Harici Diskimi Görmüyor

The Stealth

Yeni üye
24 May 2013
39
0
Merhabalar arkadaşlar.

2 yıldır sorunsuz kullandığım WD MyBook 3TB harici diskim var sürekli sabit duruyor ve hiç yerinden oynatmıyorum akşam pc kapatıp kasanın kablolarını çıkardım düzenlemek için geri taktım ve harici diskimi görmüyor genelde çalışırken ışığı sabit yanar kapatınca yanıp söner.

Işığı her zamanki gibi sabit yanıyor çalışıoken ancak pc harici diski görmüyor aygıt yöneticisindede gözükmüyor daha önce kullandıklarım arızalandığında içinden "dıt dıt" tarzında ses geliyordu ancak şuan böyle bir sorunda yok normal her zamanki gibi çalışıyor sessiz bir şekilde fakar ne pc görüyor nede aygıt yöneticisinde gözüküyor

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

usbehci

Katılımcı Üye
15 May 2013
298
0
Türkiye
Şimdi birsürü olasılık var ama ben birkaçını söyleyeyim genelde sata portları tozlanıyor ve kablolarda temassızlık oluyor o portları temizle. Anakartın portunda sorun çıkmış olabilir farklı bir porta tak. Hdd in portlarında sorun çıkmış olabilir harddisk portunu temizle.Yada sata kablosunda temassızlık olabilir eğer temassızlıktan şüpheleniyorsan kesinlikle onu kullanma sorun çıkartabilir. Güç kaynağından gelen elektrik kablosunun doğru olduğuna emin ol yanlış kablo takımı (genelde pek olmaz çünkü dişleri ona izin vermez oturmaz kablo) harddiski yakabilir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.