Java ile Çözmem gereken bir zeka yarışması sorusu yardım edermisiniz lütfen ?

drdwlk

Yeni üye
30 Kas 2011
41
0
arkadaşlar 2 gün oldu java ile haşır neşir olmaya başlayalı ancak dersin hocası okkalı bi ödev verdi ve bayram sonrası geri dönüt istiyor ancak yeterli düzeyde java bilgim yok ayrıca soruda biraz zor sanırım dedigim gibi zeka yarışması sorusu ben soruyu matlab kullanarak yaptım ancak işi javaya dökemiyorum yardımlarınızı bekliyorum teşekkür ederim şimdi aşagıya önce soruyu sonra cevabını ve matlab kodunu yazıcam.

Soru : A, B, C, D, E, F ve G harflerini kullanarak yedi harfli kodlar üreteceksiniz. Her harfin tam olarak bir kez kullanılması ve birbirlerini alfabetik olarak takip eden harflerin yan yana gelmemesi koşuluyla kaç farklı kod üretebilirsiniz?

Cevap : 2119

Matlab Kodu : x = [1,2,3,4,5,6,7];
x = perms(x);
i = 0;
c=1;
for m=1:1:5040;
for n=1:1:6;
if(x(c,n) == (x(c,(n+1))-1))
i = i+1;
break
end
end
c=c+1;
end

arkadaşlar geri dönüt tarihi perşembe gece 12 ye kadar bana yardım edebilecek kimse varsa çok teşekkür ederim, malum yarın bayram şimdiden Bayramınız Mübarek olsun , ben pazar günü tekrar online olabilecegim , yarın köye yolculuk var döndüğümde tekrar java çalışmalarına başlayacagım inşallah teşekkür ederim sizlere şimdiden =)

generhalil

Yeni üye
10 Ağu 2009
1
0
arkadaşlar 2 gün oldu java ile haşır neşir olmaya başlayalı ancak dersin hocası okkalı bi ödev verdi ve bayram sonrası geri dönüt istiyor ancak yeterli düzeyde java bilgim yok ayrıca soruda biraz zor sanırım dedigim gibi zeka yarışması sorusu ben soruyu matlab kullanarak yaptım ancak işi javaya dökemiyorum yardımlarınızı bekliyorum teşekkür ederim şimdi aşagıya önce soruyu sonra cevabını ve matlab kodunu yazıcam.

Soru : A, B, C, D, E, F ve G harflerini kullanarak yedi harfli kodlar üreteceksiniz. Her harfin tam olarak bir kez kullanılması ve birbirlerini alfabetik olarak takip eden harflerin yan yana gelmemesi koşuluyla kaç farklı kod üretebilirsiniz?

Cevap : 2119

Matlab Kodu : x = [1,2,3,4,5,6,7];
x = perms(x);
i = 0;
c=1;
for m=1:1:5040;
for n=1:1:6;
if(x(c,n) == (x(c,(n+1))-1))
i = i+1;
break
end
end
c=c+1;
end

arkadaşlar geri dönüt tarihi perşembe gece 12 ye kadar bana yardım edebilecek kimse varsa çok teşekkür ederim, malum yarın bayram şimdiden Bayramınız Mübarek olsun , ben pazar günü tekrar online olabilecegim , yarın köye yolculuk var döndüğümde tekrar java çalışmalarına başlayacagım inşallah teşekkür ederim sizlere şimdiden =)

cevap yanlış
koda eklemen gereken bir şey daha var
mesela 1 in sağına 2 gelemez diyorsun ya ama soluna da gelemez onu dikkate almamışsın

drdwlk

Yeni üye
30 Kas 2011
41
0
cevap hem yanlış hem doğru aslında doğruluk ve yanlışlıgı dersin hocası belirledi diyebiliriz, kardeşim senin söylediğin şekilde yapılırsa cevap 646 çıkıyordu yanlış hatırlamıyorsam, ama hocamız her iki türlüde kabul ediyorum dedi bende daha kolay olması açısından 2119 u tercih ettim =) peki java konusunda bana yardım edebilecek hiç bir arkadaş yok mu koca THT içinde ?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.