ISO DVD oluşturma

Amon Hutep

Katılımcı Üye
16 Eki 2011
498
0
s.a
ben format dvd'si hazırlamaya çalışıyorum ama bazı sorunlar oluyo anlayamadım elimde bi tane iso dosyası var 7 gb buna göre 8 gb'lik dvd aldım bazı ISO dosya yazdırma programlarıyla denedim ama olmadı
ISOburn
CDburnerXP
UltraISO

bu programlarla denedim yazma işlemi başarılı oldu diyo daha sonra dvd'yi çıkarıp taktığım zaman boş hiçbişey yazılmamış şekilde geliyo karşıma

S3RS3M

Uzman üye
25 Ocak 2016
1,146
0
???

windows usb dvdtool programıni deneybilrisin, eger elinde usb varsa ona atmak daha kolay, ancak 7gb iso dosyası olmaz (win7,win8,vista,win10) genelde 4, 5 gb olur iso dosyasını değiştirip bir daha dene
[/QUOTE]

Amon Hutep

Katılımcı Üye
16 Eki 2011
498
0
Win iso dosyasi degil os x sierra ISO dosyasi valla ondan sonra 2 gblik linux ISO dvd'si olusturdum bi sorun olmadi ama bu sierra dosyasinda biseyler oldu ISO dosyasi bozukta degil sanal makinede kurdum

Santroz9

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
804
0
Bilinmezden
Çok garip bir durum. Eğer işletim sistemi kurulumu yapacaksan yardım edebilirim. Eğer dvd takıldığı zaman bir video başlasın falan diyorsan film dvdlerindeki gibi. O konuda pek bir bilgim yok. Eğer işletim sistemi kurulumu için diyorsan dvd yi bilgisayara takarak değil biosdan dvd ile başlatarak başarılı olup olmadığını görebilirsiniz.

Amon Hutep

Katılımcı Üye
16 Eki 2011
498
0
Çok garip bir durum. Eğer işletim sistemi kurulumu yapacaksan yardım edebilirim. Eğer dvd takıldığı zaman bir video başlasın falan diyorsan film dvdlerindeki gibi. O konuda pek bir bilgim yok. Eğer işletim sistemi kurulumu için diyorsan dvd yi bilgisayara takarak değil biosdan dvd ile başlatarak başarılı olup olmadığını görebilirsiniz.

benim BIOS sıkıntılı Olabilir bilmiyom Diğer Linux iso dosyasını denemek için taktım açılırken f12 tuşuna bastım ama sadece siyah ekran geliyo başkada bişey gelmiyo

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.