Javascript Araştırması

CruzeBlade

Yeni üye
11 Ağu 2015
16
0
Arkadaşlar yardımınız lazım malum uzaktan eğitim görüyoruz hocalarda sınav yerine ödev veriyorlar nerdeyse bütün ödevleri yaptım sadece bu konuda takıldım benim html bilgim zayıf o yüzden sizlere danışmak istedim.Tasarım konusunu hallettim yalnız functionları bir türlü halledemedim.Hocanın istekleri şunlar ;

Sayfa tarayıcıdan çağrıldığında öğrenci numarasının içinde yazım imleci belirecek. Yani kutuya tıklamaya gerek kalmadan numara girebileceğiz. Kutuya sadece numara girilebilecek. Öğrenci no 12 hane olduğunda kontrol ad kutusuna geçecek (yazım imleci Ad kutusu içinde belirecek)

Askerlik durumu yukarıda görüldüğü gibi normal durumda gizli olacak, cinsiyet kutusundan erkek seçildiğinde görünür hale gelecek. Bayan seçilirse tekrar gizlenecek(eskiden kapladığı yeri kaplamaz hale gelecek). Aşağıda görsellere bakabilirsiniz.

Gönderme butonu sayfa ilk yüklendiğinde pasif halde gri renkte olacak, tıklanamayacak. Eğer 12 hane öğrenci numarası, ad girildiyse, cinsiyet ve bölüm kutularında koyu yazılmış seçeneklerden birisi seçildiyse gönderme butonu çalışabilir hale gelecek ve rengi turuncuya dönecek.

Sayfanın bir yerine bir img tagı yerleştireceksiniz. İnternetten 3 tane ikon bulacaksınız, birisi erkek, diğeri bayan silüeti. Bir diğeri de cinsiyet belirli olmayan bir kişi ikonu. Sayfa ilk geldiğinde img nin gösterdiği resim cinsiyeti belirli olmayan ikon olacak. Cinsiyet erkek seçildiğinde img tag’ı erkek ikonunu, bayan seçildiğinde de bayan ikonunu gösterecek.

Dediğim gibi tasarım konusu hallettim ama bu kısımları birtürlü yapamadım googleden bakmayı denedim ama neyi araştırmam gerektiğini bilmediğim için işe yarayacak bir bilgi bulamadım.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.