İnternet servis sağlayıcısına sızmak için ne gerekir (açıklama okuyun)

DMSHatakeKakashi

Yeni üye
27 Tem 2022
31
3
Merhaba arkadaşlar benim bir sorum olacaktıda kısaltması İss olan yani İnternet servis sağlayıcısına sızmak için ne gerekiyor yani ne bilgileri gerekir hangi bilgiler bulunur yani uzun lafın kısası internet Servis sağlayıcısına sızmak için ne bilgileri gerekir ve hangi bilgiler alınabilir bunların cevaplarını söylermisiniz

Alih78

Katılımcı Üye
26 May 2022
266
243
İss de yüzlerce siber güvenlik uzmanı çalışıyor oraya sızmak öyle sadece ip adresi ile yapılacak bir şey değil lütfen anla bunu ya.

Moderatör tarafında düzenlendi:

icehead

Uzman üye
19 Şub 2022
1,136
833
İİS makina da açık varsa sızma yaparsın onun haricin de imkansıza yakındır.
güvenlik programları+uzmanlar ile korunan bir yere dışardan girmek mantıksız anca o servis sağlayıcısnda adamın olması lazım yani beklemediği yerden vurmalısın.

UNFRGVN

Yeni üye
14 Tem 2022
20
8
ISS firmasında çalışan biri olarak şunu belirtmek istiyorum. Mümkün değil :)

Konu eğer Türkiye üzerindeki santrallere ve sunuculara ulaşıp internet trafiğini kontrol etmek ise boşuna zamanını kaybetme, girişler çok sıkı ve anlık olarak izlenmekte. Biz bile hat üzerinde işlem yaparken 2 kere düşünüyoruz. Gözümden kaçan bir hata mevcut ildeki tüm interneti kesebilir.

DMSHatakeKakashi

Yeni üye
27 Tem 2022
31
3
ISS firmasında çalışan biri olarak şunu belirtmek istiyorum. Mümkün değil :)

Konu eğer Türkiye üzerindeki santrallere ve sunuculara ulaşıp internet trafiğini kontrol etmek ise boşuna zamanını kaybetme, girişler çok sıkı ve anlık olarak izlenmekte. Biz bile hat üzerinde işlem yaparken 2 kere düşünüyoruz. Gözümden kaçan bir hata mevcut ildeki tüm interneti kesebilir.
Knk teşekkürler bu cevap için bide sana isminle bir şey sorabilirmiyim sen bu işte bilgilinsin gibi çünküde

'GHOST

Uzman üye
31 Mar 2022
1,387
568
Merhaba arkadaşlar benim bir sorum olacaktıda kısaltması İss olan yani İnternet servis sağlayıcısına sızmak için ne gerekiyor yani ne bilgileri gerekir hangi bilgiler bulunur yani uzun lafın kısası internet Servis sağlayıcısına sızmak için ne bilgileri gerekir ve hangi bilgiler alınabilir bunların cevaplarını söylermisiniz
Bunun için kendini çok geliştirmelisin dostum daha çok işin var .Artı olarak zamana ihtiyacın var

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.