HTTrack İle Web Sitesi Kopyalayalım

Memati'

Basın&Medya Direktörü
7 Nis 2020
2,290
3,526
HTTrack ile Web Sitesi Kopyalayalım

wY4mR2.gif

HTTrack Nedir? Ne İşe Yarar? Ve Nasıl Kullanılır?

Merhaba, değerli arkadaşlar. Sizlerin oldukça işinize yarayacak bir programı konu ediniyorum. İyi okumalar. :))

UrQj3y.gif

Nedir Ve Ne İşe Yarar?

HTTrack, istediğimiz web sitesini ücretsiz bir şekilde kopyalayabileceğimiz ve siteyi çevrimdışı
kullanabileceğimiz bir programdır.

HTTrack, günümüzde web tasarımcılarının sıklıkla kullandığı programlar arasında yer almaktadır. Ve ayrıca kullanımı oldukça basittir. Mesela beğenmiş olduğunuz bir web sitesini tamamen kopyalayabilir ve
kodlarını görebilirsiniz. Kopyaladığınız Web sitenin, tasarımını ve sitede kullanılan resimleride görebilirsiniz.

UrQj3y.gif

HTTrack Programını İndirelim

Öncelikle buradan HTTrack programını indirebilirsiniz.

UrQj3y.gif

Nasıl Kullanılır?

1. Adım programı açalım, proje adı ve Web sitesinin indirileceği lokasyonu seçelim. Ve ileri butonuna tıklayalım.

QYyzXx.png

2. Adım eylemi ve hangi Web sitesini istiyorsak onun adresini yazıyoruz.Ve ileri butonuna tıklayalım.

6wokGL.png

3. Adım istiyorsanız indirme işlemi bittikten sonra uygulamanın sisteminize komut vermesini sağlayabiliriniz.
Ve ardından son butonuna tıklayalım.

eOgPTb.png

4. Adım sitemizin indirme işlemi başladı.

JEaLI4.png

5. Adım seçtiğimiz lokasyona geliyoruz. Buradan oluşturduğumuz projeyi seçiyoruz.

OehReK.png

6. Adım aşağıda kullanıcıların fotoğrafları yüklemiş olduğu siteleri görmektesiniz. Klasörlere girdiğiniz zaman içerisinde fotoğraflarıda görüceksiniz. Ben buradan "turkhackteam.org" klasörüne giriyorum.

M95Ue8.png

7. Adım burada forumda yer alan kategorileri görmektesiniz. Ben buradan "sosyal mühendislik" bölümüne giriyorum.

SeY5sk.png

8. Adım istediğimiz klasöre eriştik. Aşağıda kanserojen hocanın "bir istihbaratcının iletişimi" adlı konusunu ".tmp" formatı ile görebilirsiniz.

iBJLwe.png

Not: Yüksek boyut nedeniyle sitenin verilerini tamamen indirmedim.
Dolayısıyla "Sosyal Mühendislik" bölümünde az dosya olmasının sebebi budur.

Evet gördüğümüz üzere istediğimiz bir sitenin verilerini indirdik. HTTrack programının nasıl kullanılmış olduğunu ve ne işe yaradığını gördük.

UrQj3y.gif

Evet değerli arkadaşlar bugün sizlere HTTrack programından bahsettim. Faydam olabilmişse ne mutlu.

FtNbhL.gif

Son düzenleme:

Napcaz

Katılımcı Üye
28 Nis 2019
767
772
Cudi
Hocam öncelikle elinize emeğinize sağlık, konuyu kendim için pekiştirmek için müsadenizle size ve konuyla ilgilenen hocalarıma bir kaç soru sormak isterim:
1-) Bu işlem sitenin sadece html, css, javascript gibi client-side tarafını mı çekiyor hocam?
2-) Bu işlemi anladığım kadarıyla bir araç olmadan kolaycana yapabiliriz nede olsa tek yaptığı şey sitenin bütün linklerine erişip hepsine istek atmak(?)

ZVkill3r

Katılımcı Üye
16 Tem 2019
487
50
Napcaz sunucu tarafı kodları çekmesi imkansız diye biliyorum. tek yol hacklemek. sunucu hacklenmediğine göre sadece client-side çekiyor. progrmın tek artısı otomatik olması. elle de yapılabilen işlem.

Memati'

Basın&Medya Direktörü
7 Nis 2020
2,290
3,526
Hocam öncelikle elinize emeğinize sağlık, konuyu kendim için pekiştirmek için müsadenizle size ve konuyla ilgilenen hocalarıma bir kaç soru sormak isterim:
1-) Bu işlem sitenin sadece html, css, javascript gibi client-side tarafını mı çekiyor hocam?
2-) Bu işlemi anladığım kadarıyla bir araç olmadan kolaycana yapabiliriz nede olsa tek yaptığı şey sitenin bütün linklerine erişip hepsine istek atmak(?)

tşk eline sağlık

Napcaz sunucu tarafı kodları çekmesi imkansız diye biliyorum. tek yol hacklemek. sunucu hacklenmediğine göre sadece client-side çekiyor. progrmın tek artısı otomatik olması. elle de yapılabilen işlem.

Eline sağlık konumu örnek gösterdiğin için teşekkür ederim lionnn

8 olmuştur açılalí eline sağlık

Değerli yorumlarınız için teşekkür ediyorum. :))

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.