İnternet Olduğu Halde Nete Giremiyorum..

659659

Üye
10 Şub 2011
184
0
Bazen internet olduğu halde nete giremiyorum... Pc'ye reset attıktan sonra sorun düzeliyor.. bunun nedeni ne olabilir? yardımcı olur musunuz?

yasinrn

Üye
11 May 2013
97
0
Aynı Sorun Benim Arkadaşdada Vardı Düzeldi Aşağıdakileri Yapınca İnşallah Seninkide Düzelir.

1.Öncelikle ethernet kartınıza ait driverın ve modeminizin tanıtılmış olduğundan emin olun

2. modemini kontrol et. reset atmayı dene(diğer makinalarda da yok ise)

3. eğer xp kullanıyorsan güvenlik.duvarınına bi bak.

4. otomatik ip alsın makinan elle ip numarası verme! (BU ÖNEMLİ)

5. DNS Varsa Kaldır!

KOLAY GELSİN!!

hail12

Katılımcı Üye
10 Tem 2008
346
0
Tekirdağ
görev yöneticisine bak değişik bir program varsa kaldır eğer olmazsa sana önerim değişik bir kullanıcı aç ve dene yalnız o kullanıcıyı sil oda olmazsa format :)

lDeanl

Katılımcı Üye
3 Mar 2012
787
0
Bak oda olmazsa modemi fabrka ayrlarına geri dönder
Yanlış ve sonu iyi bitmeyen bilgiler verme bunu yaparsa ve ayarları tamamlayamazsa internete bağlanamaz.

192.168.1.1'e girerek modeminin tüm ayarlarını kaydet. Yani resmini çekebilirsin her sayfanın fabrika ayarlarına geri dönünce bu ayarlar olmadan internete bağlanamazsın.

Modemin kablo girişlerinin orada küçük bir delik vardır. Altındada reset yazar genellikle ona basılı tut ışıklar tekrar yanana kadar.

Bunun sorunu çözeceğini sanmıyorum fakat driver'i güncelleyerek şansını deneyebilirsin. Olmadı internet sağlayıcının müşteri hizmetleri numarası arıyarak destek alabilirsin

Not: ttnet müşteri hizmetleri no: 444 03 75

PoYRaZ001

Uzman üye
7 Tem 2012
1,260
0
ERZURUM
Yanlış ve sonu iyi bitmeyen bilgiler verme bunu yaparsa ve ayarları tamamlayamazsa internete bağlanamaz.

192.168.1.1'e girerek modeminin tüm ayarlarını kaydet. Yani resmini çekebilirsin her sayfanın fabrika ayarlarına geri dönünce bu ayarlar olmadan internete bağlanamazsın.

Modemin kablo girişlerinin orada küçük bir delik vardır. Altındada reset yazar genellikle ona basılı tut ışıklar tekrar yanana kadar.

Bunun sorunu çözeceğini sanmıyorum fakat driver'i güncelleyerek şansını deneyebilirsin. Olmadı internet sağlayıcının müşteri hizmetleri numarası arıyarak destek alabilirsin

Not: ttnet müşteri hizmetleri no: 444 03 75
Kardeş 2 hafta önce aynı sorunla karşılaştım adama yapılım aşamasını anlatacktım dinlemedi bile. Çözümüm yanlış değil. Arayüze girdiğinde bilgileri tamamlayıp kaydettin mi ttnt 3 saat içinde sorununu yapıyor . Ben yaptım diyorum yanlış değil

CanGuard

Yeni üye
4 Tem 2013
25
0
DNS Ayarını değiştirmeyi dene veya system32'de ki hosts dosyasının orjinalini bulup değiştir. Eğer modemin driver cd si kurulu değilse onu kurmayı dene. Kablosuz modem kullanıyorsan arkada ki reset tuşunu ve airtouch tuşunu kapatıp aç. Oyun veya başka bi program için açtığın portlar da interneti girmeni engelleyebilir. Eğer hala giremiyorsan bilgisayarının Ethernet kartı yanmış olabilir.

659659

Üye
10 Şub 2011
184
0
DNS Ayarını değiştirmeyi dene veya system32'de ki hosts dosyasının orjinalini bulup değiştir. Eğer modemin driver cd si kurulu değilse onu kurmayı dene. Kablosuz modem kullanıyorsan arkada ki reset tuşunu ve airtouch tuşunu kapatıp aç. Oyun veya başka bi program için açtığın portlar da interneti girmeni engelleyebilir. Eğer hala giremiyorsan bilgisayarının Ethernet kartı yanmış olabilir.
herşeyi denedim ama olmadı...Ethernet kartı yanmış olsaydı internete girebilir miydim?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.