İç sese günah yazılıyor mu

Snare

Katılımcı Üye
20 Nis 2014
543
0
:) ne dediğine bağlı. ama yazılmaz çünkü o söylediğin sözü gerçek hayata dökmüyorsunuz eylemi gerçekleştirmiyorsunuz. ben seni öldürsem günah yazılır ama öldürsem mi acaba diye düşünüp öldürmesem günah yazılmaz. yinede bir din adamına sor sen bana bakma ama düşüncem böyle :)

RAUN

Efsane Grafiker
19 Haz 2011
6,697
113
Reykjavik
Yazılmaması lazım diye düşünüyorum ama aklından iyi bir şey düşünüyorsan onun sevabı yazılıyormuş dinimiz ne kadar güzel değil mi :)

mr~TURK

Katılımcı Üye
18 Eki 2013
873
0
:) ne dediğine bağlı. ama yazılmaz çünkü o söylediğin sözü gerçek hayata dökmüyorsunuz eylemi gerçekleştirmiyorsunuz. ben seni öldürsem günah yazılır ama öldürsem mi acaba diye düşünüp öldürmesem günah yazılmaz. yinede bir din adamına sor sen bana bakma ama düşüncem böyle :)
diyelim içimizden küfür ettik bu günah olarak sayılır mı

stokw

Özel Üye
27 Nis 2014
4,596
69
Hayır tabiki ama içinden misal beni öldürmek istedin ve bu fikrinden vazgeçtin o durumda sana sevap yazılır :) iç sesin günahı yazılmaz önemli olan dilinden çıkandır. peygamberimiz sas in “iki dudak arası ve apış arası hususlarında bana garanti verin ben de size cennete girmeniz konusunda kefil olayım” hadisinde dilden çıkan sözün önemini anlatır.

KursaT44

Uzman üye
19 Ocak 2013
1,835
2
118
ADANA
Kötü söz düşünüp söylemezsen bir sorun olmaz. Lakin şöyle bir söz de duydum "kötü bir iş düşünülürse ve yapılırsa 1 günah yazılır, fakat o kişi fırsat bulduğu halde o kötülüğü yapmazsa 1 sevap yazılır. Eğer iyi bir iş düşünüp yapmazsa yine 1 sevap yazılır. Lakin o güzel işi yaparsa kendisine 10 sevap yazılır."

mhhck

Kıdemli Üye
13 Nis 2009
3,597
3
K.IRAK
Arkadaşlar merak ettim iç sese günah yazılır mı :D

diyelim içimizden küfür ettik bu günah olarak sayılır mı

Ne garip konular açıyorsunuz ya :D ,,

Küfür etmek neden haramdır ve günahtır bilir misin? ,,

Kalbini kirlettiği ve vesvese verdiği için ,, kendin gibi olan bir insanı aşağıladığın için ,,

O yüzden içinden dışından fark etmez ,, içinden neyse dışında da odur ,,

Bu arada umarım şu ateistlerden değilsindir ,, güya milletin aptallığını ve dinin saçmalığını yüzlerine vurmak için günah değildir diyenlerin capsini alıp dalga geçeceksin TABİ ONLARDANSAN

Verdiğim cevap en doğrusudur ve nefsini içinden de dışından da tutman gerekir.

mr~TURK

Katılımcı Üye
18 Eki 2013
873
0

Ne garip konular açıyorsunuz ya :D ,,

Küfür etmek neden haramdır ve günahtır bilir misin? ,,

Kalbini kirlettiği ve vesvese verdiği için ,, kendin gibi olan bir insanı aşağıladığın için ,,

O yüzden içinden dışından fark etmez ,, içinden neyse dışında da odur ,,

Bu arada umarım şu ateistlerden değilsindir ,, güya milletin aptallığını ve dinin saçmalığını yüzlerine vurmak için günah değildir diyenlerin capsini alıp dalga geçeceksin TABİ ONLARDANSAN

Verdiğim cevap en doğrusudur ve nefsini içinden de dışından da tutman gerekir.

hacı ben merak ettim açtım yanlış anlama bana ateist demeye çalıştın sinirden geberiyom haberin ola :D

RAUN

Efsane Grafiker
19 Haz 2011
6,697
113
Reykjavik
hacı ben merak ettim açtım yanlış anlama bana ateist demeye çalıştın sinirden geberiyom haberin ola :D

Hayır sana ateist demek istemedi bir müslüman diğer bir müslümana zaten kafir diyemez ne haddine ya da ne haddimize ancak sana demek istediği şu kendini çok bilmiş ateistlerden sanıp caps alıp bizim İnancımızla dalga geçen insanlardansan yaptığın şaka hiç komik değil demek istedi :)
Edit : Tümgeneral'im sizin adınıza konuştum kusura bakmayın :)

cor-vo

Yaşayan Forum Efsanesi
23 Tem 2013
7,984
1
122
Hayır tabii ki (kendi düşüncem), çünkü içinden söversen kimsenin kalbini kırmamış olursun. Kimseyi üzmemiş olursun. Bu yüzden günah yazılmaz herhalde (yine kendi düşüncem). Önemli olan karşındakine zarar verdi mi, vermedi mi..? Ancak bunu biz bilemeyiz Allah(C.C.) bilir, ölünce kıyamette bize soracak niye içinden kötü bir şey düşündün diye, ama belki. Bunu biz bilemeyiz.

UNUTMAYIN Kİ biz burada ne desek boş. Bizim bildiğimiz doğruda olabilir yanlışta. Ben günahtır da diye de düşünüyorum, günah değildir diye de. Sadece cevap vermek istedim.

Son düzenleme:

nicotein25

Uzman üye
14 Nis 2013
1,262
0
Allah her şeyimizi her hareketimizi , düşündüğümüz herşeyi bilir . sen şimdi adama içinden kalkıkp küfür edersen günah yazılmayacak mı diyorsun ? . kötü düşünüyosan yazılır zamanın da hocamız gerekli açıklamaları yapmıştı bu konu hakkında şöyle düşün , ikimiz kavga ettik ben sana içimden saydırıyorum günah elbetki yazılır. Çünkü Allah içimizi dısımızı bizden daha iyi bilir . sağımızda ve solumuzda günahlarımızı ve sevaplarımızı yazan melekler var , eğer içimizden kötü bir şey söylersek o melek günah yazmayacak diye hiçbir yazılı belgede yoktur böyle bir şey. hadi eyv.

RAUN

Efsane Grafiker
19 Haz 2011
6,697
113
Reykjavik
Allah her şeyimizi her hareketimizi , düşündüğümüz herşeyi bilir . sen şimdi adama içinden kalkıkp küfür edersen günah yazılmayacak mı diyorsun ? . kötü düşünüyosan yazılır zamanın da hocamız gerekli açıklamaları yapmıştı bu konu hakkında şöyle düşün , ikimiz kavga ettik ben sana içimden saydırıyorum günah elbetki yazılır. Çünkü Allah içimizi dısımızı bizden daha iyi bilir . sağımızda ve solumuzda günahlarımızı ve sevaplarımızı yazan melekler var , eğer içimizden kötü bir şey söylersek o melek günah yazmayacak diye hiçbir yazılı belgede yoktur böyle bir şey. hadi eyv.

Allah'ın rahmeti bu kadar az mı sanıyorsunuz ? Kesinlikle ve kesinlikle yanılıyorsunuz ;) Kötülük düşünüldüğü zaman yazılmaz o iş ile ilgili harekete geçincede yazılmaz taaaa ki yapılınca yazılır.
İyilik düşünüldüğü andan itibaren yazılır.
Bunu ben kendi kafamdan sallamıyorum din hocamız söylemişti ordan biliyorum belkide sizede bir hoca söylemiştir ancak mantıken düşünüldüğü zaman gene benim dediğim doğru çıkar :)

nicotein25

Uzman üye
14 Nis 2013
1,262
0
Allah'ın rahmeti bu kadar az mı sanıyorsunuz ? Kesinlikle ve kesinlikle yanılıyorsunuz ;) Kötülük düşünüldüğü zaman yazılmaz o iş ile ilgili harekete geçincede yazılmaz taaaa ki yapılınca yazılır.
İyilik düşünüldüğü andan itibaren yazılır.
Bunu ben kendi kafamdan sallamıyorum din hocamız söylemişti ordan biliyorum belkide sizede bir hoca söylemiştir ancak mantıken düşünüldüğü zaman gene benim dediğim doğru çıkar :)

sen diyosunki adama içinden söv , ama onu yüzüne söyleyince günah yazılsın , kardeşim sen iyimisn hakketen ?? bi hocaya falan görün okusun bi seni ;)

RAUN

Efsane Grafiker
19 Haz 2011
6,697
113
Reykjavik
sen diyosunki adama içinden söv , ama onu yüzüne söyleyince günah yazılsın , kardeşim sen iyimisn hakketen ?? bi hocaya falan görün okusun bi seni ;)

Ben hocaya falan görünmemde sen bir görünsen ya da bir kuran kursuna gitsen iyi olur Allah'a şükür bugüne kadar din ile sorulan bütün soruları adam gibi zamanında dinlemişliğim vardırda hepsini rahatlayabiliyorum bak güzel kardeşim iç sesin diye bir şey yoktur o şeytandır vesvese verir.Allah-u teala sana bir süre veriyor sen nefsine yenik düşecekmisin yoksa düşmeyecek misin diye şeytan vesveseyi verirde verir eğer sen o kötülüğü yaptığın zaman zaten artık yapacak bir şey kalmıyor o kötülük yazılır.İç sesinden sen söv söv günah yazılmasın öyle mi sorusuna gelecek olursak.şeytanın vesvese verdiğini bildiğin halde bismillah çekmek bu kadar mı zor ? Bismillah çek bakayım daha küfür edesin geliyor mu ;)

nicotein25

Uzman üye
14 Nis 2013
1,262
0
Ben hocaya falan görünmemde sen bir görünsen ya da bir kuran kursuna gitsen iyi olur Allah'a şükür bugüne kadar din ile sorulan bütün soruları adam gibi zamanında dinlemişliğim vardırda hepsini rahatlayabiliyorum bak güzel kardeşim iç sesin diye bir şey yoktur o şeytandır vesvese verir.Allah-u teala sana bir süre veriyor sen nefsine yenik düşecekmisin yoksa düşmeyecek misin diye şeytan vesveseyi verirde verir eğer sen o kötülüğü yaptığın zaman zaten artık yapacak bir şey kalmıyor o kötülük yazılır.İç sesinden sen söv söv günah yazılmasın öyle mi sorusuna gelecek olursak.şeytanın vesvese verdiğini bildiğin halde bismillah çekmek bu kadar mı zor ? Bismillah çek bakayım daha küfür edesin geliyor mu ;)

ben ne diyorum sen ne diyosun . sana sordugum soruya bak cevaba bak

RAUN

Efsane Grafiker
19 Haz 2011
6,697
113
Reykjavik
ben ne diyorum sen ne diyosun . sana sordugum soruya bak cevaba bak

Anlatamıyorum galiba kötülük sadece küfür etmek değildir.Sen birisinin çantasını çalacaksın o vesveseyi veren bir kere şeytandır.Günah yazılmaz sen harekete geçtin yürüyorsun çalacaksın yine yazılmaz bekler melekler.Sen o çantayı çalarsan günah yazılır.Çalmayıp vazgeçersen sevap yazılır.Sende benim dediklerimi az anlasan bu konu bu kadar uzamazdı ya da herkes kendi bildiğini okuyor madem sen nasıl düşünüyorsan dostum iyi forumlar

nicotein25

Uzman üye
14 Nis 2013
1,262
0
Anlatamıyorum galiba kötülük sadece küfür etmek değildir.Sen birisinin çantasını çalacaksın o vesveseyi veren bir kere şeytandır.Günah yazılmaz sen harekete geçtin yürüyorsun çalacaksın yine yazılmaz bekler melekler.Sen o çantayı çalarsan günah yazılır.Çalmayıp vazgeçersen sevap yazılır.Sende benim dediklerimi az anlasan bu konu bu kadar uzamazdı ya da herkes kendi bildiğini okuyor madem sen nasıl düşünüyorsan dostum iyi forumlar

benim sorum sadece oradaki küfür dü sen içinden adama söv ama yüzüne söyleyince günah yazılsın .

heacker1102

Uzman üye
17 Ara 2012
1,716
0
O iç ses örn: "Allah (C.C) yoktur" bunu nefsin söyler sen değil.

Zaten Allah (C.C) şöyle buyuruyor; "Bir kimse kötülük düşünse bile o kötülüğü yapana kadar günah sayılmaz,eğer bir kimse iyilik yapmayı düşünse bile sevap yazılır"

Son düzenleme:

'BozKurt

Yaşayan Forum Efsanesi
20 Tem 2013
11,181
6
İstanbul
Geçen dediğinin aynısını bir adam bir tvde hocaya sormuştu hoca'da İçinizden geçeni karşı tarafa yansıtmaz veya söylemezseniz bir günahı yoktur demişti , tam hatırlamıyorum ...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.