İnternetimi diğer odalara dağıtmak istiyorum bunu nasıl gerçekleştirebilirim?

Kinqston16

Katılımcı Üye
12 Şub 2012
473
0
Legend
Arkadaşlar ben internetimi kablosuz wireless(Airties) yardımıyla kullanıyorum. İnternetim diğer odalardan çekmediği için oturma odasından giriyorum. Bu durum dan memnun değilim öğrendim kadarıyla bir adaptör tarzı bir şey interneti diğer odalara dağıtıyormuş araştırdım ama bulamadım acaba bu konuyla ilgili bilgisi olan varsa bir yardım edebilir mi?

the67

Katılımcı Üye
17 Eki 2007
298
0
yayını karşı apartmandan alıyorsan tekraren evin içinde dağıtamazsın evin bir kısmında alıp diğerinde alamıyorsan bu şu demektir modemler 13 derece aşağı ve yukarı bir açıda yayın yapıyor buna göre senin daire bu açının içinde kalıyorsa yayın iyi gelir ama anladığım kadarıyla sen bu açının biraz dışında kalıyorsun ama bir yolu var hem yayını daha kuvvetli alabilirsin bunu tplink antenle yapabilirsin bu antenin bir özelliği 60metreye kadar kablo ile kullana bilmen birde anteni modemin kurulu olan katın düzeyine kadar aşağıdaysa aşağı,yukarıdaysa yukarı kaldırabilir veya indirebilirsin yeterli bir kablo ekleyip evin hertarafında kullanabilirsin, misal ben pc mi kendi modemimden masa üzerine taktığım pl-9396 antenle yayını kablosuz kullanıyorum bana müthiş özgürlük veriyor istediğim yere taşıyorum masaüstü pc yi ama senin gibi dışarda yayın alsaydım tplink kullanırdım kolay gelsin..

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.