İnternet Servis sağlayıcısı

homespun

Uzman üye
15 Şub 2011
1,366
0
Adanaspor
Şimdiye kadar TTNET'teydim, yapmadıkları kalmadı ama tahahhüt denen şeyi bekledik.
8 mbit internet kullanıyorum AKK 50 gb, şu anda 33 gb kullanmışım 8 mbit hizmet alıyorum, speedtest sonucu 1.5 mbit'i geçmez. Aradım sorun hakkında yüzlerce kez kayıt alındı belki düzelmedi bi türlü. sürekli kopmalar, yavaşlamalar vs.
Varsa başka kurumu kullanan tavsiye bekliyorum. Uydunet mi daha iyi Superonline mi veya başkaları?

DesDeRe*

Kıdemli Üye
3 Nis 2012
3,192
1
STUB
Superonline kullanıyorum . Adil kullanım kotası 90 gb di ben geçmişim sanırsam . 8 mbps hızım vardı ilk 4 e sonra da 2 ye düşürdüler . ama her ay başı tekrar 8mbps hıza kavuşuyorsun . Ve memnunum .

Z3TA

Üye
13 Eyl 2012
139
0
istanbul
şimdi kesin tartışmanın yaşanabileceği bi konu bu o diyecek bu servis sağlayıcısı daha kaliteli öbürküsü diyecek kullandığın servis saçma sen ne biliyorsunki ? :) ben ttnet ultranet limitsiz paketini kullanıyorum sorunsuz bir şekilde ttnet süresi bittğinde süperonline deniyelim dedik 15 gün oldu kullanıcı adı ve şifrenin gelmesi hani şu modem arayüzüne girilen sonra kızdım iptal ettirdim modemide geri verdirmiştim şu an ttnet'e devam ediyorum bir sorunda yok açıkcası ? internet kopması yaşıyorum doğrudur fakat o ttnet'in olayı değil sebebi binadaki dağıtıcı bunları okuduktan sonra tercihini iyi yap derim ben böyle birşeye denk geldim sende illaki gelceksin diye birşey yok belki sende sorun çıkmaz iyi forumlar.. :)

homespun

Uzman üye
15 Şub 2011
1,366
0
Adanaspor
oturduğum yerin buralar bina falan değil kıytı kenar mahallesi. İntenet kalitesi her zaman berbat sürekli kesilmeler ve yavaşlamalar mevcut. TTNET'ten bıktım kararım kesinlikle değiştirmek ama altyapı yok ki doğru düzgün çoğu sağlayıcının.

Z3TA

Üye
13 Eyl 2012
139
0
istanbul
oturduğum yerin buralar bina falan değil kıytı kenar mahallesi. İntenet kalitesi her zaman berbat sürekli kesilmeler ve yavaşlamalar mevcut. TTNET'ten bıktım kararım kesinlikle değiştirmek ama altyapı yok ki doğru düzgün çoğu sağlayıcının.

doğru diyosun hepsinde kopma yavaşlama vb. sorunlar var zaten fakat süperonline olabilirse bir dene derim fiber bağlantı alamasan bile işini görecek 8mbit gibi yani eski tarifene göre alabilirsin. Veya klasik yöntem ttnet'i ara bunların neden olduğunu sorgula ? belki kopmalar ve yavaşlamalar santral'e uzaklığından kaynaklanıyordur arıza kaydı alsınlar dene dediklerimi faydası olabilir.

homespun

Uzman üye
15 Şub 2011
1,366
0
Adanaspor
doğru diyosun hepsinde kopma yavaşlama vb. sorunlar var zaten fakat süperonline olabilirse bir dene derim fiber bağlantı alamasan bile işini görecek 8mbit gibi yani eski tarifene göre alabilirsin. Veya klasik yöntem ttnet'i ara bunların neden olduğunu sorgula ? belki kopmalar ve yavaşlamalar santral'e uzaklığından kaynaklanıyordur arıza kaydı alsınlar dene dediklerimi faydası olabilir.

ben aramaktan ve arıza kaydı aldırmaktan bıktım ki kardeş :RpS_tongue:
bugün tekrar aradım bide bana diyor ne kadar hızlı hizmet alırsanız o kadar çok kopma yaşarsınız diyor. Günde 30dan fazla kopma oluyor hız 1.5mbiti geçmiyor.

Uydunet Kullaniyorum Ve Hız Neyse Onu Aliyorum Herhangi Bir Problem Yaşamadim 2 Seneden Uzun Zamandir Kullaniyorum ;)

Uydunet'in 8 mbit tarifesinin fiyatları ne kadar acaba? ve ev telefonu ihtiyacı var mı ek bir para ödüyor muyuz yoksa sadece internet fiyatı neyse o mu?

homespun

Uzman üye
15 Şub 2011
1,366
0
Adanaspor
Ek olarak ; Modem arayüzündeki istatislikler > ADSL , bölümüne girip

SNR Sınırı (dB):
Sinyal Genlik Zayıflaması (dB):

değerlerini paylaşman mümkünmü?

modem Zyxel gibi dandik birşey olduğu için tam olarak dediğiniz yok galiba ama şöyle bir şey var ;
Sayısal Abone Hattı Çalışır Durumda 2048 kbps / 797 kbps
Yerel Alan Ağı Çalışır Durumda 100M/Full Duplex

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.