IP BAn yaRdım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kiLLa_34

Üye
16 Mar 2009
56
0
seLamın aLeyküm bi sitede IP ban yedik bunun için nasıl bi çözüm var tekrar girmek için bi yardım arkadaşlar:S:S:S:S:

DreaMHunteR

Kıdemli Üye
27 Ağu 2009
3,131
0
Eskişehir
kardeşm mac adrsi ne ilk defa duydum :D:D:D:

artık duydun :) uygulamaya geç

win xp de mac adresi değiştirme

July 13, 2006 yazan altobelli

win xp de reg kayıtlarından mac adresini değiştirme
ALTOBELLİ YLE ADIM ADIM MAC ADRES DEĞİŞTİRME
şuan geçerli sistem olan xp ye göre tasarlanmışdır.

1. ADIM = MAC ADRESİMİSİ ÖĞRENME
evet arkadaşlar şimdi ilk olarak mac adresmizi öğrencez ;)
Başlat/Çalıştır a " cmd " yazıp enterledikden sonra komut satırına yada dos a geçiyoruz
dos da komut satırına " ipconfig /all " yazdıkdan sonra
ethernet card ımızı ve mac adresimizi öğreniyoruz Bunları bi yere not alın lazım olcak
sonra tırım tırım aramayın

2. ADIM = MAC ADRESS BİLGİLERİMİZİN NERDE - NE BİÇİMDE SAKLANDIĞINI ÖĞRENME
şimdi kardeşlerim bizim card bilgilerimiz ve mac adresimiz windows tarafından kayıt dosyasında saklı tutulur
biz şimdi mac adresimizin ne diye kayıt defterinde bulunduğunu bulcas

Başlat/Çalıştır a " cmd " yazıp enterledikden sonra
komut satırına " net config rdr " diyoruz
karşımıza çıkan satırda "NetbiosSmb" ve "NetBT_Tcpip_" değerlerini bi yere not alıyoruz lazım olcak ;)
3.ADIM = SİSTEM KAYITLARINDNA MAC ADRESİMİZİN YERİNİ BULMA
şimdi ise kardeşlerim sistem kayıtlarından mac adresmizin yerini bulacas ;)
Başlat/Çalıştır a "regedt32" yazıp enterledikden sonra
karşımıza "kayıt defter düzenleyicisi" penceresi gelcek
biz bu pencerden HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E972-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}
dosyasına ineces

burda karşımıza epey dosya çıkacak biz bunlardan ethernet card ile alakalı olanı bulucas
"NetworkAddress" değerini bulcas ve burda kendi mac adresimizi görces
4. MAC ADRESİNİ DEĞİŞTİRME
şimdi kardeşlerim bulduğumuz mac adresimizi değiştirces
az önce bulduğumuz "NetworkAddress" değerine sağ tıklayıp değiştir deyip yeni mac adresimizi elle yazacas
uyarı 1 : mac adresinizi not alın herhangi bi sakatlık durumunda eski mac adresnizi girersiniz
uyarı 2 : mac adresinizi öteki mac adresinize yakın bi değer girin problem çıkmaması açısından ;)
uyarı 3 : mac adresi 12 digit den meydana gelir ve her digitte " F " ye kadar harf olabilir

örnek bi mac adresi giriyoruz ok deyip çıkıyoz
kayıt defterinide kapatıyos
5. SON ADIM RESTART VE MAC ADRESİNİN DEĞİŞDİĞİNİ GÖRME
kardeşlerim son aşamada bilgisayarımıza restart atıyoruz
tekrar açılınca Başlat/Çalıştır a " cmd " yazıp enterleyorus
daha sonra komut satırına " ipconfig /all " diyoruz
ve elle girdiğimiz mac adresmizi görüyoruz ;)
evet arkadaşlar şimdi hepinise kolay gelsin
KAYNAK BELİRTMEDEN KULLANMAYIN - HER HAKKI SAKLIDIR (YADA Bİ ARA SAKLARIM ) BY altobelli - 2006
Permalink

folklorcu08

Kıdemli Üye
7 Tem 2009
2,447
0
Daha BeLLi DeğiL
sesli Chat kardeşim
bunu yıne demek ıstıyorum arkadaşım ben aynı zamanda panelcılıkle ugrasıyorum sana tek tavsıyem var mılletı dınleyıp ip hd değişicek dıye format atma program arama cunku bu açık kapanalı speakychatte çok oldu onun ıcın beklıyıceksın sıte sahıplerı sıteye user gırsın dıye 15 gunde haftada yada 1 ayda banlı kısılerın banlarını kaldırırlar..

Not:unutma ben bu işleri yapıyom bunu sana tavsıye edende benım oyle bır ımkanın sımdılık yok ban yedıysen hele ip+ban gıremessın banın açılana kadar saygılarımla

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.