Windows işletim sistemi sıkıntılarım var

eskehacettepe

Katılımcı Üye
16 Şub 2019
915
5
selamün aleyküm ben windows 10 yükledim ama performans sıkıntı yaşıyorum yazılımsal yardımcı olabilirmisiniz

Moderatör tarafında düzenlendi:

eskehacettepe

Katılımcı Üye
16 Şub 2019
915
5
quespy

8XDmcV.png

@ quespy verdim.

hayalet18

Kıdemli Üye
3 Şub 2015
2,327
2
ERMENISTAN
TeamRound eskehacettepe
Sabit diskin pili diye bir şey yoktur anakart bios pili vardır
bilgisayar eski saten ddr2 yada ddr3 , 2 gb ram var 64 bit sistem kurmuş kasması normal driver kurulu mu değilmi bilinmiyor
sistem agır geliyor o bilgisayar 32 bit windows 7 starter en hafifi , yada modifiyeli işletim sistemi windows 7 lite kullanması lazım, windows 10 boşta bile 1 2 gb ram arası yiyor en az oyüzden kasması normal

'Bertuğ

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
3,864
608
Merhabalar ;

İnceledim ve Chrome'a bile girmemesi şaşırtıcı büyük ihtimal sabit diskinizin pili bitmiştir , bilgisayarını yinede antivirüs ile taratmanı öneririm .

TeamRound eskehacettepe
Sabit diskin pili diye bir şey yoktur anakart bios pili vardır
bilgisayar eski saten ddr2 yada ddr3 , 2 gb ram var 64 bit sistem kurmuş kasması normal driver kurulu mu değilmi bilinmiyor
sistem agır geliyor o bilgisayar 32 bit windows 7 starter en hafifi , yada modifiyeli işletim sistemi windows 7 lite kullanması lazım, windows 10 boşta bile 1 2 gb ram arası yiyor en az oyüzden kasması normal

Düzeltme pil derken yani ömründen bahsetmiştim :D kullanım durumuna göre yani :)

Bulend

Üye
23 Eki 2020
82
5
KALİ LİNUX
Win10 Minimum Sistem Gereksinimleri;

İşlemci: 1 gigahertz (GHz) veya daha hızlı işlemci ya da SoC

RAM: 32-bit için 1 gigabayt (GB) veya 64-bit için 2 GB

Sabit disk alanı:32 bit işletim sistemi için 16 GB veya 64 bit işletim sistemi için 20 GB

Grafik kartı: WDDM 1.0 sürücüsüne sahip DirectX 9 veya sonrası

Görüntü: 800 x 600

Sistemin çok eski ister istemez kasma yaşayabilirsin "Windows Update" yi durdur azda olsa fayda sağlayacaktır.
Sürekli arka plandan kurulum yapıyor.

"Adım #1: Ayarlar'ı açın,
Adım #2: Güncelleştirme ve Güvenlik seçeneğine tıklayın,
Adım #3: Sol menüden Windows Update seçeneğine tıklayın,
Adım #4: Gelişmiş Seçenekler'e girin,
Adım #5: Güvenlik güncellemelerini kapatın"

Win10 Genel olarak optizimasyon sorunu çıkarıyor şahsen ben Win7'den memnunum. Tavsitem Win7'ye dönmekten yana.

AXPA

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
2,340
152
New World
Merhaba,

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki; Win 10 Pro (20H2) versiyonu ram belleğe yük bindiren bir versiyondur. Bu nedenle hayalet18 dediklerine katılıyorum.

Ayrıca en kısa zamanda Ram Bellek almalısınız. 4 + 4 GB yani toplamda 8 GB işinizi görecektir.

Bilginize,

Memati'

Basın&Medya Direktörü
7 Nis 2020
2,291
3,527
Merhaba değerli üye,

Windows 10 home sürümünü veya 8.1 sürümünü tercih edin, Windows 10 boşta olduğu halde 1.5 gb bellek tüketir. Ram yükseltmekte alternatifleriniz arasında olabilir.

eskehacettepe

Katılımcı Üye
16 Şub 2019
915
5
windows 7 starter nasıl bulacağım güncelleme desteğini kesmişdi ama ben isoya chrome winrar zoom adobe acrobat com player vlc media eklemek istiyorum formatdan sonra otomatik kurması için arkaplanda bende windows 10 çok kasıyor felaket hemde

nasıl yapacağım maddi durumum yok ben isoya internet driverida eklemek istiyorum kendim net sonuç alamadım ben net sonuç istiyorum.

kimse yok sanırım

8 Nis 2020
213
32
windows 7 starter nasıl bulacağım güncelleme desteğini kesmişdi ama ben isoya chrome winrar zoom adobe acrobat com player vlc media eklemek istiyorum formatdan sonra otomatik kurması için arkaplanda bende windows 10 çok kasıyor felaket hemde

nasıl yapacağım maddi durumum yok ben isoya internet driverida eklemek istiyorum kendim net sonuç alamadım ben net sonuç istiyorum.

kimse yok sanırım

Böyle bir şey mümkün mü bilmiyorum (mümkünse bile biraz zor olabilir). Ancak bunun yerine şu siteyi kullanmanızı öneririm: https://ninite.com/
Siteden kurmasını istediğiniz programları seçiyorsunuz, aşağıdan "Get Your Ninite" butonuna tıklıyorsunuz ve bir dosya iniyor. Dosyayı açtıktan sonra programların son sürümlerini indirip kendisi kuruyor. Umarım yardımcı olur :)

eskehacettepe

Katılımcı Üye
16 Şub 2019
915
5
hayır mümkün değil maalesef ben proğramsız ekleyecektim istediğim proğramları isoya windows 7 starter bulamadım sürücülerle beraber orjinal proğramları nasıl ekleyeceğim.

hayalet18

Kıdemli Üye
3 Şub 2015
2,327
2
ERMENISTAN
eskehacettepe
katılımsız eklemen için yıllarını vermen lazım yazılım bilmen lazım katılımsız parametrelerini bilmen lazım , oyüzden bu sevdadan geç yada hazır katılımsız olan sistemler var onları kullan içinde otomatik katılımsızları ekleyip yaparsın sana bu formda katılımsız için destek veren olmaz onun için tnctr sitesinde konu açman lazım webtekno tecnopat donanım arşivi vb gibi sitelerde konu açman lazım
chrome winrar zoom adobe acrobat com player vlc media bu dediğin programların tek zoom hariç gerisinin katılımsızı mevcut warezturkey sitesinde windows 7 starter veya lite sürüm mevcut , fullprogramlaindir sitesinde oynanmış isolar var onların içine zoom hariç diğer programlarını eklersin kullanırsın driver için ise driver pack kullanabilirsin enteğre edip 24 gb lik dosyası hepsini kurar tabi iso dosya boyutu artar onun için 32 yada 64 gb flash bellek alman lazım , yani bayağı ugraşman lazım

eskehacettepe

Katılımcı Üye
16 Şub 2019
915
5
arkadaşlar beni anlamıyorsunuz sanırım ben isoya katılımsız proğram ekleyecektim ntlite gibi programlarla olmuyor

kimse bana yardımcı olmuyor darıldım size of ya bilgisayarım çok kasoyur windows 10 da

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.