Jungle Rehberi (Tüm bilgilerinizi unutun ve kulak verin )

Konu işinize yaradı mı ? ( ona göre devam etcem )

• Kullanılan toplam oy
    8

JackSprow

Uzman üye
21 Tem 2013
1,566
0
Komsu Sitedn
İlk öncelikle Mainim jungle ve mümkün olduğu kadar geniş bi anlatım yapacağım konu içerisinde resimler vs. alıntılar bulunacaktır ama %80 benim anlatımım .

1 Jungle : Solo , mid , veya bota gitmeden ormanda kasılmak demektir . Yapan kişiye jungler denir .

Jungle Karakterleri
2 Jungle yapmak için uygun karakterler gerekmekte bunları bi sayalım ''
Warwick
Shaco
Udyr
Gragas
Sion
Jarvan IV
Nasus
Tryndamere
iddlesticks
Xin Zhao
Amumu
Olaf
Shen
Rammus
Nocturne
Irelia
Lee Sin
Nunu
Trundle
Master Yi
Rengar
Nidalee
Yasuo
Riven
Jax
zac
vi
sejuani
hecarim

gibi herolar biraz yatkındır .

Smite

Maç başlamadan önce smite dediğimiz carpi alıyorsunuz ve ormandaki canavarlara ek hasar vurma şansınız geliyor . eksileri ise late game dediğimz maç 35-40dk da işlevsel değildir 1v1 de rakip üstün olur . ancak baron ve ejderha calmakta işe yarar.

maç başladı diyelim totem arayıcısı mı alacaksınız yoksa totem mi ?
maç başı karaktere göre alıyorum şahsen ben .
misal jax aldım gidecem 1 can 2 mana potu yeterli bide totem vardı 75 altın ondan alıyorsunuz ve totem arayıcısı alırsanız karsıdaki kişinin totemini keserek harita hakimiyetini bozabilirsiniz.

totem arayıcısı baronda ve ejderde baya işe yaramakta karşı takım kesin koyar sizde onu keserek habersiz baron alabilirsiniz ancak karsı takım azcık akıl varsa işkillenir .

diğeri ise totem almak
totemi misal warwick aldım bana fazlasıyla mana lazım onun için mana alırım totemde alırım ek totem almama gerek kalmaz

Jungle başlamadan önce
Jungle başlamadan önce avcı palası potlardan felan almanızı tavsiye ederim

Diyelim herhangi bi hero aldık jungle yapacağız ilk önce karakterin mana gerekliyse mavi dediğimiz golem midir neyse işte onu keserek başlıyoruz . Gerek yoksa direk red yani kırmızıyla başlıyoruz ben sonra bunların adlarını bulcam biri golem biri kertenkele mi öyle birşeydi .

Evet oyun başladı misal mavimiz geldi girer girmez aldığınız pota direk basıyorsunuz bronz gibi liglerde sık görülür adam solo yani tek başına mavi kesmeye kalkıyo ve ölüyo .

Gang atmak

bir diğer mesele gang atmak gang atmak nedir ? Gang : örneğin ad carry dediğimiz adc yani güç taşıyıcısına fazladan pushlanırsa yani ittirilirse early game dediğimiz mac baslarında ilk 20dk üstünlük kurar karşı takım ve jungle oraya yardım eder ve adcye kill salar . Bunu solo ve middeki oyunculara aynısını yapacaksınız.

Gang atmakta altın kurallar
Gang atarken birkaç incelikleri bulunmakta misal bende zac var diyelim e si ile duvardan duvara geçebilmekteyim o yüzden iyi isabet alınıp karsı rakibe denk getirilmeli vi dede olması lazım .

Eğer jungle sırasında sürekli rahatsız ediliyorsanız, gank yiyorsanız kendi ormanınıza bol bol ward koyun. Smite kullanarak buff kaptırmamaya çalışın. Gerekiyorsa takımdan yardım isteyin.

ZAC
fLFMgXa.jpg

Zac hareketli oynanan ve daha çok Tank olarak kullanılan bir Şampiyondur. Ap-Tank olarakta kullanılabilir ama Takım Savaşlarını başlattığı için Tank daha çok tercih edilir.
Pasif: Jungle olarak oynarken ormandaki kampları temizlerken her attığı skillde yere düşen bir parçack olur. Zac onu süresi geçmeden yerden alırsa belirli bir can yenilemesi olur. Eğer karşı takımdan bir Şampiyon bu parçacığın üzerinden gelirse parçacık yok olur. Pasifinin bir diğer özeliği ise zac katlediğildiğinde 4 pelteye ayrılır bu 4 pelte ortada birleşmeye çalışır 8 saniye içinde birleşir. Ama bu 4 pelte birleşmeden önce hehangi bir düşman yada canavar tarafından yok edilirse zac ölür.
Zac gang atarken e skilliyle eğer adamın üzerine zıplayabilirse 0,5 saniye boyunca havaya zıplar ve skill kullanamaz. Zac e skillinden hemen sonra q skillini atarsa rakip 2 saniye boyunca yavaşlar. ardından eğer ulti atarsa rakip tekrar havaya zıplayıp 1 saniye havada kalır. Ve skill kullnamaz. Bu combo Zacın ganklarını kolaylaştırır ve takımına kill kazandırır.
Takım Savaşları : Zac takım savaşları başlatmada çok kullanışlı bir Şampiyondur. Karşı takım bir aradaysa hemen e skilliyle aralarına atlaması hem karşı takımı 0,5 saniyeliğine stunlar ve büyü hasarı verir . E skillinden hemen sonra bir Ulti karşı takımı etkisiz hale getirir ve takım savaşlarını kazanmalarını sağlayabilir. Çok kullanılmayan bu Şampiyon aslında Takım savaşları ve Ganglarda muhteşem comboları olan bir Şampiyondur.
Jungle Skill: W-Q-E-W-W-R-W-Q-W-Q-R-Q-E-Q-E-R-E-E

WARWİCK (WW)

images

1350 IP değerindeki Warwick, oyunun en önemli jungle karakterlerinden birisidir
Sırasıyla skillerimiz : WQQEQRQEQEREEWWRWW
-Olabildiğince çabuk 6 levela ulaşın. Asıl potansiyelimiz ulti ile ortaya çıkacak. Yine de bu 6 öncesinde gank yapmamak anlamına gelmez. Fırsat buldukça takımınıza yardımcı olmalısınız.
-Wriggle's Lantern ve mavi buffa sahip 6-7 level Warwick, dragonu tek başına alabilir. Ama baskın yememek için etrafta ward olmasına dikkat edin.
-Para arttırdıkça ward almak yine yapmamız gerekenlerden.
-Kırmızı buff'ın ultiye büyük katkısı olduğunu unutmayın.
-Gerekirse initiate(takım savaşı başlatmak) yapma görevi yine bize ait. Ulti ile bunu yapabiliriz ama takımınızın yakınlarda olduğundan emin olun. Ulti için carry'leri hedef seçmeye özen gösterin. Banshee/QSS gibi itemlara sahip kişileri önceden belirleyin, çok gerekmedikçe bunları hedef almayın.
-Mavi buff yoksa gereksiz yere Q kullanmayın. Ultiniz için bir miktar manayı her zaman saklayın.

Troll olarak şöyle yapabilir :trl
Counter jungle: Bunu anlatalım biraz ilk olarak rakip jung bi yere gang gitti ve bufflarından uzak örn: red buff rakibe bakıyoruz red buffı üstünde değilse direk rede gidiyoruz ve sadece en büyük kertenkeleyi alıyoruz. buff yoksa minik kampları temizleyin ama unutmayın püf nokta hep 1 yaratık bırakın.Ara sıra rakibi jungunda rahatsız edin sizin buff çalma riskiniz ile tedirgin olsun hatta rakibin bufflarında birine kafayı koyduysanız takım arkadaşlarınız ile onu alabilirsiniz.

Buraya zamanla karakterlerin jungle pozisyonları ekliyeceğim .

Son düzenleme:

Kadirowsqi

Üye
21 Ağu 2011
215
0
İstanbul
Herşeyi unut demişsinde Oyunda ki en iyi Jung herosu Hecarim'ide sen unutmuşsun :) oyunu taşır tek başına kasınca ölümsüz olur

JackSprow

Uzman üye
21 Tem 2013
1,566
0
Komsu Sitedn
Herşeyi unut demişsinde Oyunda ki en iyi Jung herosu Hecarim'ide sen unutmuşsun :) oyunu taşır tek başına kasınca ölümsüz olur

sağol hatırlattığın için dikkat çekmek amacıyla herşeyin unutun dedim

knıght varken mt2 oynamak niye dota varken lol oynamak niye

mt2 sıktı knight ve dota grafikleri lol kadar iyi olmadığı için oynamıyorum ama lol'ün dotadan çaldığını biliyorum ona hiçbirşey demiyorum sadece lol daha güzel .

DarkNesSsSs

Uzman üye
6 Ocak 2012
1,261
0
Kıbrıs
Evelynn in unutulmuş olması çok kötü çünki evelynn tamamen bir jungle herosudur yeni yapılan reworkler sonucu bence biraz daha kötü oldu ama ad jungler severler için vazgeçilmez bir hero oldu gangları kolay jungle ı hızlı temizler pasifi sayesinde mana sıkıntısıda çekmez tam jungle herosu yani

20 Eki 2014
73
0
Edirne
Çok eksik var.
Oyunun en iyi jungle heroları;
Shaco
Hecarim
Evelynn
Hiç zorlanmadan gang atarlar.
Ve zorlanmadan keserler kaçma mekanizmaları vardır.
Rammus ve Nasus'ta iyi tabi.
Nunuda güzel :)
Ama shaco , hec , eve en iyileri :D

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.