Çözüldü Internet hız & bağlantı sorunum

Theoflord29

Katılımcı Üye
8 Ocak 2013
434
0
C:\Windows\System32\DRVSTORE
Arkadaşlar hayırlı akşamlar öncelikle internetimde çok büyük bir problem var hiç birşey yapamıyorum hatta bazen telefonumdan ınstagram ı bıle guncelleyemıyorum oyun ındıremıyorum 65 mb dosyayı 10 dk da indiriyor veriler ise

PİNG SÜRESİ : 55ms İNDİRME HIZI: 1.43Mbps YÜKLEME HIZI : 0,62Mbps Hattım TTNET almam gereken hız ise 12Mbps olması gerekiyor yetkilileri arıyorum arıyorum sürekli sadece çağrı kaydı oluşturuyorlar ne yapabilirm sorun neyden kaynaklanıyor olabilir? Modemım eski yaklaşık 5-6 senelik

Moderatör tarafında düzenlendi:

DeSTuRSuZz_

Kıdemli Üye
10 Ara 2015
3,577
4
Bir Çok Sebebi Olabilir;

1) Bağlantı Kablolarında Temassızlık Yada Preslenme Az Olabilir.
2) Modem Eski, yazılımı ise Güncel Olmayabilir.
3) Dağıtım Noktasına Uzak Olmanız Bu Durumu Etkileyebilir.
4) Dana Önceki Bakımdan Sonra Yaşanıyor İse, Görevli Paket Hızınızı Kısmış O Şekilde Unutmuş Olabilir.

Müşteri Hizmetlerinden Yardım İstemeniz En Sağlıklı Olanıdır :)

ATABÖRÜ

Kıdemli Üye
30 Tem 2017
3,359
7
Ötüken
Arkadaşlar hayırlı akşamlar öncelikle internetimde çok büyük bir problem var hiç birşey yapamıyorum hatta bazen telefonumdan ınstagram ı bıle guncelleyemıyorum oyun ındıremıyorum 65 mb dosyayı 10 dk da indiriyor veriler ise

PİNG SÜRESİ : 55ms İNDİRME HIZI: 1.43Mbps YÜKLEME HIZI : 0,62Mbps Hattım TTNET almam gereken hız ise 12Mbps olması gerekiyor yetkilileri arıyorum arıyorum sürekli sadece çağrı kaydı oluşturuyorlar ne yapabilirm sorun neyden kaynaklanıyor olabilir? Modemım eski yaklaşık 5-6 senelik

Merhabalar,

İnternet hızıznız TürkTelekom tarafından düşürülmüş olabilir faturayı ödeyiniz.

qunJacks

Uzman üye
17 Ocak 2016
1,297
3
Diyarbakır
Öncelikle hat değerlerinde bir sıkıntı olup olmadığına bak (bakmak için modem arayüzüne girip sol tarafta yazan internet kısmına 1 kere tıkla, önüne internet durumu gelecektir ordan hat değerlerine bak eğer anlamıyorsan bize at biz bakalım)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.