İnternet kafelerde Nasıl internet Kullanılıyor ?

baryon

Uzman üye
7 Eyl 2008
1,685
0
Arkadaşlar merhaba benim merak ettiğim şey internet cafelerin interneti nasıl bu kadar hızlı oluyor ? nasıl internet kullanıyor cafelerde bu kadar hızlı bağlanıyor hiç kopmadan ? Benim internetim sık sık kopuyor ayrıca çok düşük mbit. İnternet cafeler nasıl paketler satın alıyor kaç paraya alıyor da bağlantıları hiç kopmadan kesintisiz ve düzgün bir internet servisi sağlıyorlar ? Ayrıca cafenin bulunduğu sokaktan fiber internet alt yapısı geçmesede bu kadar hızlı olabilirmi internet ? Bununla ilgili fiyatlandırma ve bilgi verirmisiniz ?

katyperry1

Yeni üye
1 Tem 2018
23
0
Birden fazla modem kullanılıyor. Yani bu da birden fazla fatura demek. Bi tane program kullanıyorlar adını unuttum bu programlar iki interneti birleştirebiliyorlar böyle olunca da internet çok güçlü oluyor zaten bilgisayarlardaki hızın bi max değeri mesela en fazla 10mbps'ye ayarlıyorlar o da zaten oyun için çok da düşük değil. Bu şekilde yetiyor. Bide deepfreeze kurulu oluyor genelde o da sürekli pcyi temizlediği için hızlı oluyor

P4RS

Özel Üye
8 Ocak 2017
5,156
58
Ankara
Hız düşümü ve ping konusunu ayrı ayrı ele alalım. Hız düşmüyor çünkü her masanın belirli bir limiti var. Örneğin toplamda 100 Mbps bağlantımız olsun, her masa en fazla 10 Mbps ile sınırlandırılıyor. 50 masa olsa bile aynı anda 10'dan fazla masa indirme yapmayacağı için bu hız yetiyor.

Çok benzer bir yöntem de aslında ev internetlerimizde uygulanıyor. Tüm Türkiye bir şeyler indirse şu anda, şu anki altyapının 10 katı gerekir.

Ping konusuna gelelim. Genelde kafelerde 2 tane internet bağlantısı olur. Bir tanesi genel kullanım, yüksek hız odaklıdır. Diğeri ise ping yani gecikme odaklıdır. Bu bağlantının hızı önemsizdir. Sen oyun oynayınca masan bu internet üzerinden veri alır. Böylece kalabalık yola girmemiş olursun

Alıntıdır :)

ByMefta

Uzman üye
23 Eyl 2009
1,540
0
İnternet kafelerde herkez gibi .Şansına bağlı sorunlu alt yapısı varsa onlarda çile çekiyor.Benim eski çalıştığım yerde 2 tane modem vardı yani 2 adsl hat . Oradan 60 tane makina dağıtıyordu. Özel bir sistem yok malesef. Tamamen şans alt yapın sağlamsa çatır çatır değilse sürünmece

Nusclash

Üye
19 Ağu 2016
189
0
Bi ara internet kafede çalışıyordum çalıştığım yerde 4 yüksek performanslı pc ve 3-4 modem birleştirilmişti ve bunları servere dönüştürmüşlerdi. 40 masaya dağıtılıyordu her masanın up/down 40 ın üstündeydi. Aylık fatura baya tuzlu geliyordu.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.