kablosuz ağ bağlantısından counter oynayamıyoruz???

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

seyduna201

Üye
22 Kas 2010
191
0
s.a arkadaşlar. biz arkadaşla 2 laptop tan kablosuz ağla counter strike 1.6 oynamak istiyoruz fakat oyunu kurduğumuzda ''LAN servers are restricted to local clients (class C)'' hatası alıyoruz.internet olmadığından hamachi ile de oynayamıyoruz.bi yardım eder misiniz??
not:geçen yıl aynı oyunu ağ bağlantısı ile oynayabiliyorduk..

[N]eqra

Katılımcı Üye
14 Eyl 2008
714
0
33
Alaska
Şimdi eklediğim resime dikkat et.1 numaralı ayar benim kablosuz bağlantının ayarı.
Bu pcye 113 ipsini verdim.10.0.0.2 de modemin arayüz ipsi.sen wireless olan pcde kablosuz bağlantı ayarlarını buna benzer yapacaksın.
İp numarası atayacaksın.Varsayılan ağ geçidini modemin ip numarası olarak atayacaksın.
Aynı pcde yerel ağ bağlantısı ayarları da olacak.İkisi de aynı olacak yani.

Sonra cross kablo ile iki pcyi bağlayıp diğer pcye geçeceksin.
Diğer pcde yerel ağ bağlantısı ayarlarını ise 2.resimdeki gibi yapacaksın.
Farklı bir ip adresi vereceksin ve varsayılan ağ geçidini modeminkini değil de diğer pcnin ipsi olarak yazacaksın.
Bu şekilde bağlantıları ayarla kaydet bir dene bakalım internete çıkmayı.
Yani 2 pc direk ethernet girişlerinden bağlanarak aralarında ağ paylaşımı yapabiliyorsa, birisinde olan interneti de paylaşabilmeleri lazım.

2a7c99e1e6ca4ff39b7e80d.jpg

Cross Kablo

neqracrosskablo.jpg

Renk Dizilimi

neqrarenkdizilimi.gif

Moderatör tarafında düzenlendi:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.