İçinde Türk Geçen Yabancı Filmler

lordpunisher

Kıdemli Üye
23 Ağu 2007
4,827
27
underground
Her filmde Türkiye,İstanbul ya da Türk adı geçince içimizi bir sevinç heyecan kaplar değilmi :) .İçinde Türk muhabbeti geçen filmleri bir derleyeyim dedim.Bu yazı yeni şeyler buldukça güncellenecektir.Tabi hepsininin görüntülerini bulamadım ama çoğunu buldum.Bazılarında laf arasında geçiyor bazılarında Türk bayrağı var ya da Türk öğeleri.Şimdi bakalım onlara.

40 Days 40 Nights

Filmde çamaşırhane sahnesinde,esas kız esas oğlanla muhabbet ediyor kızın üzerinde Türkiye yazılı tişört ve Türkiye haritası var.Dikkat edin Turkey değil Türkiye!

Covert One The Hades Factor

Filmde Yılmaz Deri Kaplama diye bir table gözümüze ilişiyor :)

Süperman

Belki de içlerinde en meşhuru budur.Klark Kent ofise giriyor ve camda “Daha İyisi Olamaz” yazılı bir afiş.Bunun Arı diye bir firmanın reklamı olduğu ortaya çıktı sonra :)

Coyote Ugly

Bu filmde 2 yerde Türk öğeleriyle karşılaşıyoruz.Biri Bereket Döner :D .Diğeri de arkada çıkan bir Türk Bayrağı

Constant Gardener
Bu filmde esas oğlanın kafasının arkasında bir Türk pastanesi çıkıyor.Simit açma poğaça :D

Brave Story

Bu aslında bir çizgi film.Mahallede bir evin balkonunda Türk bayrağı asılı

Lost
Bunu artık duymayanınız kalmamıştır :) .Lost dizisinde 4. sezon 9.bölümde Benjamin Linus çölde 2 Araba Türkçe biliyor musun diyor.

The Long Weekend

Çokça filmde karşılaştığımız Türk Hamamı yani Turkish Hammam burda da karşımıza çıkıyor

Karayip Korsanları 2

Bu filmde iki yerde Türk öğesiyle karşılaşıyoruz.1.cisi korsan mürettebatı kendi arasında Türkçe konuşuyor.Ama ne dediği anlaşılmıyor.O sahneyi izlemiştim ama bi daha bulamadım.Gerçi iyi birşey değil gibi ama..Neyse bir de şey var.Filmde Turkish Prison diye bir bölge var.Yani Türk Hapishanesi

Jericho Dizisi 5. Bölüm

Burda durum biraz farklı aslında.İnternette dolaşırken kişisel bilgilerinizi koruyun reklamı çıkıyor.Allah’tan ringofon reklamları çıkmamış da rezil olmamışız dünya aleme :)

Daisy

Bu filmde değil de filmin yapım ekibinde bir Türk adı geçiyor Mahmut Yılmaz :)

Hızlı ve Öfkeli Tokyo Yarışı

Burda da aynı Daisy’deki gibi yapım ekibinde bir Türk kuaför gözüküyor.Yeşim Osman

Cnn Haber

Burada durum bambaşka.Ne film ne de dizi.Canlı yayın esnasında bir Türk arkadan “Ece Seni Çook Seviyorum -Tolga” yazılı bir pankart çıkarıyor :D Tebrikler Tolga.Zenci Adam Barack Obama değilmiş bu arada :/

Elton John Nikita
Resim en üstteki resim.Elton John’nun nikita isimli klibinde Berlin duvarının yanında askerler yürürken duvarda Kahrolsun Faşizm yazıyor
nikita.jpg

Aşağıda bahsettiğim blade filmindeki Milliyet gazetesi

Yine aşağıda bahsettiğim ölü ozanlar derneği filmindeki Türk bayrağı

Terminator filmindeki Türk şehirleri
Bunlar görüntülerini bulabildiklerimdi.Birde bulamadıklarım var.Eğer sizde aşağıdakilerden bazılarının görüntülerine ulaşırsanız yollayın bana :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.