Ip adresi hakkinda

sivanci40

Uzman üye
12 Ağu 2015
1,127
1
TURKEY
Benim ip bulmuşlar modemi resetledim ip değişti mahkeme vercem dedi bulabilirmi beni ip değişti tanıdığım savcı var o seni 1 gunde kapına dayanır diyor yardımcı olursanız sevinirim.

goddesofcat

Katılımcı Üye
17 May 2018
661
0
İstanbul
Klavye erkekliği yapmış merak etme ben bu durum yüzünden skype kullanmayı bıraktım :) merak etme eğer bir suçun yoksa boşuna kendini yormuş olur 1 günde değil bir kaç hafta bekletilir en az durum büyüklüğüne göre

sivanci40

Uzman üye
12 Ağu 2015
1,127
1
TURKEY
Eğer Siber Suç İşledi isen veya Ciddi Bir İşe Karıştıysan Mutlaka Yakalanırsın

Oyun hesabı aldım polis başvurdum dedi sonra hesabını verdim ip deistim eski ip onda Napmam gerek sence siber suçlara gidecem diyor

Klavye erkekliği yapmış merak etme ben bu durum yüzünden skype kullanmayı bıraktım :) merak etme eğer bir suçun yoksa boşuna kendini yormuş olur 1 günde değil bir kaç hafta bekletilir en az durum büyüklüğüne göre

Oyun hesabını aldığım kişi yüzbaşı çıktı 😭😭

Moderatör tarafında düzenlendi:

sivanci40

Uzman üye
12 Ağu 2015
1,127
1
TURKEY
Yani herhangibi bir suç veya siber suç işlemedin öylemi
anlamadım heycandan çok kısa geçiyosun biraz genişlet

Oyun hesabını çaldım geri verdm ama edecem seni şikayet diyor sabaha kadar uyuyamadım gelmiş 140 tl ver diyor yaşı 25 30 VAR rahat 140 tl 1 güne vermezsen siber suçlara gidip tanidigim var 1 güne kalmaz kapına dayanırlar diyor bu kadarmi kolay 1 ip ile kapitanı dayanılır 1 oyun hesabınızı aldım bide 😭😭😭

Corle0ne

Yaşayan Forum Efsanesi
25 Haz 2016
9,593
502
StPetersburg
Ip adresin kayıtlı, karşı taraf suç duyurusunda bulunursa log kayıtlarında bu ortaya çıkar

Ip adresini değiştirdiğini söylemişsin lakin çok geç kalmışsın şuan 50 defa bile değiştirsen Polis seni bulur

normalde "oyun" hesabı çalana 2 yıldan başlayan ceza verilir

gerçi bir ara haber vardı 7 yıl verdiler diye

Polise vereceğini sanmıyorum muhtemelen özür dilemeni bekliyordur

ancak verirse yakalanırsın

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.