İngilizce

Kerim Abdul Cabbar

Katılımcı Üye
5 Tem 2013
254
0
İstanbul
İngilizce öğrenirken zamanları , fiilleri , iş görecek kadar kelimeleri ve have/has got vb. şeyleri öğrenirsem tam olarak öğrenir miyim yoksa daha derini var mı?Süre sıkıntım yok.

cor-vo

Yaşayan Forum Efsanesi
23 Tem 2013
7,984
1
122
Her gün yeni kelimeler de öğrenmelisin, onun dışında have/has, must/should, 1./2./3. fiiler falan perfect tense gibisinden şeyleri öğrensen yeterli olacaktır ancak dediğim gibi her zaman yeni kelimeler de öğrenmelisin çünkü o kelimeler sana lazım olacak.

Snowtr

Katılımcı Üye
13 May 2013
378
0
İzmir
valla kardeşim bende öğrenmeye basladım ama hep kagıt üzerinde ögrendim suan önüme koy ingilizce diyalok felan yapıyorum baya ama iş konuşmaya gelince yok çunku karsıdaki adamaın dediklerini anlamıyorum duyamıyorum bi nevi örnek vereyim adam bana what is your name diyor ama ben anlamıyorum ulan ne diyor felan oluyorum ama onu kagıda yazarsa çevirisini yapıyorum suan bunun için ugrasıyorum olabildiğince duymaya çalışıyorum voscreen diye site var tavsiye ederim ben biraz biraz duyma konusunda geliştirdim kendimi ama hala cok eksiğim var. umarım istediğin gibi yaparsın bu işi kolay gelsin.

ahmetziya313

Katılımcı Üye
20 Eki 2012
977
1
Sağolun arkadaşlar.Türkçe bilmeyen insanlarla konuşmak , hack vb. ilgi alanlarımda kullanmak ve Türkçe rapin yanında Amerikan rap de dinlemek için öğrenmek istiyorum.Bunlar için yeterli olur değil mi?

Kardeşim yazıları tercüme edebilir ve cümle kurabilirsin. Bu kadarını öğrenmen fazla zamanını almaz. Sürekli yeni kelimeler öğrenmelisin. Fakat şarkı sözlerini anlamak veya diyaloga girebillmek için sürekli listening yapman gerekiyor. Yani sürekli ingilizce şeyler dinleyip anlamaya çalışmalısın. Arkadaşların belirttiği site işine yarar diye düşünüyorum.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.