İşletim sistemi yapmak istiyorum yardım !!11111!!1!

egehacker

Üye
18 Eki 2012
151
0
işletim sistemi yapacağım ilk önce küçükten başlaacağım pcyi açınca merhaba dünya yazsın yeter sonrasını geliştirirm ama hangi meteryaller veya programları kullanacağımı bilmiyorum.bu arada yapamazsın felan demeyin cevap verecekseniz söyleyin.

Şimdiden teşekkürler.:D

Black Power

Özel Üye
8 Tem 2012
11,765
22
Başlayalım?
Yanlış anmaını yada hevesinin kırılmasını istemem lakin he deyince işletim sistemi yazamassınız. Bunun için çok üst düzey bir bilgiye sahip olmlısını ki kullanıcağınız dil ana bilgisayar dili yani 01101010101 lerden ibaret olucaktır. Ayrıca bu işi tek başına yapmanızda neredeyse imsaknsız ama şu konuda acık kaynak kodlu ( linuk dan emin değilim ama pardus acık olması lazım ) acık kaynak kodlu işletim sistemlerini editlemeyi deneyebilirsiniz.

Yada herkezin bilgdiği xp windows xp işletim sistemini editleyebilirsiniz ve bunun n-lite adlı programı kullanabilirsiniz.

Söz konusu programın indirme linki ;

nLite ndir - Gezginler

SlimeDont

Katılımcı Üye
16 Ara 2012
805
1
Black Powerin dediği gibi üst seviye bir bilgi lazım php asp gibi diller değil bunlar sadece sayı işletim sistemi kuracaksan paraçaların uyumlu olması lazım bir yeri bozarasn bilgisayarın patlar Mekatornik mühendisi olman lazım bu işi yapman için ki ben mekatronik mühendisi olamyı planlıyorum

INFeRNaL

Özel Üye
22 Nis 2009
6,516
1
Mersin
illaki merhaba dünya yazdıracaksan. basic c++ matlab vs dillerini bil...işletim sistemini şuan yapman imkansız..ama neti bir araştır sanki birara kendi işletim sisteminizi kendiniz yapın diye bir olay vardı..site üzrinden yapıyordun...

osmanlitorunu25

Kıdemli Üye
22 Tem 2012
3,211
2
28
Bursa
işletim sistemi yapmak istoyorum demekle olmuyor . kaç programlama dili biliyorsun ? Bir işletim sistemini yazmak için bi ordu kadar insan çalışıyor .. önce bi kernel (sistem çekirdeği ) yazman gerekir. c# bilgin varsa veya bilgisi olan arkadaşlarla temasa geçmeni öneririm.. . linuxu kuran linus un hayatını oku .

FromSky

Uzman üye
14 Eyl 2011
1,385
3
34
TÜRKİYE
ben tek kişi olarak başlayacağım sonra ben kişilerle buluşacğım ve artacağım.orayı siz mühim etmeyin.hangi meteryallerle yapmam gerekir.onu söyleyin.
Kardes anlamıyormusun sen bu konuda çok bilgisizsin daha 1 01 010 kodlarından bile anlayamadıktan sonra nasıl kuracaksın bir işletim sistemi kurmak çok aşırı zor dünyada topu topuna kaç tane işletim sistemi var haa diosan inadım inat almıo benim kafam dediklerine diosan kendin bilirsin
ayrıca işletim sistemi kurmak için ilk basata açık kaynak kodlu işletim sistemin olmalıdır yani Linux
windows olan bir bilgisayarda işletim sistemi asla ve asla kuramassın ayrıca (ana kaynak kod öğreneceksin yani (101010101110101) gibi ve bunları öğrenmen senin bu bilşgisizlikle nereden baksan 1 yıldan fazlanı süpürür

egehacker

Üye
18 Eki 2012
151
0
ben zamanım oldukça uğrşacağım siz zamanı boşverin bana nasıl yapacağımı söylerseniz sevinirim öğrenim felan hepssini öğreneceğim şu anda 2 kişi olarak başlayacağım işe.ne ile yapacağımız söyleyin lütfen

loost123

Katılımcı Üye
2 Mar 2012
975
0
Frankurt
yapamazsınız yazma diosunda :) ,milyarlarca dolarlık şirketler uzun süreli ugraslar sonucuda işletim sistemi yapıyor o bile 100%100 hatasız değil ,acılıs resmi yazısı gibi kücük şeyleri değişdirirsin.

çok araştır..

SlimeDont

Katılımcı Üye
16 Ara 2012
805
1
bak nasıl yapılacağını anlatıyım sana

Önemli Mekatronik bilmen lazım sadece kodlarla olmuyor hani o oyuncağın içini açtığında bir şeyler görürsün tüpü gibi felan onun adı mekatronik oluyor Onu bilmeden tatmin olmassın ve yapamassın.
ilk olarak bir çekirdek lazım hücre gibi düşün yani kernel sonra stoplazma lazım hücre gibi düşün demiştim yani onu koruman lazım bir panel lazım onu kontrol edecek panelide yaptın
sıra geldi temalara Kullanıcılar için kolay bir arayüz yani win7 teması gibi felan ..
onuda yaptın şimdi bu uygulamaları nasıl çalıştıracaksın ??
bir ara taban yani çekirdeğe integre etmen lazım.
Linux parçacığı lazım neden lazım ? çünkü uygulamaları çalışmak için onu kaydetmen lazım windows dersen oluşturamassın linux açık kaynaklıdır.

snakesand

Katılımcı Üye
10 Eyl 2012
348
0
Kardeş bırak bu işleri boşuna vakit kaybı yapacağında yok hiç uğraşma daha nerden başlıyacağını bilmiyorsun,dil bilmiyorsun hiç boşuna kafa yorma [yapamazsın demedim dikkat edersen]

SlimeDont

Katılımcı Üye
16 Ara 2012
805
1
Adamın hevesini kırmayın bende 1 ay önce dilleri bilmiyordum kimse yaparsın demedi bana herkez uğraşma olmaz dedi şuanda php asp dillerinin biliyorum exploitlerin kavramalrını perlin ne olduğunu nasıl bir dil olduğunu Sql inj. nedir sql dilinin mantığı nedir bilmiyordum ama şimdi hepsini bliyorum o yüzden hevesini kırmayın adamın

vigivan

Katılımcı Üye
29 Ocak 2010
977
1
dostum seninle olayın hiç bşir alakası yok sen 2-3 dil öğrenmişin adam milyar dolarlık işletim sistemi yapmaktan bahsediyor lütfen azıcık mantıklı düşününün ve kardeşim ilk olarak neden bahsedildiğini anlaman açısından dilleri öğren, sonrasında daha detaya inersin kendine bir dil seç oradan öğrenmeye başla...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.