Kablom Kopuyor Aklım Ermiyor!!

tbag123

Katılımcı Üye
13 Eyl 2009
423
0
İzmir
Arkadaşlar öncelikler merhabalar.Konu doğru yerdemi bilmiyorum ama sizlere birşey soracağım çıldırmak üzereyim.İnternet kablom kapının altından geçiyordu köşesine sıkışıyordu diye koptuğunu düşündüm 3 4 defa değiştirdim kabloyu.Daha sonra duvarı deldirdim ve duvarın içinden geçirdim.Biraz önce internetim kopmaya başladı ve aklıma geldi dedim ki kablomu koptu tekrardan.gittim duvarın içinden kabloyu biraz çektim ve kablonun sadece duvarın içindeki kısmının altta resmini gösterdiğim gibi olduğunu gördüm.Sizce sorun ne olabilir burda.Ben fare olarak düşündüm ama dışardada kablo var nie sadece kapının altındaki yerden ya da duvarın içindeki kısım?

Henry Chinaski

Kıdemli Üye
14 Şub 2008
2,814
0
kablolularda,özellikle kabloyu masadan,kapıdan veya duvardan aldırıırsan internet sık sık gider,en iyisi kendine bir kablosuz modem al aynı sorun bende de vardı çünkü şuan kablosuz kullanıyorum aynı sorunu yaşamıyorum

djcapkin

Özel Üye
18 Ağu 2008
8,219
57
Türkiye
O Kısmı Folyo İle Kaplama Şansın Varmi

Sigara Folyosu Dahi Olabilir
Alabilirsen Isı Geçirmeyen Folyolar Var Onlar Daha İyi Olur
Kablo Kalitesine Göre Aralıklarla Yipranmalar Olabiliyor Ama Sadece O Kısım Banada İlginç Geldi Betonla Bir Etkileşimi Olabilir. Ama Dediğim Gibi Folyo İşini Görür

tbag123

Katılımcı Üye
13 Eyl 2009
423
0
İzmir
O Kısmı Folyo İle Kaplama Şansın Varmi

Sigara Folyosu Dahi Olabilir
Alabilirsen Isı Geçirmeyen Folyolar Var Onlar Daha İyi Olur
Kablo Kalitesine Göre Aralıklarla Yipranmalar Olabiliyor Ama Sadece O Kısım Banada İlginç Geldi Betonla Bir Etkileşimi Olabilir. Ama Dediğim Gibi Folyo İşini Görür

Üstadım iyi incelediğimde kaplonun bakır tellerinin dışarda olduğunu görüyorum ve bunlar kopuk buda internetin kopmasına sebep oluyor.Şimdi folyoyla kaplasam bu kopma giderilmez değil mi?Yarın yeni bi kablo alacağım bu kısmı ozaman folyoyla kaplasam bu düşündüğümüz betonla etkileşim olmaz mı?

ahmet2356532

Katılımcı Üye
4 Kas 2009
492
0
Konya
Komik gelebilir Ama Bocek Ve Farelere Dikkat Kemirebiliyorlar Basıma Geldıgı İcin Soyluyorum Kablonun Bu Hale Gelmesi İcin Basınc Uygulaman gerek duvarında kabloya yaptıgı herhangı bır basınc olmadıgından ya bocek kemirdi yada kablo nemli küflü Havasız Ortamlara Gelmiyor

Sonuc İtirabiyle Garip Bir Durum Oraya Plastik Ve Yuvarlak Hortum Tarzında Bir Hazne Yerlestirebilirsin Duvarın İcine Kabloyuda İcinden Gecirirsin Korunaklı Olur En azından Arkadasın Dedigi Gibi Folyoyuda deneyebilirsin ama kalın sar kolay gelsin

djcapkin

Özel Üye
18 Ağu 2008
8,219
57
Türkiye
Konuyu Açik Birakiyorum Kabloyu Bantladıkdan Sonra Kablonun Bakır'ında Kırık Yoksa Folyo İle Kapla Sıkıntı Olmaz

Kıırk Varsa Değiştir İyi Forumlar Yardın DUruma Göre Bakarız

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.