Çözüldü İnternet Altyapım engellendi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MuammaBjk

Katılımcı Üye
28 Şub 2013
462
0
Yaklaşık bir ay önce evime internet bağlatmak için internette biraz araştırma yaptım ve domaininden dolayı ttnet sitesi olduğunu zannettiğim bir siteye girdim. Siteden iletişim bilgilerimi aldılar ve beni aradılar. Buraya kadar her şey doğal.

Aradılar, telefonda bazı kampanyalardan bahsettiler. Birini seçip "gelsin" dedim. Aranacağımı ve dilersem vazgeçebileceğimi söylediler. İstediğim zaman vazgeçebileceğim rahatlığıyla onayladım.

Bu arada söz konusu şirketin ismi Millenicom.

Ertesi gün daha uygun bir yerde aynı kampanyayı bulduğum için iptal etmek istedim ve aradım "başvurumu iptal etmek istiyorum" diye.

İptal isteğimin alındığı söylendi. Aradan bir hafta geçince iptal edilmediğini ve internetin aktif edildiğini öğrendim.

İsterseniz şimdi iptal ederiz ama aktif ettikten sonra iptal edersek 4 ay boyunca hiçbir şirketten internet alamazsınız. Türk telekom altyapınızı engeller dediler. Bu yüzden biraz tartıştık ve "ben vaktinde iptal edin dedim, sorunlu olan sizsiniz" dedim. Yüzüme kapattılar.

Şuanda da herhangi bir şirketten sorgulama yapılınca internet altyapım "yok" olarak gözüküyor.

Ne tavsiye edersiniz?

Moderatör tarafında düzenlendi:

matrixlord

Kıdemli Üye
8 Ocak 2013
2,433
0
Türk telekom müşteri bulduda internetmi vermedi be :D ayrıca bilerek bekletiyorlar ki, 14 gün dolsun şirkete ceza ödeyesin. tekrar arayıp tamamen kapatmalarını iste. konuşmanın kaydını ve konuştuğun kişinin ismini al. üçkağıt yapıp yine kapatmazlar belki, ceza yazarlar kanıt olur. hattını tamamen kapatınca türk telekomu ara onlar ilgilenir

MuammaBjk

Katılımcı Üye
28 Şub 2013
462
0
Türk telekom müşteri bulduda internetmi vermedi be :D ayrıca bilerek bekletiyorlar ki, 14 gün dolsun şirkete ceza ödeyesin. tekrar arayıp tamamen kapatmalarını iste. konuşmanın kaydını ve konuştuğun kişinin ismini al. üçkağıt yapıp yine kapatmazlar belki, ceza yazarlar kanıt olur. hattını tamamen kapatınca türk telekomu ara onlar ilgilenir

Hocam olan şu: Ben başvurumu iptal etmek istedim. "iptal edeceğiz" demelerine rağmen iptal etmemişler. Ben iptal edilmesini istediğimde henüz yeni başvuru yapmıştım. Daha ortada 14 gün falan yok yani.

Ben "iptal edin" dediğimde: Daha internet aktif edilmemiş.
Onlar iptal ettiklerinde: Daha yeni aktif edilmiş.

Yani usulsüzlük diz boyu

matrixlord

Kıdemli Üye
8 Ocak 2013
2,433
0
Hocam olan şu: Ben başvurumu iptal etmek istedim. "iptal edeceğiz" demelerine rağmen iptal etmemişler. Ben iptal edilmesini istediğimde henüz yeni başvuru yapmıştım. Daha ortada 14 gün falan yok yani.

Ben "iptal edin" dediğimde: Daha internet aktif edilmemiş.
Onlar iptal ettiklerinde: Daha yeni aktif edilmiş.

Yani usulsüzlük diz boyu

iptal ettik diyecek o adam. edeceğiz dediyse de, soracaksın ne zaman iptal edeceksin ? bize'de süper online bunu yapmayı denemişti. 14 gün dolduğu gibi cezayı basıyorlar. şuan memnun isen hızından, pingden devam edebilirsin. ancak benim bildiğim yeni bir firma. ne yapacağı belli olmaz. türknet veya türk telekomdan internet bakabilirsin.

MuammaBjk

Katılımcı Üye
28 Şub 2013
462
0
iptal ettik diyecek o adam. edeceğiz dediyse de, soracaksın ne zaman iptal edeceksin ? bize'de süper online bunu yapmayı denemişti. 14 gün dolduğu gibi cezayı basıyorlar. şuan memnun isen hızından, pingden devam edebilirsin. ancak benim bildiğim yeni bir firma. ne yapacağı belli olmaz. türknet veya türk telekomdan internet bakabilirsin.

Benim anlatma yeteneğim hep böyle kıttır :D Gerçi konu da çok karmaşık

İptal ettiler, aktif ettikleri gün iptal ettiler. Ama o gün internet altyapım da tamamen gitti. Herhangi bir firmada internet altyapım gözükmüyor. İnternet alamıyorum şu an hiçbir firmadan.

matrixlord

Kıdemli Üye
8 Ocak 2013
2,433
0
Benim anlatma yeteneğim hep böyle kıttır :D Gerçi konu da çok karmaşık

İptal ettiler, aktif ettikleri gün iptal ettiler. Ama o gün internet altyapım da tamamen gitti. Herhangi bir firmada internet altyapım gözükmüyor. İnternet alamıyorum şu an hiçbir firmadan.

yine bir işler çeviriyorlar anlaşılan. bir kaç konu görmüştüm böyle altyapı gözükmüyor diye. tt bayisine gidip durumu anlat. altyapına baksınlar. tt bu, parayı gördümü uzaydan fiber kablo çeker. ayrıca o milleni midir nedir onu yarın tekrar ara, bazen iptal ettik diyorlar hesabı donduruyorlar. 3 ay,6 ay sonra açıyorlar fatura biriktiriyorlar. haberde vermiyorlar. sonra faiziyle geri istiyorlar. benim bir arkadaşımın başına gelmişti bu olay. 650 lira vermek zorunda kalmışlardı. yarın ararsın tamamen kapandı değil mi ? diye sorarsın.

MuammaBjk

Katılımcı Üye
28 Şub 2013
462
0
Hocam başkasının Adına alamıyor musunuz? Eş dost akraba adına.
Bir de neden böyle Bir engel koymuşlar?

İsim değil, adres engellenmiş. Başka ismi bırak, aynı apartmandaki kimse internet alamıyor.

Bahaneleri: İnternet aktif olduktan sonra iptal etmişim o yüzden türk telekom böyle bir cezayı verdi.
Halbuki ben "iptal etmek istiyorum" dediğimde henüz aktif edilmemişti. Dahası ortada hiçbir şekilde yazılı, imzalı beyan yok.

yine bir işler çeviriyorlar anlaşılan. bir kaç konu görmüştüm böyle altyapı gözükmüyor diye. tt bayisine gidip durumu anlat. altyapına baksınlar. tt bu, parayı gördümü uzaydan fiber kablo çeker. ayrıca o milleni midir nedir onu yarın tekrar ara, bazen iptal ettik diyorlar hesabı donduruyorlar. 3 ay,6 ay sonra açıyorlar fatura biriktiriyorlar. haberde vermiyorlar. sonra faiziyle geri istiyorlar. benim bir arkadaşımın başına gelmişti bu olay. 650 lira vermek zorunda kalmışlardı. yarın ararsın tamamen kapandı değil mi ? diye sorarsın.

Tamam hocam, yarın tt bayisine gidip durumu anlatacam.

Millenicom denilen dolandırıcı şirket ile abartmıyorum onlarca kez görüştüm.

Ben yasal olarak dava etmek istiyorum aslında. Bunun için ne yapabilirim?

Moderatör tarafında düzenlendi:

ByMuratTr

Kıdemli Üye
19 May 2016
2,234
1
Anadolu
İsim değil, adres engellenmiş. Başka ismi bırak, aynı apartmandaki kimse internet alamıyor.

Bahaneleri: İnternet aktif olduktan sonra iptal etmişim o yüzden türk telekom böyle bir cezayı verdi.
Halbuki ben "iptal etmek istiyorum" dediğimde henüz aktif edilmemişti. Dahası ortada hiçbir şekilde yazılı, imzalı beyan yok.

Aktif edildikten sonra iptal etmek neden yasak oluyor? Böyle bir kural mı var?
Ayrıca bu anlattıklarına göre de sen haklısın hocam. Ugrasirmisiniz bilmem, savcılığa gitmeyi düşündünüz mü?

matrixlord

Kıdemli Üye
8 Ocak 2013
2,433
0
Tamam hocam, yarın tt bayisine gidip durumu anlatacam.

Millenicom denilen dolandırıcı şirket ile abartmıyorum onlarca kez görüştüm.

Ben yasal olarak dava etmek istiyorum aslında. Bunun için ne yapabilirim?

tüketici mahkemesine gidebilirsin ama 14 gün geçmediği için zaten ceza ödememiş neyi şikayet ediyor deyip şikayetini sallarlar. ama internetten her millenicom almak isteyene durumu anlatırsan zarar ederler. yarın son kez arayıp hattının tamamen kapandığını doğrula sonra tt bayisine git sana port açsınlar bir tane. ister tt den alırsın istersen başka firmadan internet alırsın.

MuammaBjk

Katılımcı Üye
28 Şub 2013
462
0
tüketici mahkemesine gidebilirsin ama 14 gün geçmediği için zaten ceza ödememiş neyi şikayet ediyor deyip şikayetini sallarlar. ama internetten her millenicom almak isteyene durumu anlatırsan zarar ederler. yarın son kez arayıp hattının tamamen kapandığını doğrula sonra tt bayisine git sana port açsınlar bir tane. ister tt den alırsın istersen başka firmadan internet alırsın.

forum hukukçuları göreve :D

Durumu anlatıp port açmalarını istersem yaparlar mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.