İşlemci zayıflaması

homespun

Uzman üye
15 Şub 2011
1,366
0
Adanaspor
merhaba beyler
bundan 6-7 ay önce overclock denilen şeyden pek anlamama rağmen denedim biraz başardım 1.8 ghz işlemciyi 1.92 ghz yapmıştım.
sonra geri eski haline getirdim şimdi pc 1.8 olarak görüyor. O zaman w7'de işlemcim 4.3 puan falan alıyordu dün tekrar test yaptım 2.1 puan aldı işlemcim.
neden bu kadar düştü acaba? üstünde termal macun da yok acaba etkiler mi? pc yavaşlamaya başladı ağır çalışıyor.

Masqot77

Üye
11 Kas 2011
239
0
Overclock yaptım demişsin bunun geri dönüşü sence sağlıklı olurmu ?

senin bu işin sağlam bir adamın ameliyattan sonraki hali gibi birşey yani öncesinde sağlam işlemden sonra dahada sağlam zaman geçtikçe bu sağlamlığın verdiği bir zarar gibi birşey :)

bence keşke dönmeseydin.
ve termal macun sadece soğutmayı sağlar yani ısınma yoksa macuna gerek yoktur.

homespun

Uzman üye
15 Şub 2011
1,366
0
Adanaspor
Kesin Çözüm :D
1-Termal Macun
2-Bakım Programları
3-Win7 uyumlu Driverler.
4-Soketi Kontrol Ediver
5-Fanları Temizle
Bunlarda İşe Yaramassa Git Ekran kartı ve i7 işlemci al :D

macun sade ısınma için bi işe yaramaz.
bakım programları yüklü driver'ların hepsi kurulu, soket sağlam fan temiz.
anakartım 775 pin i7 işlemci kaldırmaz zaten onu alacak para da yok.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.