JavaScript Dosyaları Arasında Veri Taşıma

meltar95

Uzman üye
27 Eyl 2011
1,645
1
C:\windows
İki tana js dosyam var a.js dosyamda kullanicigetir adında fonksiyonum var bu fonksiyon ile api üzerinden veri çekiyorum bu fonksiyona gelen verimi b.js dosyama taşımam lazım bunu nasıl sağlaya bilirim?

ALcatraz'

Kıdemli Üye
30 May 2013
4,338
4
İstanbul
Dediğimi yanlış anladınız sanırım a.js dosyamın içine gelen veriyi b.js dosyama aktarmam lazım ikisi ayrı dosya

Benim bildigim kadariyla direk bir yolu yok, olsa da overhead oluşturacağı için tavsiye etmem.
Eğer yanlis anlamadıysam ve proje o kadar büyük değilse aynı fonksiyonu, diğer js dosyasına yazabilirsiniz.
Alternatif olarak DOM ile Script-Element oluşturabilirsiniz veyahut ajax ile yükleyip, değer atayabilirsiniz.

Örnek olarak tam su olmasa da biraz fikir sahibi olabilirsiniz;

http://script.aculo.us/scriptaculous.js

Benim sadece kodum çalışsın diyorsanız;

Kod:
var head = ********.getElementsByTagName('head')[0]; 
var script = ********.createElement('script'); 
script.type = 'text/javascript'; script.src = 'b.js'; 
head.appendChild(script);

meltar95

Uzman üye
27 Eyl 2011
1,645
1
C:\windows
Pure JS mi kullanıyorsunuz?

Düz javascript kullanıyorum sistem apiler üzerinden javascript yardımı ile veri çekiyor müşterilerin geldği bir alan var yapmak istediğim müşteri ismine tıklanınca profil html sayfasına javascript ile müşterinin bilgilerini yazdırmak api ile bunu yapabiliyorum /apiadres/users/1 diyerek id değeri 1 olanı getiriyor benim amacım bunu listeden tıklayarak karşıya göndermek ve bunu javascript ile yapmak

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.