım olmuş. Daim olsun;)

chocolax

Kıdemli Üye
1 Ocak 2015
3,171
3
Bu program daha önce silinmiş dosyaları mı siliyor? Şu anki dosyaları silmez değil mi?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.