İnsanlar'da neden bu gariplik var?

WerdeDiablo

Katılımcı Üye
27 Ocak 2016
700
1
Los Angeles,
Merhaba arkadaşlar.

Aile ortamında'da olsun çevre vatandaşları ve dostlarımızda da olsun bu olay herkeste var.

Neden böyle insanlar çok merak ediyorum.

Birisinin başı, ayağı, miğdesi, vs ağrır.
Gider 1 ağrı kesici içer "30 dakika sonra" Allah'a şükür kurtuldum ağrıdan derler.

Ben çok kişide denedim bunu hap yerine normal şekerlerden verdik ve babam olsun arkadaşlarım olsun " ya 10-20 dakikada geçti hele şükür" dediklerini duydum.

Neden her insanda bu pskoloji var?

Yani beyin şey yapıyor hah hapı içtim geçicek umudu veriyor ve otomatikmen geçiyor anlamadım gitti. :RpS_bored:

kimim ben acaba

Uzman üye
9 Haz 2016
1,803
0
İlerleyelim
Bunu doğru bir örnek olmicak ama bir örnek daha vermek isterim :)

Bir torbacıdan esrar almaya gelen çocuklara esrar yerine başka bir bitki verdi ve
bunu izleyen bir adam çocuklar gittikden sonra gider ve sorar
neden onlara yerden bulduğun otları verdin dedi
ve torbacı bunlar kendilerini şartlandırdılar semiz otu versem bile kafa bulurlar demiş

yani Koşullu şartlanma insanların işletim sistemidir :)

kadirbab08

Katılımcı Üye
14 Kas 2007
389
0
Unknow
size dedemin anlattığı bi gerçek hikayeyi anlatim. Onun gençliğinde yaşanmış.
Birgün köyde bir adamın dişi ağrımış. Köyde Hacı Mehmet amca diye bi sofu varmış. İnsanlara içinde arapça yazan dualar verirmiş. İş yapmıyormuş fakat insanlar ''sen sofusun bize bi dua yaz ver'' diyorlarmış.
Neyse dişi ağrıyan amcamız çoçuğuna demiş ki:
-Oğlum git Hacı Mehmet amcadan diş ağrısı için dua yazdır gel demiş.
Çocukta evden çıkmış dışarda arkadaşlarını görünce oyuna dalmış.
Akşam olmuş. Çocuk dua yazdırmayı unutmuş. Kendisi bir kağıda bir şeyler yazmış, muska gibi kapatmış götürüp babasına vermiş.
Babasının okuma yazması yok tabi.
Almış boynuna asmış ve ertesi gün diş ağrısı geçmiş.
Olay 1961 de olmuş.
Dedem hala gülerek anlatır. :)

WerdeDiablo

Katılımcı Üye
27 Ocak 2016
700
1
Los Angeles,
Birgün köyde bir adamın dişi ağrımış. Köyde Hacı Mehmet amca diye bi sofu varmış. İnsanlara içinde arapça yazan dualar verirmiş. İş yapmıyormuş fakat insanlar ''sen sofusun bize bi dua yaz ver'' diyorlarmış.
Akşam olmuş. Çocuk dua yazdırmayı unutmuş. Kendisi bir kağıda bir şeyler yazmış, muska gibi kapatmış götürüp babasına vermiş.
Olay 1961 de olmuş.

Ahahaha :puah

SCoRPi-10

Uzman üye
3 Nis 2009
1,107
0
K.maraş
Olay 1961 de olmuş.

O çocuk babasının korkusundan nasıl dua etmiştir Allah bilir sabinin duası kabul olmuş işte :eek:

1 Şub 2015
79
0
Ağrı kesici haplar bağımlılık yapıyor diye biliyorum bide alışkanlık olmuş hap içmek aynı olayı bende yaşadım beyinde şöyle bir kurgu var hapı içince ağrı geçer.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.