Java kodlama ile payabileceklermiz neler! bilgilerinizi bekliyorum

31 Eki 2012
71
0
Dubai
arkadaşlar java uygulamalarının kullanıcısı cok oldugu için bu dalda işsiz kalınmıyormuş bende kendimi geliştirmek isitiyorum ama başlamadan önce yapabildkleri neler javanın internette araştırdım az ama hiç yararlı bilgi bulamadım tht halkına sormak istedim bilgilerinizi bekliyorum :)

PoisonScorpion

Uzman üye
15 Eki 2011
1,382
0
İstanbul
Java sadece World Wide Web için sevimli, eğlenceli uygulamaları yazmak için değil. Java genel amaçlı, yüksek düzey programlama dili ve güçlü yazılım platformudur.
Java diliyle projeler diğer programlama dillerine göre daha kolay, sağlıklı ve esnek şekilde yapılması mümkün olur.

Bir kaç istatisk'i kontrol ettim ;

Java, günümüzde 4,5 milyarı aşkın aygıta güç katmaktadır; bu aygıtlar arasında şunları sayabiliriz:

- 800 milyon bilgisayar
- 1,5 milyar cep telefonu ve diğer mobil aygıtlar
- 2,2 milyar akıllı kart
- Dekoderler, yazıcılar, Web kameraları, oyunlar, araçlar için yol bilgisayarları, sayısal loto bayileri, tıbbi cihazlar, otopark ödeme noktaları ve diğerleri.

· GUI (graphical user interface , grafiksel kullanıcı ara yüzü) uygulamaları , appletler.
· Distributed components (ör . EJB, RMI, CORBA).
· Servlet , Jsp (web tabanlı uygulamalar).
· Veri tabanlarına erişim ile alakalı uygulamalar.
· Cep telefonları , Smart kart lar için uygulamalar .
· Ve daha niceleri …. için uygulamalar yazmamız mümkünkür.

31 Eki 2012
71
0
Dubai
Java sadece World Wide Web için sevimli, eğlenceli uygulamaları yazmak için değil. Java genel amaçlı, yüksek düzey programlama dili ve güçlü yazılım platformudur.
Java diliyle projeler diğer programlama dillerine göre daha kolay, sağlıklı ve esnek şekilde yapılması mümkün olur.

Bir kaç istatisk'i kontrol ettim ;

Java, günümüzde 4,5 milyarı aşkın aygıta güç katmaktadır; bu aygıtlar arasında şunları sayabiliriz:

- 800 milyon bilgisayar
- 1,5 milyar cep telefonu ve diğer mobil aygıtlar
- 2,2 milyar akıllı kart
- Dekoderler, yazıcılar, Web kameraları, oyunlar, araçlar için yol bilgisayarları, sayısal loto bayileri, tıbbi cihazlar, otopark ödeme noktaları ve diğerleri.

· GUI (graphical user interface , grafiksel kullanıcı ara yüzü) uygulamaları , appletler.
· Distributed components (ör . EJB, RMI, CORBA).
· Servlet , Jsp (web tabanlı uygulamalar).
· Veri tabanlarına erişim ile alakalı uygulamalar.
· Cep telefonları , Smart kart lar için uygulamalar .
· Ve daha niceleri …. için uygulamalar yazmamız mümkünkür.

Çok teşşekürler yani yok yok
:)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.