İngilizce Ögrenme Metodları Varmı Hızlı Şekilde?

• Konbuyu başlatan Maltego
  • Başlangıç tarihi
M

Maltego

Ziyaretçi
Merhaba İngilizce öğrenmek istiyorum fakat Instagramda birkaç kişi gördüm gramer öğrenmeden akıcı bir şekilde 3-5-7 farklı dil hepsi de popüler İspanyolca İngilizce Fransızca İtalyanca Almanca dahası bunu nasıl yapabiliyor bu işin püf noktası nedir

Lihtg

Kıdemli Üye
15 Mar 2022
2,062
899
lihtgTHT.php
Merhabalar, ana dili istediğin dil olan ülkede bir kaç ay yaşarsan ve bir yandan da dilin eğitimini alırsan en hızlı şekilde öğrenebileceğini düşünüyorum. Tabiiki evimizdeki imkanlarımızla baktığımızda yine ana dili olarak konuşabilen kişilerle iletişim kurmak sesli konuşmak dili öğrenmeni hızlandıracaktır.

vancoondehni

Moderatör
12 Nis 2020
186
328
22
-
Önerim İngilizceyi günlük hayatına adapte etmen. Buna kullandığın sistemlerin(telefon/bilgisayar) dilini değiştirerek başlayabilirsin. Başlangıçta zorlanabilirsin fakat katkısı olacaktır.

İzlediğin yabancı dizileri, filmleri Türkçe altyazılı olarak izlemeye başla. Sonrasında bir kademe daha arttırıp İngilizce altyazılı ve seslendirmeli olarak izle. Başlarda zorlanabilirsin fakat pes etmeyip devam edersen konuşmalar gittikçe anlaşılır hale gelir. (Listening kısmını böyle geliştirebilirsin.)

Tabi aynı süreçte kelime dağarcığını genişletmen lazım. Sıfırdan İngilizce öğrenmek isteyenlere önerim bir defter veya döküman tutmanız. Meyvelerden, mobilyalardan, hayvanlardan ve günlük durumlardan başlayıp İngilizce hallerini bu deftere yazmanız önemli. Sonrasında arada bir tekrar etmelisiniz. Zamanla kalıcı bir şekilde kelimeler kafanıza yerleşiyor.

Grammar kısmına tamamen hakim olmasan da temel grammar bilgisi gerekli.

kst132

Basın&Medya Ekibi Asistanı
12 Haz 2023
974
616
Merhaba İngilizce öğrenmek istiyorum fakat Instagramda birkaç kişi gördüm gramer öğrenmeden akıcı bir şekilde 3-5-7 farklı dil hepsi de popüler İspanyolca İngilizce Fransızca İtalyanca Almanca dahası bunu nasıl yapabiliyor bu işin püf noktası nedir
Merhaba,
Bu emek isteyen bir şeydir ve tekrar etmediğiniz zaman unutması kolaydır. Bu işin püf noktası istikrarlı bir şekilde çalışmak. YouTube ve BTK Akademi üzerinden ücretsiz eğitimlerden faydalanabilirsiniz.

xinro

Yeni üye
1 Ara 2023
12
3
kanka ben bu zamana kadar ingilizceyi oyunlardan öğrendim yani bir dili öğrenmek istiyorsan kurs alabilirsin veya internetten videolara bakabilirsin

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.